Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Nscorpi - Profil | So 21.11.2009 17:59:01

Hamon >> Vše jsme měli prřipravené dopředu,hlavně svařené železa,svlaky a šrouby.Také sedačky,přední hranol a hlavně zadní čelo. Byla to naše třetí loď,tak jsme věděli jak dělat a postupovat. K tomu perfektní zázemí a vybavení našeho dědy.Začli jsme v pátek odpoledne a natírali v pondělí gumoasvaltem.Hlavně nenatírat vtlučený provaz ,aby neztvrdnul.Scorpi

    NHamon - Profil | Pá 20.11.2009 23:14:58

    scorpi >> mozem len podotknut, nadherna praca. Inak neverim, ze ste to za 3 dni stihli. Myslim, ze to bolo dlhsie. Minimalne nater vam musel dlhsie schnut, aby sa lod dala pouzit. ;) Inak natieral si vonkajsok aj nejakym lodnym lakom?

      Nbaitruner2 - Profil | Pá 20.11.2009 23:00:36

      scorpi >> Ahoj diky za vysvetleni a fotky.Neco se pokusim okopirovat a prez zimu snad nakou lodku vyrobit?Dik.
      Omlouvam se,ze pisu az dnes,ale prijel jsem pred chvilkou domu.Jo ridic tvrdy chleba ma.:-)

        NTuna - Profil | Pá 20.11.2009 17:32:19

        poool-PavelSečka >> ahoj, namontoval jsem si tyhle i můj kámoš a jsme oba spokojený. Jen to he dotahovat tyčkou provléklou očkem a nejen ručně.http://imramovsky-marine.cz/?page=item&id=3973

        Jinak já si dávál motor seřizovat i zazimovávat přímo v Yamaze (je v záruce a odkoukal jsem to) a celé zazimování u dvoutaktu je, že ho vyčistí, sundají kryt sání a za chodu do káždého sání stříknou olej (ten co se přidává do benzínu) a hned vypnou motor. Toť vše.
        Jak se to dělá u čtyřtaktů, neví někdo? Možná stejně a šroubkama se vypustí na jaře z karburátoru celý obsah. Nevím.

          NČodiš - Profil | Čt 19.11.2009 21:11:44

          kiwi >> Tohatsu MFS 5 ,mám u něj prodlouženou záruku ,jak ted půjdu do servisu chcu se zkusit domluvit jestli by mě to už neotevřel na 6Hp nevím teda co to obnáší ale rozhodně bych to udělal ale nevím jak to bude se zárukou mám ho teprve půl roku ,jezdí teda suprově když jedu sám na té mé plastovce s asi ještě 40kg zátěže tak to dostanu do skluzu ,by mě zajímalo jestli bych dostal tu svou loďku do skluzu třeba s 10Hp a záteží cca 300kg to bych možná začal uvažovat o silnějším ,ale když u nás bez papírů můžeš jen 5Hp tak nebylo co řešit ,ale to je jak s autem mám 180 koní pod kapotou a když jsem to měl chvilku tak mě to přišlo jak letadlo a dneska řeším že to nejede tak je to i s lodákem nejdřív super a pak to chce víc a to jsem chtěl kupovat jen nějakou 2,5Hp ještě že jsem poslech Dalase ten mě to říkal a měl pravdu že jak si zvyknu budu chtít víc a je to tak

            NmiroB12 - Profil | Čt 19.11.2009 20:36:44

              Nkiwi - Profil | Čt 19.11.2009 20:34:39

              miroB12 >> No vidíš:-)

                NmiroB12 - Profil | Čt 19.11.2009 20:33:58

                kiwi >> hej je tam 10W -30/40

                  Nkiwi - Profil | Čt 19.11.2009 20:32:33

                  Čodiš >> Co to máš za motor? Jak to že máš tříletou záruku??? a já ne:-))))

