Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Bezďa - Profil | Út 14.9.2021 20:13:41

Chiquita >> kolik kg má jedna?

    Chiquita - Profil | Út 14.9.2021 19:33:30

    Čodiš >> Tak konečně jsem dodělal ty kotvy na Mušov ještě jednou díky za radu, uvidíme na podzim jak budou fungovat.

      hadalicek - Profil | St 8.9.2021 12:50:39

      Siuxs >> Porsím kontaktujte mne přes tel. mám ho v kartě díky.

        Siuxs - Profil | Út 7.9.2021 19:54:58

        hadalicek >> Dobrý den, mám zájem, odkud jste?

          Kristi - Profil | Út 7.9.2021 17:45:05

          P!F >> mne ponukal suzuki predajca na vystave pred dvoma rokmy. Prípade plavidla kde je konštrukčne povolena max desina to može byt aj unas zaujavy motor.

            P!F - Profil | Út 7.9.2021 17:32:02

            Kristi >> napr honda sa v HU nirmálne predáva 20hp s 10hp papiermi, ani netreba prerábať.

              Kristi - Profil | Út 7.9.2021 14:22:26

              siluri >> len zato, že odkedy je v hu limit do 10HP všetko prerabaju na 15 a 20

                siluri - Profil | Út 7.9.2021 13:46:41

                Kristi >> nene, ta 8 je priskrtena 10 - jeden objem, na gumacik mi to musi stacit

                  Kristi - Profil | Út 7.9.2021 13:13:43

                  siluri >> nedá sa otvorit na 20HP?

                    siluri - Profil | Út 7.9.2021 11:39:31

                    mario31 >> dik za nazor, to by bolo super, mam osmicku co mi v podstate aj staci, ale taham toho zo sebou viac a viac a ked vzadu sedim ja 90+ este na vyvysenej foteli + elektromotor na zrkadle + 25kg baterka pri zrkadle - cize katastrofalne vyvazene, tak uz je poznat ze by sa pri prechode do sklzu 1-2 koniky navyse zisli, hlavne vo vlnach. Rychlost ani nepotrebujem zvysit, ale ratam ze o cca 2-4km/h pojde hore aj ta.

                      mario31 - Profil | Út 7.9.2021 10:59:07

                      siluri >> Nepatrně. Zátěž počítej o cca 60 kg při přechodu do skluzu, rychlost o jednotky km/h. Žádný hmatatelný rozdíl. V plavbě ve výtlačném režimu nepoznáš nic.

                        siluri - Profil | Út 7.9.2021 9:37:37

                        Chlapi musi byt poznat nejaky prakticky rozdiel medzi 8hp a 10hp verziou toho isteho 4-taktneho motora, nie? Moj odhad je ze sa o malicko zvysi rychlost pri tej istej zatazi + by to malo vediet chodit aj s o trochu vacsim zatazenim.. Či?
                        (že je rozdiel presne 2hp viem:)

                          PEPO. - Profil | Čt 26.8.2021 13:44:45

                          blackfish >> Len ako tak pozerám, tak sú v predaji už len málokde...a viac menej sa predáva už len tá 2.rýchlostná novinka..A tak je to číslovania zasa o niečom inom..Tam by mi tuším stačila aj tá 16.tka...Ale už to asi nebudem siliť...Kedže už to vypadá že sezona sa blíži ku koncu...A neustále je dosť vysoká voda- tak času na to bude ešte asi habadej....

                            hadalicek - Profil | Čt 26.8.2021 12:53:38

                            blackfish >> A máš číslo toho dílu?

                              blackfish - Profil | Čt 26.8.2021 12:02:14

                              PEPO. >> neboj se těch 60tek, mám je taky. v návinu 300m 0,55 + 25m 1.0mm šokovky na podvoďáky. Plný to mam tak třeba do 3/4, prostě tak šikovně akorát. Kapacita mi přijde taky ok, sem tam se to hodí a minimálně můžeš pak tu šnůru otočit v návinu po sezoně na další rok. taky jsem to zvažoval a menší bych už nechtěl.

                                blackfish - Profil | Čt 26.8.2021 11:52:04

                                hadalicek >> díl všude 5-6tis. takže budu holt dál couvat otáčením celého motoru :)) nevadí do teď to taky šlo

                                  P!F - Profil | Čt 26.8.2021 10:21:34

                                  JPfish >> tak to napisem inak. Cirkulacia je na hovno, maximálne na prevoz, vzduchovanie je lepsie, potom aj tak musis ryby vybrat a dat ich do vody, inak tam zdochnu. A samozrejme na dalsi prevoz vymenit vodu, co pokial nevieš čerpadlom vypustit a napustit vodu, je nezmysel. Nadrz na ryby bez cirkulacie je kravina, to je lepšia kvadriska, ktoru hodis do vody.

                                    Paul van Drax - Profil | Čt 26.8.2021 10:21:25

                                    Maryl >> Ahoj, ještě ne, nebyl teď vůbec čas ani vytáhnout člun. Snad se to s podzimem zlepší. Jak nějaký ten kompresor vyberu, tak se podělím o zkušenosti.

                                      JPfish - Profil | Čt 26.8.2021 3:01:44

                                      PEPO/ Díky za inspiraci, já vím,že to máš vymakané k dokonalosti,ale
                                      já to tam pro nedostatek prostoru takhle bohužel nedám.
                                      P!F/ Já vím máš pravdu,ale bude to těžší budovatelská cesta.Já sám sebe pro
                                      lenost přemlouval,že to bude stačit a někdo napíše, mám to a stačí to :-)

                                        P!F - Profil | St 25.8.2021 19:17:27

                                        JPfish >> pokiaľ máš možnosť čerpať vodu z rieky, je to určite daľeko lepšie, ako cirkulácia.