Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

BuBu99 - Profil | Po 16.7.2012 10:16:16

Čodiš >> stál 1850 éček a je jako novej..-)

i ta dvacítka je těžká ,mám v perdeli rameno a tak ho tam sám nedám.-))

    Čodiš - Profil | Po 16.7.2012 10:12:58

    BuBu99 >> Tak já jsem tu lod byl testovat už předtím ale jen asi hodinku na vodě a s min zátěží je fakt že jsem prvních pár kilometrů na vodě furt všechno kontroloval jestli někde něco neteče ,ale ty sváry jsou naprosto OK a ve spojích plechů mám danou malou pasovinku že mohl kamoš provařit až do ní.Kurna tak to je slušnej motůrek kolik tě stál.Já půjdu asi taky do 20Hp chcu ten motor oddělávat abych tam mohl dát ten menší a ta 20 ještě váhově jde.

      BuBu99 - Profil | Po 16.7.2012 10:07:36

      Čodiš >>tak to je docela odvaha

      nakonec mi jeden kolega ze Slovenska prodal tenhle motor.....:-)

      http://www.marinesport.cz/store/goods-MO_YA21-263-l​odni-motor-yamaha-f20-b.html

        Čodiš - Profil | Po 16.7.2012 9:36:21

        BuBu99 >> Zdar to já jsem s nou byl už na Moravě s nedodělanou výztuhy zavazely ale potřebovali jsme po vodě převezt 4 lidi i s vybavením a to by ta má malá lodka nedala aspon jsme to tam pořádně otestoval jestli někde něco neteče .Kdyby teklo bylo by to zajímavý to na vodě v plné polní řešit zkouška na ostro :-)) Cos teda pořídil za motor.Já budu SPS a přihlášení řešit asi v srpnu a chtěl bych pak pořešit nějakej ten motor ale ještě uvidím možná to nechám na příští sezonu taky

          BuBu99 - Profil | Po 16.7.2012 6:53:35

          Čodiš >> máš to pěkný ,já něják nemám čas to dolaminovat asi ji spustím na vodu až příští sezonu ale motor už mám doma...-)

            Čodiš - Profil | Ne 15.7.2012 22:17:12

            Páňa >> calipo1 - 15.7.2012 10:34:22 >> Zdar tak to je paráda že střecha funguje a neproprší já to budu ted řešit bivakem nejak ho tam naiplantuju.Dneska jsem zas trochu máknul na lodi chcu se tě zeptat ty panty máš nějak zapuštěné nebo přečnívají přes tu desku?Já bych chtěl dat nejlépe zespodu aby nezavazeli a nebo zapustit ale s tím bude drbačka

              calipo1 - Profil | Ne 15.7.2012 10:34:22

              Dimmu >> Ahoj.. jo, trochu to bylo mokré nahoře,ale nic velkého .. Otevřel jsem do průvanu a za chvilu to uschlo

                calipo1 - Profil | Ne 15.7.2012 10:29:57

                kiwi >> zdar. Ta střecha tak vysoká není,to působí proti té loďce ... když klečíš na té desce, tak je to kůsek nad hlavů.. nižší to udělat nemožu,mám špatné záda,nemožu sa hrbit :) .. ale mám těžké kotvy,tak su v klidu :) .. ale plachetnica by to jinak byla dobrá, to jo :)

                  calipo1 - Profil | Ne 15.7.2012 10:25:34

                  Čodiš >> Zdar.. pěkné to máš. Já se vrátil před chvilkou. Odpoledne propršelo,ale večer se vyjasnilo.. Střecha neteče,tak je to dobré .. Večer jsem udělal 3 záběry a lupnul 2 sumíky.. pak mně došly nástražky :).. Ale málo to teče

                    Dimmu - Profil | So 14.7.2012 21:56:46

                    kiwi >> Hubu mám jak po válce. Vřele doporučuji resekci dvou osmiček...

