Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NPEPO. - Profil | Čt 30.9.2021 9:43:14

Nemá náhodou niekto skúsenosť s foliami na sklo??
Ja som si na sklá pred 3.rokmi nalepil folie.Aj na čelné tú najlabšiu..Cez den super,ale v noci ked mám zapnutú rampu na streche to nie je nič moc....Ja som ju na čelné sklo nalepil s vonkajšej strany - čo sa nemá,ale chcel som aj ochrániť sklo- čo sa mi podarilo.Ale teraz na jesen som sa rozhodol že pôjde dolu lebo pri prívlači sa hodne presúvam po tme..Samozrejme to nejde dolu a jediná cesta je ju zbrúsiť a sklo vybrúsiť..Co nie je problém...Len folie sa nechcem vzdať..Cez leto počas horúčav je to pecka...Tak rozmýšlam že by som tam dal nejakú transparentnú-zrkadlovú....Tak či má niekto skúsenosť s danou foliou.....Verím že do leta niečo vymyslím.....

    NRasto. - Profil | St 29.9.2021 22:52:15

    drsnak80 >> je v tom rozdiel. Podla mna ti to nebudu akceptovat. Tiez mam na pribreznu plavbu ale s tym ze to bude platit moc nepocitam

      Ndrsnak80 - Profil | St 29.9.2021 20:59:02

      Servus Chlapi. Planujeme postupne navrat na Sk. Chcel by som kupit nejaky cln, a pokracovat v rybarceni, hlavne privlac. Mam predstavu ,tak okolo 4- 5 m dlhu. Laminat. Odkial ste vy kupovali lode? Mam papiere na powerboat tu v Irl. Je to platne na sk,alebo budem musiet kazdych 5 rokov ziadat v Irl o internationa licence?Prip. je to rozdiel vnutrozemska plavba (papiere) a more (coastal waters) ? Dik.

        NMariner - Profil | St 29.9.2021 16:48:49

        Caudy, chctel bych se Vas zeptat jakou vrtule na Miriner 2takt 6hp aby šla do rychla moc se v tom nevyznám. A ještě zda to jde předělat nějak na 8hp a jak díky za odpovědi

          NČodiš - Profil | Čt 16.9.2021 8:29:46

          Chiquita >> Taky mám na lodi tady tuto blbinu ale kybl a kvanta vody naráz je rychlejší :-) https://www.aliexpress.com/item/33037549975.html?

            NChiquita - Profil | Čt 16.9.2021 7:52:52

            Čodiš >> Jo to jsem si přesně taky říkal, že to takhle budu dělat já mám navíc v lodi čerpadlo do nádrže na rybičky s možností napojit hadici, takže oplachování čehokoliv je mnohem jednodušší :-)

              NČodiš - Profil | Čt 16.9.2021 7:23:24

              Chiquita >> Kurňa to je místěčko krutá zapíkávačka. Ono stačí tam mít prostě něco po čem se ti to lano v pohodě točí takže stačí na bort lodě nainstalovat a v tu ránu je těch 40kg uplně napohodu vytahovat jak přes bok lodě dřít lanem. Rampa vzadu má ještě jednu výhodu vytáhnu kotvu jebnu ju na to a opláchnu kýblama vody blato takže netahám bordel do lodě vše steče mimo lod :-)

                NChiquita - Profil | Čt 16.9.2021 7:13:46

                Čodiš >> No uvidíme jak to půjde když tak na ty nášlapy v zadu taky dodělám ty rolny.

                  NČodiš - Profil | Čt 16.9.2021 6:27:22

                  Chiquita >> Pěkné pěkné co možná budeš muset upravit je že je to dost velký 400x400x30 lepší by bylo 400x200x60 líp se to bodne do dna ale možná zbytečně laboruju když tak to doženeš těma šroubama . Na vytahování mám na lodi vzadu na každé straně namontovaný takový rolny jak se dávají pod lod a přes to ty kotvy vytahuju. Ono nejhorší je to odlepit od dna ale přes ty rolny to jde super že se do toho opřu celou svou váhou a nenamáhám nijak zásadně záda jak když to taháš přes bok lodě to je peklo :-)

                    NJettys - Profil | St 15.9.2021 21:40:16

                    Píňas >> ani náhodou...

                      NPíňas - Profil | St 15.9.2021 20:17:10

                      Jettys >> ty taky?

                        NPíňas - Profil | St 15.9.2021 20:16:56

                        baitruner2 >> a sakra.

                          NPíňas - Profil | St 15.9.2021 20:16:37

                          Jettys >> jasně,obhajujem osmé místo

                            Nbaitruner2 - Profil | St 15.9.2021 19:44:25

                            Píňas >> Nejsem mám starosti kámo.....

                              NJettys - Profil | St 15.9.2021 19:41:20

                              Píňas >> ty jedeš?

                                NPíňas - Profil | St 15.9.2021 19:06:36

                                baitruner2 >> jak jsi připravený na příští víkend kamaráde?

                                  Nbaitruner2 - Profil | St 15.9.2021 13:53:13

                                  Chiquita >> Dá to celkem fušku mám 2x kolejnici a dá teda zabrat taky kolem 40kg..... Samo, že bez vrátku tahám jen ručně je to rychlejší a kámoši tahaji radši ve dvou😄

                                    NChiquita - Profil | St 15.9.2021 10:52:11

                                    MRyb >> Mám celou loď z hliníku podlaha 3mm, dno 5mm tak to snad hned tak nepropadne a když už by se něco stalo dá se to zavařit. Víc se bojím toho jak to budu tahat ven z vody.

                                      NMRyb - Profil | St 15.9.2021 9:49:10

                                      Chiquita >> Já bych tomu osobně udělal alespoň zaoblené rohy a hrany. Vypadne ti to v lodi z ruky, a díra je při 40 kg z metru na světě...

                                        NChiquita - Profil | Út 14.9.2021 20:36:35

                                        Bezďa >> Mělo by to mít kolem 40kg, plotna 400×400×30mm