Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NJDenver - Profil | Čt 1.7.2021 13:03:11

Čodiš >> Nevím jak dalece ta fotka zkresluje ale skoro 3/4 tuny bych jí tedy nehádal.

    Ncechura09 - Profil | Čt 1.7.2021 10:26:56

    Letošní sezona poprvé s gumákem.
    U laminátu jsem to neřešil, prostě šla loď smykem na břeh.
    U nafukovačky budu muset pořešit pojezd.
    Jsou kolečka z obrázku použitelná nebo je lepší řešení?
    Dík za každý názor....
    Nafukovací Honda 3.0 m. Pojezd člunu nebude nikde přes 50m ale ne vždy zpevněný povrch.....

      NČodiš - Profil | Út 29.6.2021 20:23:59

      Dneska nějakej divnej tlak levitují lodě.Konečně vím kolik váží

        NČodiš - Profil | Po 28.6.2021 13:55:36

        baitruner2 >> No já první přívěs co jsem stavěl a vážil tak měl 180kg pak druhej co jsem stavěl a přihlašoval tak měl 250kg a to byli nebržděný. Ono je hlavně fakt naprd že může se něco stat uděláš dopravní nehodu pojištovna to zjistí a tvoje povinný ručení je ti na 2 věci že a veškerou škodu kterou jsi způsobil platíš ty a octávka je v tomhle uplně naprd 500kg nebržděnej to tam nic nedáš. Ale to ty máš tedy udělanou nějakou odlehčenou verzi té tvé lodě né bo já si vzpomínám když jsem ju chtěl kupovat od Želvy tak ta lod vážila kolem 500kg

          Nbaitruner2 - Profil | Pá 25.6.2021 20:04:40

          Čodiš >> Jo já se do toho snad vejdu až to pojedu zvážit až teď nechám udělat nové brzdy na autě ta loď by měla mít 250kg max a vlek mám papírově 220kg.Bude to tip-top si teda myslím ale loď jsem nikdy s vlekem dohromady nevážil podle tahu to má 500-600kg můj odhad ale třeba se pletu......Uvidíme až to zvážim. Dám pak vědět.
          EDIT:Když tak pořídim jiné auto mám to stejně do budoucna v plánu.
          Podle mě se tenkrát sekla na té váze a vlek nemá 320kg😄

            NČodiš - Profil | Pá 25.6.2021 19:17:55

            baitruner2 >> Přívěs váží 340kg já to vážil ve sběrně kovů tak by to mělo sedět.Ty máš taky jedničkovou octávku né a tam je nebržděnej 500kg to je dost napikaču né?

              Nabcdddd - Profil | Pá 25.6.2021 18:46:33

              baitruner2 >> kua to su problemy co nechces riesit 😕 voda ju kurva, ta si cestu najde vzdy

                Nbaitruner2 - Profil | Pá 25.6.2021 16:49:23

                Čodiš >> Pěkná kára 👍kolik váží takhle bez lodě? Já mám 6.5m a na váze na uhlí se mi to zdálo moc, když mi tam řekla pani 320kg.
                V zinkovně mi kostru vážili a 145kg holou.

                  Nbaitruner2 - Profil | Pá 25.6.2021 16:45:51

                  abcdddd >> Jo je to jak píšeš já jsem nechtěl mít ty kabely vidět a šlapat po nich tak jsem to udělal přes ten husí krk a udělal jsem to nahovno.
                  Ten husí krk musí ven z lodě pod ním a kolem něj jak pod konzolí tak i v zadu v tom kastlíku mi protýká ta voda a jde do obou 2 kýlů. Jenom nechápu jak se voda může dostat do toho v levo když tam nic nevede žádný kabel, ani husí krk? Ale to už je jedno já jsem rozhodnutý to za tou konzolí prostě přeříznout a vytrhat tu podlahu až k zadní sedačce a pak od zadu znova přelaminovat ten kastlík a udělat to znova a bez bobíků a husího krku a přepážek. A 2 možnost je, že uříznu konzoli ta půjde na bok stejně tak, nebo tak a vyříznu jen ten husí krk +proříznu i tu zadní lavici a až ho vyndám tak to celé zalaminuju jako korýtko pak vyplním polystyrenem a dám desku. To samé 3cm od kraje nad těma kýlama a vycucnu vodu z nich a zas to celé zalaminuju nové. Uvidim až do toho říznu jak to bude vypadat pod podlahou, ale když jsem vrtal tak deska byla naprosto suchá já se bál, že mi prosakuje i podlaha z vrchu co mi tady furt tloknul do hlavy kámoš, ale 4mm laminát by neměl prosakovat a měl jsem pravdu.
                  Tady foto problému kolem toho krku to teče dolu pod kastlík do kýlu a podlahu.
                  Dnes jsem koupil čerpadlo na olej v Lídlu na tu zbytkovou vodu co hubou a hadicí nemůžu vytáhnout, ale teď je to buřt loď je zase za noc plná. 😂

