Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NČodiš - Profil | St 18.7.2012 7:25:25

hakin >> Záleží co máš za sjezd ted jsem byl na Moravě a tam je sjezd z kterýho se nevyškrabeš ani bez vleku pokud bys sjel až dolů je fakt hodně strmej.Nejdřív jsem tam nacouval zabrzdil vylezl a ouha auto i zabržděný začalo smykem s lodí pomalu sjíždet tak klíny pod kola a hurá s autem nahoru něž jsem se z toho vyškrabal nahoru tak jsem si trochu snížil dezén na pneu a spojka taky trochu zasmrděla :-)) fakt masakr.Jinak na většině to dělám jak píšeš.

    Nhakin - Profil | St 18.7.2012 6:47:35

    Čodiš >> Ked dávaš lod do vody nieje lepšie to zacuvať do vody s autom? Prázdny vlek vytiahneš bez problemov, nie? A pri vyťahovaní s lodou použiť tvoj postup?

      NČodiš - Profil | Út 17.7.2012 21:53:22

      Páňa >> calipo1 - 17.7.2012 19:15:24 >> Zdar samozřejmě sjedu na sjezd nebo do místa kde to začíná jít dolů hodím kliny pod kola přívěsu odpojím ho vyjedu cca 15m podle délky sjezdu a abych byl furt v poho nahoře připevním lano na tažný a na přívěs oddělám klíny od přívěsu a scouvám s přívěsem a lodí do vody na natahování lodě opačnej postup a poho to funguje auto nehuntuješ a zabere to max 10 min navíc oproti klasickýmu sjíždění bez odpojení přívěsu stačí si to nacvičit a poho řešíš sám

        Npacka - Profil | Út 17.7.2012 19:34:32

        nevim co mas za korab-na vleku pod oji bantam-kolecko a vlek na lane dam k vode-natahnu lod a cele vytahnu autem-lepsi kdyz jsou u toho dva a dost mista-nastesti ten sjezd pouzivam vyjimecne ale jde to-lod 250kg a taham to filckou

          Ncalipo1 - Profil | Út 17.7.2012 19:15:24

          Čodiš >> Já rychlost auta neřeším, to je v pohodě .. Jde mi o to vyjíždění ze sjezdů .. mám slabou 1.6 a spojka už taky není co kdysi :) .. ale když je sucho,tak vyjedu. Asi to vyřeším,že dám na kola za mokra řetězy. Ten sjezd má dole beton,který vychází tak po zadní kola auta a přední jsou už právě na trávě. Nevím jestli myslíš nechat auta nahoře a loď dotáhnout k autu na tom laně, ale to se mi moc nechce,tahl bych ji po betonu. Nebo natáhnout na vozík a ten pak přitáhnout.. ale to bych potřeboval dva navijáky a když pojedu sám, tak by to byla stejně pakárna. Já myslím,že by ty řetězy měly být ok,nemyslíš?

            NBuBu99 - Profil | Út 17.7.2012 15:36:13

            poool-PavelSečka >> to máš pravdu že bylo ale bylo moc práce, ted je práce mín ale zase když je čas tak jdu k vodě:-))

              Npoool-PavelSečka - Profil | Út 17.7.2012 14:30:21

              Čodiš >> obrátit to neobrátíš. tam spíš bys to mohl prorazit kdybys v plné rychlosti chytil nějakou traverzu. tam by se pak nepotopitelnost hodila..

                Npoool-PavelSečka - Profil | Út 17.7.2012 14:27:12

                Čodiš >> no, já chci kajutovku. proto jsem ji poslal do světa.
                problém je v tom, že se mi teď nechce utratit hafo peńěz za loď v této pojebané době,
                tak ještě vyčkávám.
                jinak otevřenou loď mám, ale tentokrát zas laminátku. budu dělat ještě jednu otevřenou,
                matroš na ni už mám, ale nemám nějak chuť a čas se do toho pustit:(

                  Npoool-PavelSečka - Profil | Út 17.7.2012 14:21:56

                  BuBu99 >> no počkej, já jsem myslel že už jsi vyplul.. :))
                  v únoru to bylo už nachystané na laminát ne??

                    NČodiš - Profil | Út 17.7.2012 11:38:14

                    poool-PavelSečka >> Tě právě obdivuju že jsi tu lod prodal když jsi ju měl tak vymazlenou.Přes zimu by mě to bylo jedno aspoň bych se něčím zabavil ale ted přes sezonu to řešit mě dost žere radši bych byl na fišlách proto to doladím nějak zhruba a hurá na vodu.Hlavně jsem tam chtěl mít ten polystyren abych to náhodou neutopil ikdyž jak kamoš po 5 denním výletu na Moravě prohlásil přítelkyni do telefonu když mu říkala ať se nepřevrátíme "na tomhle se cvaknout nedá" :-))

                      NBuBu99 - Profil | Út 17.7.2012 11:30:53

                      poool-PavelSečka >> no to ti povim,já ted laminuju vnitřek lodi a je to pakárna,potom ještě řízení zábradlí a jiné kokotiny..:-)

                        Npoool-PavelSečka - Profil | Út 17.7.2012 10:16:10

                        Čodiš >> jo, mám tady teď mercury i marinera.
                        ty dodělávky sežerou hafo času. znám to sám jak jsem to dělal..

