Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Čodiš - Profil | Pá 13.7.2012 21:25:43

Dalas >> Zdar a sílu jestli to stejný máš na Tohatsu 5 a máš to ještě na prodej tak já to beru já jezdím s tou svou kurvou velkou 17km/h když jedu sám .Jestli to ještě bude umět zlepšit du do toho.Dej vědět.Čusec

    kudrlinka - Profil | Pá 13.7.2012 20:53:07

    Dalas >> Týpek má těžší,ale néé břuch )))

      mexik - Profil | Pá 13.7.2012 20:16:34

      Dalas >> no pokud ti to zvýšilo rychlost o 3-5km/h tak to je slušný. Hlavně ten skluz s tím musí být rychlejší a zajímavější:)

        Dalas - Profil | Pá 13.7.2012 20:06:23

        mexik >> jel jsem s tím zatím jen jednou s oběma loďkama, když jsem jel s tím prckem, bohužel jsem s sebou neměl GPS (příště vezmu a změřím) - jenže už nevím, kolik jsem s malou jezdil než jsem to tam namontoval (tuším kolem 17 km/hod) a sundávat už to nebudu, pocitově podle mě 3-5 km a o poznání lehčej jde do skluzu. Mě zajímá rychlost hlavně Mariny, kde mám Mercury 15- jezdím 38-40 km/hod, Ečko říkal, že s tím budu jezdit nejmíň 45- to jsem potřeboval- ujet Týpkovi a Binošovi)))- mají 20 ky zmetci (jenže trochu těžší břucha i lodě))

          mexik - Profil | Pá 13.7.2012 19:23:02

          Dalas >> jen tak pro zajímavost.. Jaký byl podle GPS rozdíl v rychlosti, když jsi to dal na tu pětku?

            gadasnik - Profil | Pá 13.7.2012 18:59:41

            Zdarec palec,pls mám prosbičku,kde se dají koupit držáky vesel (hilzny??) na loď??Jednu jsem někde prodrbkal a zaboha ji nemůžu dohledat.Ď za info

              Dalas - Profil | Pá 13.7.2012 18:43:29

              ..je to velikost na motory 5 - 50 kobyl

                Dalas - Profil | Pá 13.7.2012 18:41:34

                Zdarec, chlapi prodám tady ty křidýlka, inspiroval jsem se v Irsku u Ečka, který je má na 6 ce čtyrtaktu, nechápal jsem, jak mu to s hooodně naloženou kocábkou a ve třech lidech vyprašuje, koupil jsem si volek zrovna dvoje, jedny mám na 5 ce Tohatsu- tam super, jede o poznání líp, Druhý mám ale na 15 ce mercury, kde jsem nepoznal žádný rozdíl, ( jsem měřil rychlost GPS kou , tak jsem to sundal, protože tento motor nevozím na lodi, ale v autě a mi to tam defakto zavazelo při nakládání i přepravě.
                Pořizovací cena 540, k mání za 400, jednou použitý... no nekup to)

                  hakin - Profil | Po 2.7.2012 9:44:36

                  valiron >> Ok dik za reakciu.

                    valiron - Profil | Po 2.7.2012 9:18:08

                    hakin >> skluz to zlepšuje, ale proto že loď není obrostlá řasama a že by byl proti nasáknutí vodou to jsem teda neslyšel. Tady je popis:

                    Antifouling – antivegetační nátěr – slouží k odpuzení korýšů, řas a vodních bakterií z lodního trupu pod čarou ponoru.

                    Provádí se kvůli tomu, aby loď, jež stojí dlouho ve vodě, nezačala obrůstat zmiňovanými rostlinami a živočichy. Ti totiž způsobují, že loď ve vodě zvyšuje své tření a zpomaluje. V případě motorových lodí se pak zároveň zvyšuje spotřeba paliva. Antivegetační nátěr je nutné používat jak pro slanou, tak i pro sladkou vodu. Jedná se o barvu, jež má tu vlastnost, že je schopná odloupnutí i s cizopasníkem, který se na ni uchytí. Tento ochranný nátěr je proto nutné obnovovat, ale zabraňuje tomu, aby bylo nutné loď po každé sezóně brousit. Antivegetační nátěr je třeba aplikovat podle agresivity vody zpravidla jednou za rok či dva.

                      hakin - Profil | Po 2.7.2012 9:01:01

                      valiron >> To som si na nete prečital aj ja. Ale tvrdil mi, že je to proti nasiakaniu materialu vodou a že to zlepšuje klz po vode a aj maximálnu rýchlosť. Preto sa pýtam tu skúsenejších.

                        valiron - Profil | Po 2.7.2012 8:56:53

                        hakin >> ahoj, dělam trochu do jachtingu a antifouling je protiporostový nátěr a používá se hlavně u lodí plujících na moři, ale může se použít i ve sladké vodě. Tuším že obsahuje měď. Prostě je určený na to, aby trup neobrůstal řasama. Taky záleží na tom, jestli máš loď na vodě celou sezonu, jestli ne, tak bych to neřešil.

                          hakin - Profil | Po 2.7.2012 7:59:00

                          Nazdar lodiari.
                          Má niekto skúsenosti s niečím takým ako antifouling?
                          že je to potrebné robiť na laminátových lodiach raz za dva roky aby mali lepší sklz a materiál nenasiakal vodu? Rozprával som sa s jedným chlapom o tom a zatial som t nepočul. Už to niekto riešil?
                          Dik za odpovede.

                            valiron - Profil | Ne 1.7.2012 15:18:49

                            Čodiš >> Díky, no asi nejvíc na řece, ještě chceme koupit elektromotor aby jsme nemuseli veslovat.

                              Čodiš - Profil | Ne 1.7.2012 14:54:04

                              valiron >> Vypadá pěkně akorát kde s tím budete jezdit?

                                valiron - Profil | Ne 1.7.2012 14:48:37

                                tak tu jsme koupily s kámošem za 2,5 tisíce. Udělaly jsme si radost.

                                  Čodiš - Profil | Ne 1.7.2012 14:23:21

                                  Rifca >> Zdar jj musíš koupit 2 stejný baterie a dát je do serie a budeš mít 24V

                                    Rifca - Profil | Ne 1.7.2012 14:15:47

                                    Můžete mi někdo poradit ohledně elektromotoru Minn Kota Maxxum 70T, napětí 24 V, chtěl bych si ho pořídit, ale pořád nevim jaká by byla vhodná baterka k motoru, když provozní napětí je 24 V, nejspíš bych musel pořídit 2 x 12 V a propojit je abych dostal 24 V. odkaz na stránku s infem o motoru http://www.tropicliberec.cz/elektromotory/minn-kota​-maxxum-70t.

                                      poool-PavelSečka - Profil | Čt 28.6.2012 23:10:29

                                      BuBu99 >> tenhle bude nebrzděný na 750kilo a ten přihlašovat nebudu.
                                      Přehodím značky z valníku..
                                      k přihlásení motoru potřebuješ ověřenou kupní smlouvu - podpis prodávajícího, prohlášení o shodě,origo štítek CE na motoru. ..a motor:)

                                        Muskiehunter - Profil | Čt 28.6.2012 17:36:11

                                        BuBu99 >> Na jakym mrzákoj?

                                        Na ten gumák co jsem vybral by stačila patnáctka a dáš to od skluzu i na řece ve čtyřech lidech woe :o)))