                    NČodiš - Profil | Pá 25.6.2021 15:01:23

                    Tak jsem dneska konečně hopl na STK stálo mě to doma pomale 2 měsíce a furt nebyl čas a v pondělí můžu na úřad pro velkej techničák a značky vše proběhlo óplně napohodu. Vlastní výroba bržděnýho přívěsu 1300kg a délky 7,5m je taky úplně napohodu to byla zas nová zkušenost

                      Nabcdddd - Profil | Čt 24.6.2021 22:26:17

                      baitruner2 >> to co popisujes tak podobny problem maju clny Carolina skiff, tam ked naberes vodu do plavakov tak mozes vrtat dieru do kazdej prepazky, co je brutal vopruz a dan za “nepotopitelnost”. Clny ktore maju kable/riadenie vedene pod podlahou tento problem budu mat vzdy ak to nevylaminujes

                        Nbaitruner2 - Profil | Čt 24.6.2021 22:21:47

                        abcdddd >> Zítra se to pokusím vyfotit kde je problém. Ano ta pumpa určitě mi pomůže, ale až vyříznu ten husí krk z podlahy a udělám to znovu od začátku od zadní lavice..... Tu vyřezávat už nebudu.
                        Já to posral už od začátku, když jsem nalepil polystyren a do těch kýlů jsem udělal s pěny takové bobíky aby tam vznikly přepážky..... A když prostě jsem vyvrtal ty díry že vyccucnu tu vodu ven tak to nejde s celého toho 1 noho kýlu 4m. Prostě špatně teď to už vím.(musel bych tam navrtat 4x díru po 1m a to radši předělám znovu)
                        Ale rád si nechám poradit když moje 2 předělávka by byla taky špatně víc hlav víc ví👍Mám v hlavě 2 verze jak to prostě předělat.

                          Nabcdddd - Profil | Čt 24.6.2021 21:46:36

                          baitruner2 >> no ved ale bilge pumpa by vytiahla vodu skor ako ti zaleje ten husi krk a voda nenatecie pod podlahu... mylim sa? uplne nemam predstavu ako to mas vyriesene v lodi

                            Nabcdddd - Profil | Čt 24.6.2021 21:45:41

                            Puškvorec. >> ziva studna :-) strakosoviny, spravne sa tomu hovori prechovavacia nadrz...

                              Nbaitruner2 - Profil | Čt 24.6.2021 21:20:46

                              Puškvorec. >> Jo jo nebo to zakopu a udělám bazének pro psa👍😂

                                NPuškvorec. - Profil | Čt 24.6.2021 20:56:35

                                baitruner2 >> ale na nástražky dobrý, živá studna se tomu prej řekne))

                                  Nbaitruner2 - Profil | Čt 24.6.2021 17:14:43

                                  abcdddd >> Mam to blbě udělané ta by vycucla vodu jen jako z podlahy a s toho kastlíku, ale pod podlahou je furt pak voda odhad můj 40litrů podle toho co jsem vycucnul naposledy podle kýblů a tu vycucávám jen když hodně naklonim loď na vleku dozadu a stejně jí nevycucnu celou....
                                  Prostě to dám do garáže a předělám to komplet to vyříznu celou tu podlahu a udělám to znova a lépe.
                                  Tady z toho kastlíku mi to protejká vedle husího krku pak ještě dolu do těch 2 kýlů jestli mi jako rozumíš a ta voda nejde prostě úplně vycucnout.

                                    Nabcdddd - Profil | Čt 24.6.2021 14:58:28

                                    baitruner2 >> preco tam nedas bilge pumpu?

                                      Nbaitruner2 - Profil | Čt 24.6.2021 14:23:10

                                      P!F >> Tak ta voda to je strašný jsem to vycucával, loď nakláněl a já nevim co všechno a po včerejší bouřce to můžu dělat znova to je oser.....
                                      Až se mi uvolní garáž až natřu terasovky tak jí tam zandám a vyřežu tu podlahu celou ven a předělám to celé znova bez konzole a i husího krku mrdám na to nemam na to nervy😂. Ale pod biwakem je sucho👍💪😄

                                        Ndrako - Profil | Čt 24.6.2021 13:52:31

                                        PEPO. >> Ešte som ju neprial. Mal som ju pár 3 či 4x...Ale ako normálne ju dám oprat prah na pranie bez avivaze na 30st krátke pranie.. Sak to nieje membrana. A nezehlit.