Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Ndeni 79 - Profil | Čt 6.9.2012 14:33:51

krajec >> budes mit pevnejsi dno,vetsi vytlak.
Na druhou stranu staci mala prasklinka a za par let tu lod nedas ani na breh jak bude tezka....

    Nkrajec - Profil | Čt 6.9.2012 14:26:23

    este sa chcerm opytat aky zmysel ma vyplnit dno PU penou ?

      NČodiš - Profil | Čt 6.9.2012 10:53:56

      krajec >> Tohle jsi asi viděl když se o tu kmaxxku zajímáš http://www.riku.sk/sk/clny-a-plavidla/clanky/test-m​otorov-yamaha/

        NČodiš - Profil | Čt 6.9.2012 10:51:47

        krajec >> Zdar záleží co si představuješ pod pojmem jestli to pojede ,s 5Hp to pojede určitě a VMP na to nepotřebuješ já mám Rejnoka taky a ted jsem si postavil větší lod a používám na ní stejnej motor a když jsem ju postavil a šel zkoušet tak měla cca 200kg + já 90kg a motor a jezdilo to s tím 5Hp 17km/h ted už ju mám těžší cca 300-350kg a jezdím tak max 11km/h.S Rejnokem jsem sám jezdil s tímto motorem ve skluzu 25-28km/h ale stačil jeden člověk navíc už jsi to do skluzu nedostal a jezdils taky 10-16km/h podle zatížení

          Nkrajec - Profil | Čt 6.9.2012 10:17:27

          Cau lodiari. Mam na Vas 2 otazky. Ked si kupim K maxxi extra 5,45 m a dam tam 5hp motor myslite ze to pojde a potrebujem na to VMP. Dakujem.
          Alebo je hovadina mat taku lod s takym slabym motorom a radsej kupit tu 4,6 m. ide mi hlavne o stabilitu lebo mam rejnoka a som taky neisty na tej lodi. Dakujem.

            Ndeni 79 - Profil | St 29.8.2012 5:10:16

            Plotičkář >> nemáš zač... Hlavně aby se to povedlo

              NPlotičkář - Profil | Út 28.8.2012 20:39:30

              deni 79 >> Jěště jednou díky, většinou je to řešení poravdu jednoduché a jak píšeš "zapojit mozek a jde to". :-)))

                Ndeni 79 - Profil | Út 28.8.2012 7:42:21

                Plotičkář >> je to jednoduché,stačí zapojit mozek....
                Nejlepší by bylo,kdyby jsi mi zavolal a já ti vysvětlím jak se to opravuje. 602810096

                  NBuBu99 - Profil | Út 28.8.2012 7:29:07

                  Plotičkář >> teda skelnou tkaninu ...................:-)

                    NBuBu99 - Profil | Út 28.8.2012 6:57:48

                    Plotičkář >> ale prd vém normálně tu pryskyřici sklenkou tkaninu a udelej přes ty díry 3-4 vrstvy a máš to vyřešené. Možná bych to před tím vypenil ale tu pěnu potom prelep izolackou blbě se to na ní chytá.

                      NPlotičkář - Profil | Po 27.8.2012 18:27:00

                      BuBu99 >> To je přesně můj problém, vysoká tekutost, musím sehnat co nejhustější materiál. Nejlépe hustotu jako mají "silikony".

                        NPlotičkář - Profil | Po 27.8.2012 18:24:08

                        zubik >> Ten styrodur mne už také napadlo použít, ale zatím nejsem rozhodnutej. Nemám tušení co je lepší, zda vyplnit nebo nechat prázdné. Ty produkty od "Sika" jsou docela zajímavé a trochu je všechny okouknu. Díky

                          NBuBu99 - Profil | Po 27.8.2012 18:16:12

                          baitruner2 >> dik ,ještě tam mám par dodělávek ale to je spíš taková kosmetická úprava....-)

                            NBuBu99 - Profil | Po 27.8.2012 18:15:35

                            Plotičkář >> tak to ti neřeknu ,já s ni laminoval celou lod a je to poměrně dost tekuté.

                              Nzubik - Profil | Po 27.8.2012 18:09:40

                              Plotičkář >> vypln to styrodurom a zalep sika rychlosnucim lepiacim silikonom cirim, neviem presne zlozenie ale dokonca po zatvrdnuti sa da aj premalovat, lepil som s nim nejake veci na lodi a ziaden problem, mamut a podobne tmely nedoporucujem

                                NPlotičkář - Profil | Po 27.8.2012 18:07:56

                                BuBu99 >> Zdarec. Jakou hustotu má pryskyřice kterou doporučuješ?

                                  NPlotičkář - Profil | Po 27.8.2012 18:03:30

                                  Defrost1 >> Ahoj, docela mne zaujal tenhle matroš Sikaflex®-292i. Poptám se ještě přímo výrobce na vhodnost pro mé použití. Díky za info.

                                    NDefrost1 - Profil | Po 27.8.2012 14:17:01

                                    BuBu99 >> To se neboj, to určo udrží. Lepidly na bazi polyuretanu se lepí například i skla na auto .

                                      Nbaitruner2 - Profil | Po 27.8.2012 12:57:41

                                      BuBu99 >> Cau mno tak vyšperkoval si jí pěkně....Paráda.

                                        NBuBu99 - Profil | Po 27.8.2012 10:55:43

                                        sliver - samolibý vůl >> já mu to povidal