Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

siluri - Profil | Pá 9.7.2021 16:51:17

PEPO. >> fuha, to neni bohvie co, snad uz mas smolu vycerpanu. Tak hodne zdaru na rybach

    PEPO. - Profil | Pá 9.7.2021 16:34:51

    siluri >> Na Dunaj treba take dost betonove krmivo..Minuly tyzden sme boli na dni z brehu a žiadne a ak kvalitne krmivo sa nevyrovnala čerstvo namletej kukurici..To bola asi prva moja dovolenka kde som rybyčky nalapal šup šup...Ja som napríklad na Dunaj dorazil včera večer a ani som rybky neskúšal ,lebo viem že by som neuspel..Dnes mam boatoffice a od rana mam jedneho mizerneho pleskača...Myslel som ze doobeda spravím robotu a pojdem lapat nastrahovky..No len odvtedy je tu stale burka a na začiaku padali krupy jak pinpongove loptičky..Nevedel som ci varovat auto slebo lod..Rozhodol som sa pre auto..Aj tak nepomohlo..Odniesla si to kapota strecha na aute..Je tam cca 20 prevalrnych miest a na lodi dopraskane okno..Ale žijem....

      siluri - Profil | Pá 9.7.2021 14:41:13

      PEPO. >> smrtelne vazne. Na nastrahovky 5 korunove kupene "hotove" krmivo - bez roboty, tak som si zas myslel ja ze to robi vacsina, alebo ked uz aj si nachystat svoje - tak doma a na lodi uz nic neriesit. Ja ti fandim, ale ta vakuovacka je jedna z tych veci co som spominal - podla mna to vacsinu ludi ani nenapadne taku haraburdu riesit na cln, ale u teba to chybat nemoze :)

        PEPO. - Profil | Pá 9.7.2021 13:30:02

        siluri >>
        To s tým mlynčekom myslíš vážne..Bol som v tom že je to bežná a praktická vec ked lapeš nástrahovky..
        Prípadne z nejakého kapra spraviť rovno fašírky a tak.
        Teraz ma trápi kde dám ešte vakuovačku......Ale to tiež asi ukáže čas.....

          siluri - Profil | Pá 9.7.2021 12:42:44

          PEPO. >> trufam si tipnut ze mlyncek neriesil nikto okrem teba, ty tam mas ozaj vsetko a co este nemas, dorobis :)

            PEPO. - Profil | Pá 9.7.2021 10:42:28

            Konečne som našiel uplatnenie na tie držiaky na člne..Ako ste ostatný riešili mlynček ?

              pepík 43 - Profil | So 3.7.2021 6:25:49

              malenak >> Děkuji

                malenak - Profil | Pá 2.7.2021 23:18:17

                pepík 43 >> dira skrz, zevnitr mam sroub s podlozkou, trochu mamuta do diry, zvenku krici matku. Lepsi fotku nemam… bacha na zimni prepravu. V mrazu a studene vode krehnou a praskaji. Uz mam obe menene. Jsem lempl a montaz jsem zvladl v poho. Jen si to dobre vymer kvuli motoru a pripadne drzaku sondy…

                  kukus - Profil | Pá 2.7.2021 21:08:08

                  cechura09 >> Ty budou urcite lepsi

                    cechura09 - Profil | Pá 2.7.2021 20:55:49

                    kukus >> ďíky, pořešil jsem to objednávkou těch z méďova odkazu.

                      kukus - Profil | Pá 2.7.2021 20:50:38

                      cechura09 >> Ahoj mam na gumaku presne tyto kolecka ale po zkusenostech bych volil vetsi gumove tyto se hned zaserou bahno pisek do tech drazek a delaj docela rachot asfalt beton je to muj nazor nekdo muze mit jiny

                        pepík 43 - Profil | Pá 2.7.2021 20:48:13

                        Dobrý den, potřeboval bych poradit.Koupil jsem přepravní kolečka ke člunu ,bohužel v krabici není žádny spojovací materiál a ani návod na montáž.ted nevím jestli použít vrutynebo šrouby a vrtat skrz zadní čelo.Pokud máte někdo skušenosti prosím o radu

                          P!F - Profil | Pá 2.7.2021 18:51:14

                          Čodiš >> za autom je to hrúza keď to je tak široké. A áno, na vode je malá každá.

                            Čodiš - Profil | Pá 2.7.2021 12:36:13

                            P!F >> Na souši a za autem atd možná ale dáš to na vodu a je to jak krabička od sirek velký šak to znáš :-)

                              P!F - Profil | Pá 2.7.2021 11:01:48

                              Čodiš >> samozrejme, iba malilinko vačšia 🤣

                                Čodiš - Profil | Pá 2.7.2021 9:45:38

                                P!F >> Haha srandisto je to lodička jak každá jiná :-)

                                  Chiquita - Profil | Čt 1.7.2021 22:34:39

                                  cechura09 >> Já mám přesně ty stejné plastové a naprosto bez problému i s 20hp motorem a krámama po asfaltu i po horší cestě, jen na písek to moc není.

                                    meďo1 - Profil | Čt 1.7.2021 22:23:29

                                    cechura09 >> Nemyslím, že sú to dobre kolieska. Plast, veľmi nízke. Keď som mal gumak tak som používal tieto gumené, ale konštrukcia bola nerezová a bol som s nimi maximálne spokojný. V pohode sa ťahal čln aj po nerovnom povrchu spolu s 5kou motorom a plnej zbroji na privlac.

                                      P!F - Profil | Čt 1.7.2021 22:13:19

                                      Čodiš >> loď podobných rozmerov sa už volá pontón 🤣

                                        Čodiš - Profil | Čt 1.7.2021 15:44:02

                                        JDenver >> Je tam nějaký vybavení naviják baterka solár atd cca 100kg, lod má rozměr celkově d6,3 x š2,25m taky jsem si myslel že to bude tak o 100kg míň komplet :-)