Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NBuBu99 - Profil | Čt 26.7.2012 19:59:52

Bonis317 >> já bych ji udělal trochu vyšší, sice moje nová loď bude mít taky 51 cm ale zda se mi to malo

    NBonis317 - Profil | Čt 26.7.2012 19:30:06

    Tarn >> děkuju za odpověď...

      NTarn - Profil | Čt 26.7.2012 19:06:48

      Bonis317 >> Aby se potopila musela by vážit víc než 4200 kg, takže cokoliv lehčího bude plavat :))))))))

        NBonis317 - Profil | Čt 26.7.2012 18:30:02

        Zdravim, chtěl bych se zeptat...chci se pustit do stavění plechové prmice 6m x 1,40 cm, bočnice 0,50 cm vysoká a chtěl jsem se zeptat zda to bude plavat? Někomu to přijde jako blbý dotaz, ale je to první můj pokus o pramici...Předem díky za rady

          NBuBu99 - Profil | Čt 26.7.2012 18:01:51

          Tarn >> no to je pravda,nebo tam posadím nějákého kolegu na dovážení:-))

            NTarn - Profil | Čt 26.7.2012 14:52:24

            BuBu99 >> No co co, tak si vezmeš o pár kilo řízků víc a taky nezapomeň na štěně a bude to hnedka vyvážený :))))

              NČodiš - Profil | Čt 26.7.2012 11:45:19

              BuBu99 >> No to je klidně možný tak nebudeš jezdit tak rychle no :-)) ,udělej pak nějaký video

                NBuBu99 - Profil | Čt 26.7.2012 11:21:43

                Čodiš >> já jsem zvědavej co s tou lodí udělá dvacítka motor bojim se aby nebyla moc lehká a neskákal předek...-)

                  NČodiš - Profil | Čt 26.7.2012 11:15:33

                  BuBu99 >> Zdar taky to tak vidím doladuju poslední detaily ,a hurá na ně doufám že dnes a zítra to dám do kupy a vyrazím na fiš ještě o víkendu snad :-)) Akorát nemám přístřešek musím vyzkoušet tam nainstalovat bivak doufám že tam nějak pásne :-))

                    NBuBu99 - Profil | Čt 26.7.2012 11:08:21

                    Čodiš >> tak když to dobře dopadne příští týden bude zkušební jízda ,jen pok dodatečně udělám nerezové zábradlí a řízení na motor..:-)

                      NČodiš - Profil | Čt 26.7.2012 11:01:08

                      mexik >> Vyhnul bych se Parsunovi a Selve a pak už je to o tom jak se k tomu ten předešlý majitel choval.I sebelepší značka a motor se špatnou udržbou dá snížit jeho životnost.

                        Nmexik - Profil | Čt 26.7.2012 10:50:56

                        Čodiš >> samozřejmě jetej. Spíš mi jde o typy motorů, které jsou držáky a mohou se koupit i starší.

                          NČodiš - Profil | Čt 26.7.2012 10:44:08

                          mexik >> Zdar a to chceš kupovat jetej nebo novej?Na novej je 15 málo ale to asi víš

                            Nmexik - Profil | Čt 26.7.2012 9:42:49

                            Měl bych dotaz do plena. Jaký motor koupit v rozmezí 4-5Hp, krátká noha, cena do 15tis. Děkuji za tipy.

                              NBuBu99 - Profil | St 25.7.2012 18:45:08

                              Patan >> já se právě sžím něc najit na yutube a moc se mi to nedaří ,většina je tam dvouskořepinová lod a to mi nepomůže

                                NPatan - Profil | St 25.7.2012 18:32:10

                                BuBu99 >> Zkus navstivit nejakou marinu tam ti poradi. Hodne je toho na webu i na you tube.

                                  NBuBu99 - Profil | St 25.7.2012 18:26:52

                                  Patan >> a co když dám odkld normální epoxidku a vrch polyuretan?? a ím to mám kytovat?

                                    NPatan - Profil | St 25.7.2012 18:24:30

                                    BuBu99 >> Zakladovka je ridka kapalina, obsahujici pryskyrici a redidlo bile barvy, aby jsi videl kde to mas jiz natrene. Po natreni povrch zpruhledni a zustane lepkavy jak mucholapka. Vrchni barva obsahuje tvrdidlo, ktere pak zreaguje se zakladem. Postup je jako u laminovani, pouze ty dve ingredience nemychas dohromady.

                                      NPatan - Profil | St 25.7.2012 18:12:02

                                      BuBu99 >> Jestli nechces aby se ti to loupalo, pouzij zakladni i vrchni nater urceny na laminat.

                                        NBuBu99 - Profil | St 25.7.2012 17:19:08

                                        Nevíte někdo jakej kyt mám použít po laminování pod vrchní barvu ?? A jaka barva se používá ,asi dám polyuretanovou ,tou snad nic nezkazim

                                        dík