                      Čodiš - Profil | So 14.7.2012 21:29:46

                      kiwi >> No já si to tam zopakuju taky je to tam nádherný ten usek a sumci šli jak nejvíc udělali jsme každou noc 2 záběry a to jsme chytal sumce jen já a kamoš zavezl jen jeden večer jednu škoda že jsme přejeli dolů mohlo těch ryb být víc žilo to tam exkluzivně akorát teda těch vodáků co tam projede to je katastrofa vrátím se tam až tak v září.Ted jak dodělám lod tak se budu pilně věnovat Novým mlýnům ,zdrhli mě tam 2 slušní sumíci možná to byl jen jeden 14 dní zpět tak s něma mám nevyřízený účty

                        kiwi - Profil | So 14.7.2012 21:22:56

                        Dimmu >> Co huba, OK?:)) V útery to bude hotovo.

                          kiwi - Profil | So 14.7.2012 21:21:47

                          Čodiš >> Tak to je štěstí! Na loď sere pes, ale to je o život:) Sumíci aspoň něco, chystám se tam taky.

                            Čodiš - Profil | So 14.7.2012 21:16:53

                            kiwi >> Zdar ,jj už se to rýsuje ,nejdřív jsme byli od Rohatcu proti proudu v těch zatáčkách tam jsem lapnul 2 sumíky do 130 a jednoho jsem upálil ,a pak jsme přejeli pod Rohatec a tam už hovno ,ale málem jsem o tu lod přišel po 3 týdnech všude možně po rybách bez stínu jsme byli rádi že máme na fleku kde je strom a stín ,strom a vedle něj takovej suchej pahýl cca 15m vysokej průměr cca 80cm ,v sobotu sedíme popíjíme kafíčko a najednou lup ,zachvilu lup a pak křup a celej ten strom se vyvrátil i s kořenem a padl metr vedle té lodě do vody vlna jak při tsunami lod plná bordela z toho stromu štěstí jak nejvíc Slováci na druhým břehu jen čuměli my teda taky kamoš co s nama byl dělá to dřeva a říkal že pár tun ten strom měl padnou na tu lod tak je po ní nebo minimálně pěkně zdeformovaná

                              kiwi - Profil | So 14.7.2012 21:08:41

                              Čodiš >> Tak bárka už vypadá k světu! A co pochytals něco na té 5ce?

                                Čodiš - Profil | So 14.7.2012 20:58:18

                                Páňa >> calipo1 - 14.7.2012 12:45:59 >> Zdar nene prodávat ten motor určo nebudu nechám si ho jako záložní a vzhledem k tomu že jsem ho kupoval novej a pravidelně si ho servisiju v servise tak by se mě to ani nevyplatilo prodávat.Pěkně jsi to natunil jen co je pravda já na tom ted taky makám dneska jsem dodělal polystyreny zítra chcu překližky a v týdnu na to šupnu foliu a na příští víkend vyrážím.Byl jsem jak byli ty svátky s tou lodí na 5 dní Moravě od Hodonína po Vnorovy a super ikdyž nebyla dodělaná ale spokojenost jak nejvíc.

                                  Dimmu - Profil | So 14.7.2012 20:11:10

                                  Páňa >> calipo1 - 14.7.2012 12:45:59 >> Hoj, jak pod tím budeš spát, tak se možná ráno probudíš mokrý jak myš. Celkem dost se mi to uvnitř rosí a to tak, že fest. A to jsem měl vždycky otevřený předek k prutům. Takže už jedině s otevřenými bočnicemi, nebo open air :-)

                                    kiwi - Profil | So 14.7.2012 18:21:35

                                    Páňa >> calipo1 - 14.7.2012 12:45:59 >> Ahoj, na to nepotřebuješ silněší motor, jen pořádnou ploutev -kormidlo:)

                                      calipo1 - Profil | So 14.7.2012 12:45:59

                                      Čodiš >> Zdar. Ty budeš kupovat silnější motor? A tu pětku budeš prodávat? Za kolik? Mosím zainvestovat do silnějšího. S tou dvojkou to prd jede. Jinak ti posílám slíbené fotky .. už jsem konečně z toho rejnoka udělal celkem funkční plavidlo. Ale práce to dalo.. Už i střechu mám.. chudera babka z toho byla zmatená jak lesní včela,když to šila. Ale super. Dneska na Moravě prubnu střechu jestli neteče, jak zas vidím ty mračna,tak celkem jistě ..

                                        Dalas - Profil | Pá 13.7.2012 21:37:20

                                        kudrlinka >> co ty tady zgůňáš? šak nemáš na svojém plavidle motór, vesélka se nepočítajů) Joo, já ho mět jak Týpek..............................................​........)))))))))))))))