Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Nhadalicek - Profil | Út 22.6.2021 11:50:37

PEPO. >> tak dej pak vědět jak funguje..

    NPEPO. - Profil | Út 22.6.2021 11:25:39

    hadalicek >> Včera ste ma nejak vyštengrovali s tým oblečením..Ja som bol teraz na 4.dni na vode cez víkend-ale bolo to utrpenie....A na budúci týžden idem na 10.dní..tak som si narýchlo objednal http://www.geoff-anderson.sk/kategoria/kosele-a-tricka/kosela-polybrush-2-geoff-anderson-dlhy-rukav-pieskova/

      Nabcdddd - Profil | Út 22.6.2021 10:55:48

      Pavel1971 >> nechaj usit z kamionovej plachty v rozumnej gramazi a mas pokoj

        NPavel1971 - Profil | Út 22.6.2021 10:47:35

        P!F >> Cca 200km, ale vozím v tom věci. Kdybych měl Dunaj na konci zahrady, s nikým se nebavím, nic neřeším.

          NP!F - Profil | Po 21.6.2021 20:03:24

          Pavel1971 >> chodíš tým nejaké dlhé trasy, taliansko alebo podobne? Ak nie, tak by som sa na celú plachtu asi vykašlal, tam aj keď ti naprší, musí to byť za chvíľu suché, nie?

            NPavel1971 - Profil | Po 21.6.2021 16:10:53

            P!F >> Koupil jsem holý skelet. Oni tam nedávají koberec,ale nalepují elaston. Udělal jsem podlahu z hliníku a tu sračku z pneumatik dal na sucho i na ni a je to v klidu.https://www.gumex.cz/produkty/sportovni-podlahoviny-tlumici-356

              N1568 - Profil | Po 21.6.2021 15:16:19

              Pavel1971 >> Není. Na převoz, abys ji došponoval, v pohodě.

                NP!F - Profil | Po 21.6.2021 15:05:04

                Pavel1971 >> to máš tú okobercovanú verziu?

                  NPavel1971 - Profil | Po 21.6.2021 14:20:12

                  abcdddd >> OK. Dík za ochotu.

                    Nabcdddd - Profil | Po 21.6.2021 14:10:06

                    Pavel1971 >> otazka je kolko chces investovat, ja mam kombinaciu krycia (ked lod stoji na vode) a prepravna ked to taham napriklad do IT. u teba je to jednoduchsie nakolko neplanujes mat lod na vode ale v garazi. v tvojom pripade by som to usil z kamionovej plachty a vobec sa s tym nesral. aj kamionove plachty su v nizsich gramazach, nemusi to byt tazka svina... samozrejme zalezi ci to budes pouzivat denne alebo raz za cas...

                      Nhadalicek - Profil | Po 21.6.2021 13:34:02

                      Pavel1971 >> Já osobně bych ti doporučil kontakt na někoho kdo ty plachty šije.
                      Zkusil bych mu cinknout a nějak se domluvit.
                      Loď jim tam odvezeš oni to ušijí a máš vystárano.

                        NPavel1971 - Profil | Po 21.6.2021 12:54:41

                        abcdddd >> Nevím. jestli je rozdíl v použití té krycí plachty v materiálu nebo jenom v tom, že na převoz musí mít poctivější ukotvení. Těch krycích je všude spoustu za pár šupů. Na míru to ušiju, ale když je ten materiál tenký a jemnější, aby to nevlálo. Autoplachta je hodně tuhá, špatně se s ní manipuluje.

                          NPavel1971 - Profil | Po 21.6.2021 12:29:29

                          abcdddd >> Jde mi jenom o převoz. Skladuji ji v garáži. Děkuji

                            NPavel1971 - Profil | Po 21.6.2021 12:27:31

                            hadalicek >> Lugafo

                              Nabcdddd - Profil | Po 21.6.2021 12:27:13

                              Pavel1971 >> hladaj nieco s pogumovanym povrchom, lepsie sa to udrziava. zaroven potrebujes zaistit odvetravanie lebo ti bude plachta plesniviet, su na to take klobuciky, rozmiestnit ich tak aby si zaistil vetranie v celej lodi, aby to luftovalo

                              https://www.yachtershop.sk/product_info.php?language=sk&products_id=8971

                                Nhadalicek - Profil | Po 21.6.2021 12:26:39

                                Pavel1971 >> co máš za loď?

                                  N1568 - Profil | Po 21.6.2021 11:54:26

                                    NPavel1971 - Profil | Po 21.6.2021 11:47:23

                                    P!F >> Dík no. Té kamionové se chci právě vyhnout.

                                      NP!F - Profil | Po 21.6.2021 11:39:16

                                      Pavel1971 >> tak prepravná musí byť uchytená fest, musí byť naozaj vyšponovaná aby to nevialo a nerobilo kraviny. Ja ju mám z kamiónovej plachty, výhodou je cena a relatívne nezničitelnost, nevýhodou váha, je to fest ťažké. Sú originál materiály na lodné plachty, samotný materiál je drahý a treba prirátať nerezové úchyty a čalúnnika, podľa veľkosti a komplikovanosti, materiálu a kvality čallúnnika tak 500-1500 eur...