                    Nkiwi - Profil | Čt 19.11.2009 20:31:23

                    miroB12 >> Pochopils správně, ale myslím že ten olej co tady píšeš zrovna vhodný není, ty nemáš k tomu motoru manuál? Podívej se když sundáš kryt motoru tak tam by to mělo být napsané jaky olej použít. PS samozřejmě se bavím o olejích renomovaných značek! ne NO NAME

                      NČodiš - Profil | Čt 19.11.2009 20:29:04

                      kiwi >> jasně máš pravdu určo to jde nahradit normal olejem ,já to rozhodně první 3 roky musím řešit tímto olejem kvůli záruce ,normální olej mě tam v servisu nenalijí ale zas ho neučtují za tuhle závratnou částku ale zhruba za 200Kč tak nějak ted tam někdy povalím tak si to osvěžím kolik to koštuje

                        NmiroB12 - Profil | Čt 19.11.2009 20:23:21

                        tk pokial to spravne chapem nezaleži či je to olej do lodnych motorov alebo auta ale zaleží na to 5w-30 a podobne

                          Nkiwi - Profil | Čt 19.11.2009 20:09:44

                            Nkiwi - Profil | Čt 19.11.2009 20:07:07

                            Čodiš >> Ahoj, já jsem taky myslel lodní olej, označení 10W 30-10W-40. Ale něco vím mám kámoše který vlastní velkosklad s oleji všeho druhu i Shell a koukal by jsi na drát jak to vlastně je.-))) Když koupíš ten olej co tady máš v linku tak tě hřeje pocit, že to je to pravé, ale za ten nápis lodní olej platíš cca 200kč navíc. Důležitá je viskozní honota to je to označení W30 W40, tu si ošidit žádný výrobce nedovolí.

                              NČodiš - Profil | Čt 19.11.2009 19:00:44

                              kiwi >> No motorovej olej mě nedoporučil do lodního motoru ani jeden mechanik přímo na lodní motory a to jsem se s něma bavil nezávisle na sobě ,má se používat spejšl na lodní motory protože ty motory valijou furt jakoby za studena a motorovej olej umí správně mazat až při provozní teplotě 80 stupnu tím že ho používáš v lodáku to prej kurvíš ,jen předávám info odborníků z mé hlavy to není tenhle je prej to pravý ořechový http://www.lodniprislusenstvi.cz/shop/motory-a-pri​slusenstvi/oleje/shell-nautilus-premium-in-board-outboa​rd-15w-40-pro-4taktni-motory.html

                                NBuBu99 - Profil | St 18.11.2009 18:01:56

                                TaH >> TH >> jj to je pravda nauctujou ti veci ktere treba ani neudelaji a ty to vubec nezjistis

                                  NTH - Profil | St 18.11.2009 17:59:42

                                  BuBu99 >> Kua, když jsem zjistil ty ceny v servisech, tak jsem myslel že mě omejou.V návodu který jsem k motoru dostal je vše podrobně popsáno,tak není co řešit.Maximálně by se muselo neco vys... víc, abych s tím šel do servisu,Jinak doporučuju si údržbu udělat sám.

                                    NBuBu99 - Profil | St 18.11.2009 17:54:40

                                    miroB12 >> jak pise TH taky kupuju origos a delam to sam nic na tom neni

                                      NTH - Profil | St 18.11.2009 17:51:38

                                      miroB12 >> Raději bych koupil olej přímo u dodavatele,je to přímo pro lodní motory,je prej nějak ekologický,do převodovky je to to samé,navíc ho dostaneš pěkně v tubě a pěkně ho protlačíš celou převodovkou.Já to kupuju u Vidršperka(Lavex),pošle mě vždy co potřebuju a udržbu si dělám sám.

                                        Nkiwi - Profil | St 18.11.2009 15:05:46

                                        miroB12 >> Nevím co polyká tohatsu ale yamaha bere motorový olej 10W-30 nebo 10W-40, převodový plej se mění po 100hodin nebo 6měsíců. Mělo by to být stejné, jsou to údaje pro čtyřtakt.