                          NČodiš - Profil | Po 16.7.2012 22:21:37

                          poool-PavelSečka >> Zdar je to drbačka no původní plán jak to udělám ještě na jaře se krapánek protáhl nebyl čas a ted od zahájené jsme jezdil furt po rybách nebo hokna tak to stálo ale ted to nějak dodělám aby se s tím dalo lovit a na podzim to dořeším popř v zimě.POkud to klapne chtěl bych možná pořešit i motor díval jsme se že máš Merury 30Hp i s dálkou za slušnej peníz nebo už šel do světa?

                            NČodiš - Profil | Po 16.7.2012 22:16:28

                            Páňa >> calipo1 - 16.7.2012 16:53:09 >> Jsem ty panty dneska řešil s kamošem co dělá nábytek a použiju tam panty na dveře i s brzdou říkal mě že to bude OK a budou ze spodu.Jo Rejnok pro jednoho v poho párkrát jsme byl i ve dvou tohle bych až tak neřešil větší lod jsme dělal kvůli Mušovu tam se změní počasí během 10min a to je fičák a to už na tom Rejnokovi moc jistej si nejseš nemám jako v plánu chytávat na vlnách ale řešit jestli to zbalit nebo ne když začne trochu foukat mě nebavilo už jsem se s tím párkrát vydrbal začlo foukat tak jsem to zbalil a jak jsem dojel na břeh přestalo.Chytat jak ty na řece tak větší neřeším.Ty o autě to vůbec není já tu lod vozím za octávkou taky a uplně v pohodě je teda pravda že se s tím nedá lítat jak s Rejnokem to jsme jezdíval s přívěsem normal 160km/h když jsem spěchal s tou velkou se to sice dá taky ale ta spotřeba je brutální odpor jak kráva ale když jedu pijánko 120km/h tak pohodex.A co se týče sjezdů tak tam už je to uplně v pohodě stačí mít sebou 20m lana a vyjedu odkudkoliv ted jsme to takto řešil na sjezdu v Rohatci a tam je hodně brutální strmej sjezd.Do této lodě jsem si nainstaloval i elektrickej naviják a tím vytáhnu nedřív lod na přívěs a pak celou lod i s přívěsem a žádnýho teréňáka nepotřebuju :-)) Všechno se dá řešit

                              Ncalipo1 - Profil | Po 16.7.2012 16:53:09

                              Čodiš >> Zdar.. Mám to normálně nahoře. Špekuloval jsem a kdyby to bylo dole,musela by tam být velká mezera,jinak by to nešlo uplně otevřít. Ale mně to ničemu nevadí.. stejně na té desce nespíš,ale dáš si tam třeba karimatku a ani to nepoznáš .. aspoň teda já :) .. Ale máš to pěkné ,místa tam bude dost .. Ten rejnok je pro jednoho pohodlný, a ve dvou se taky dá v pohodě.. Větší loď budu řešit až bude na to auto ... s octávkou se někdy dostávám ze sjezdu dost těžko ..hlavně po dešti .. Tak nemůže být všechno hned .. :)

                                Npoool-PavelSečka - Profil | Po 16.7.2012 14:58:22

                                Čodiš >> zdar, ty dodělávky jsou celkem drbačka co? jinak dobře to vypadá.

                                  NKRAKONOŠ1 - Profil | Po 16.7.2012 12:14:46

                                  Čodiš >> já se tam u vás budu motat začátkem srpna to už snad zvládnu.

                                    NČodiš - Profil | Po 16.7.2012 12:05:00

                                    KRAKONOŠ1 >> Zdar,No tos klidně mohl zrovna tento víkend jsem byl doma a dělal jsem na lodi ,jezdím od zahájené furt po rybách a na lod jsem nešáhnul tento týden to snad dodělám tak aby to bylo jakš takš funkční a mohl jsem už s nou jezdit.Na té Moravě jsem si to vyzkoušel a už se na to třepu mazec stabilita super jízdní vlastnosti s tou 5Hp taky slušný ještě ty ryby k tomu a to povalí :-)).Pak budu ještě dodělávat nerez zábradlí a světelnou rampu ale kamoš co mě to svařuje je na neschopence tak zatím je to pase to budu asi řešit až na podzim :-))

                                      NKRAKONOŠ1 - Profil | Po 16.7.2012 11:28:34

                                      Čodiš >>Zdar koukám že se ti dílo daří,v sobotu jsem jel kolem tak jsem se chtěl zastavit na kavu a kouknout na loďku na živo ,ale neklaplo to..

                                        NČodiš - Profil | Po 16.7.2012 10:25:31

                                        BuBu99 >> Tak to je supr cena za to bych to bral taky :-)) Jako jo je to těžký ale furt je to cca 50-55kg podle výrobce kdežto 30 kterou bych chtěl spíš ta už má 70kg a víc a to už je pase uplně na manipulaci