Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NPEPO. - Profil | St 25.8.2021 8:52:18

Puškvorec. >> No tak ja ak som z brehu na Dunaji a chcem to mať na tých svojích miestach- tak to musím voziť cez 200 metrov.Keby len do lodi- tak samo že stačí menší ale asi by som to už aj použil pri love z brehu- čo je len sporadicky a prehodil by som to zasa na dlhší prút.
Ja čo mám teraz klasický naviják tak na ceivke z lode mám šnúru 0,7mm a ked idem z brehu tak používam druhú cievku kde mám šnúru 0,55mm...

    NPEPO. - Profil | St 25.8.2021 8:27:20

    JPfish >> Ja mám spravenú nerezovú..Obsah cca 55 l a mám to z nerezového plechu na stojane s rámom aby to bolo aspon trochu vyššie ako je hladina vody v rieke.Tahám to čerpadlom a prepad určuje výšku hladiny vody v nádrži ..Mám to na časovač z Alíku a myslím že to fachčí spolahlivo.Akurát veko nemám nejak extra utesnené a ked prejde popri mne velká loď tak trochu vody vždy skončí v trupe ..Ale o to sa zasa postará bigle pumpa- takže nejakú vrásky z toho nemám....
    V prípadne sa to dá použiť aj na nejaký ten príležitostný úlovok....

      NJPfish - Profil | St 25.8.2021 1:32:58

      Máte někdo na lodi přenosnou živou studánku ( Livewell ) na nástražní rybky ? Stále se nemůžu rozhodnout jestli mám udělat jenom uzavřený okruh oběhu vody nebo vodu nasávat čerpadlem z řeky a vracet zpět ?
      https://www.google.com/search?q=LIVEWELL&sxsrf=ALeKk02o8zSxu-N5RNuNjr87YwwebNiOxA:1629847485504&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=2ahUKEwj_x6SD58ryAhWUSPEDHRH_DaEQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1097&bih=535

        NBery. - Profil | Út 24.8.2021 23:06:00

        Puškvorec. >> to tak vypada,to bylo cerstve namotany,bez utazeni. Mokry si to sedlo pekne,ryba utahla atd... ted kdyz stahuju prazdnou montaz z celeho navinu,tak to nijak neutahuju a jeste tam je dost rezerva na nepozornost.
        Zacatecnik ale jsem wo tom zadna,ale posloucham a ctu rady moudrych :-)

          NPuškvorec. - Profil | Út 24.8.2021 23:00:12

          PEPO. >> si zvykneš na multíky raz dva, neboj..životnost snůry na nich je podstatně delsí, je furt rovná, nezkrůtená..

            NPuškvorec. - Profil | Út 24.8.2021 22:56:57

            Bery. >> sorry, tolik snury si na multík bez řadiče namotá jen absolutní začátečník..

              NPuškvorec. - Profil | Út 24.8.2021 22:55:55

              PEPO. >> čau, je to velké jak svina, zbytečně, vem o číslo menší, já na tom mám 15 ku TLD od simana, kde dám asi 200 m spagátu na 60 kilo, k čemu víc..nahovno...

                NPEPO. - Profil | Út 24.8.2021 16:06:50

                Bery. >> No super.Najskôr sa mi to zdalo byť asi zbytočne velké.Ale ked to teraz vidím na prute, tak si myslím že to nie je vôbec velký naviják....

                  NBery. - Profil | Út 24.8.2021 15:59:57

                  PEPO. >> presne ty mam od letosni sezony :-)

                    NPEPO. - Profil | Út 24.8.2021 15:52:44

                      NRasto. - Profil | Út 24.8.2021 15:18:37

                      PEPO. >> teraz si ma zaskocil. Ty co si ucil MacGyvera naco pouzit zuvacku nevies ako funguje multik.

                        NPEPO. - Profil | Út 24.8.2021 14:53:54

                        Bery. >> máš u mna like...Zasa som o niečo múdrejší...O tomto som doteraz nemal žiadnu šajnu a ani skúsenosť...Tak už viem že chcem ten LH....

                          NBery. - Profil | Út 24.8.2021 14:28:40

                          PEPO. >> LH multík je nahoře a točíš levou rukou dopředu jako se smekáčem.
                          Když by si vzal RH multík,otočil směrem dolů,tak by si točil levou rukou,ale směrem k sobě.

                            NPEPO. - Profil | Út 24.8.2021 14:23:00

                            Puškvorec. >> Stále vyhráva u mna tento prút.A je mojím takým favoritom..
                            Len mám dilemu s multíkom- doteraz som mal len jeden a ten som tuším hned na prvej rybačke pochoval ked mi trhačku zobral velký čln a vyhodiť som z neho musel radič a teraz ho príležitostne používam na vábničku a tým že naviják točím lavou rukou s tým že naviják je pod prutom a točím smerom ako pri klasickom preklápacom navijáku.
                            A teraz moja otázka..Sú multíky na lavú a pravú ruku.Je to brané tak že naviják je v tom prípade pod alebo nad prútom.Klučkou sa točí opačne?
                            Ja by som ešte nejako zniesol a na lodi je to prirodzenejšie ak je naviják nad prutom- a potrebujem točiť lavou rukou.Myslím že po viec ako 40.rokoch by som to pravou nezvládol a po pár pohárikoch už vonkoncom nie.Aký naviják ja vlastne potrebujem? v mojom okolí sa o tom nemám s kým poradiť a zasa pri vode som najradšej tam kde nikoho neni- tak ani tam s nemám možnosť si to nejako odkonzultovať. A dalšie vec je velkosť- ale to až neskôr....

                              Nhadalicek - Profil | Út 24.8.2021 7:01:03

                              blackfish >> Nemáš za co pane,pak dej vědět jak to celé dopadlo..

                                Nblackfish - Profil | Po 23.8.2021 21:43:46

                                hadalicek >> dík, už jsem s pánem v kontaktu.

                                  NP!F - Profil | Po 23.8.2021 10:59:13

                                  fzr >> na 5hp motore to bud pojde rovnako alebo este horsie

                                    Nabcdddd - Profil | Po 23.8.2021 8:39:38

                                    fzr >> vyser sa na to, na 5hp motore to bude mat nulovy efekt

                                      Nfzr - Profil | Po 23.8.2021 7:47:47

                                      Používáte někdo Permatrim hydrofoil? Zajímá me využití hlavně u 5hp motoru.

                                        Nhadalicek - Profil | Ne 22.8.2021 8:07:30

                                        blackfish >> napiš přímo do servisu minn kota, pošli jim výrobní číslo a oni ti poradí, případně dokážou poslat.