Časopis Rybářství do našich schránek

V současné době přistává snad každému z nás do schránek časopis Rybářství. Docela by mne zajímalo:

1. Kolik to stálo?
2. Z jakých zdrojů se to platilo?
3. Kolik a zda se platilo i za zasílané časopisy nebo jen za poštovné?
4. Pokud i za časopisy, komu se za ně platilo?
5. Kdo o tom rozhodl?

Máte nějaké tipy?
Autor diskuse: strejka - Profil , 6.11.2009 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Náklady na akci

A) platil všechny Svaz18%

B) platilo všechny Rybářství65%

C) poštovné atd. platil Svaz, časopisy dodalo zdarma Rybářství18%

Od 6.11.2009 hlasovalo 17 čtenářů.

NIvo - Profil | Pá 6.11.2009 13:29:59

drozďák 30,42 >> Souhlasím, ač ve schránce jsem ještě nic nenanšel. Jenž - není žalobce, tudíž není soudce. Navíc - není to tak dávno, kdy obdobnou "schránkovou" masírku realizoval časopis Kapr. A to v mnohem masovějším měřítku. Předpokládám, že drtivá většina rybářů dostala nabídku tohto časopisu včetně přidané složenky a "objasňující " věty : Dozvěděli jsem se, že jste příznivcem rybářského sportu, proto si dovolujeme ...atd.

    NJM - Profil | Pá 6.11.2009 13:28:38

    Mě teda žádný časopis nepřišel. Jestli to zas nebude nějaká diskriminace a ten rasismus.

      NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 13:26:05

      drozďák 30,42 >> bylo to při výdeji povolenek, určitě to bylo nabídnuto při přestupu do Praha 2 Nove Mesto 2 organizace. Byl to speciální papírek.

      Kuba, Baron a další výboři ti jistě řeknou víc a jistě by sem mohli fouknout i ten formulář.

        NMilos_Dia - Profil | Pá 6.11.2009 13:25:35

        kakr >> OK. Nicméně spekulovat budu dál - a co LIPAN, třeba nějaká jeho pokusná instalace, pokusně někým a něčím nakrmená???

          Ndrozďák 30,42 - Profil | Pá 6.11.2009 13:20:36

          Pike-Pájka >> vzpomínáš si, při jaké příležitosti si to podepisoval?

          Nepřu se, jen si potřebuju oživit paměť

            Nkakr - Profil | Pá 6.11.2009 13:17:40

            Pike-Pájka >>
            Možná jsi zapomněl, že před novelou vyhlášky měly obce možnost (povinnost) odebrat RL a nevydat ho po tři roky. Platilo to cca necelé dva roky. Uvažuj, dříve stačilo zaplatit peníz. nic jsi nevypisoval a RL ti vydal každý OÚ. Možná je to pozůstatek dříve platného nařízení.
            Navíc u nás není nic nemožné, co je poskytnutí pár adres.
            Trvám na tom, že svaz nemá žádnou databázi svých členů.
            edit:
            chtělo by zjistit, zda nabídka došla někomu, kdo sice vlastní RL a už není členem ČRS. Pak je věc jasná.......

              NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 13:08:16

              kakr >> Dovedeš si představit, že přijde firma prodávající psí krmivo a potřeby pro psa na OÚ a bude chtít adresy všech majitelů psů? Já ne a tohle by byl podobný případ.
              To je prostě nemožné. Pokud by to ovšem pravda byla, jako že věřím že ne, tak by to byl epesní průser.

                Ndrozďák 30,42 - Profil | Pá 6.11.2009 13:07:00

                Wright: a jestli byly databáze předány k jasně komerčním záměrům přímo státem zřízenou institucí, tak tu máme potenciální kauzu na titulní stránky.

                  Nstrejka - Profil | Pá 6.11.2009 13:06:30

                  drozďák 30,42 >> Myslím, že je třeba vycházet z toho, kdo ty časopisy ofiko rozesílal. Pokud to byl alespoň papírově ČRS, vidím to jako neprůstřelné. Pozvánku na VČS mi coby členovi taky poslat může. Nicméně za dotaz na Úřad pro ochranu osobních údajů to jistě stojí...
                  http://www.uoou.cz/uoou.aspx

                    NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 13:06:21

                    drozďák 30,42 >> pozor, já souhlas podepisovat viděl a to tento rok. Aby se tohle mohlo stát, muselo by v souhlasu být přímo uvedeno, že člen souhlasí s tím, aby byly jeho osobní údaje předány třetí straně a využity pro jiné účely, než ke kterým byly původně kolektovány. A ať si kdo chce říká co chce, Rybář s.r.o. třetí strana je.

                      Nkakr - Profil | Pá 6.11.2009 13:04:06

                      Milos_Dia >>
                      Miloši, opakuji ani ÚS nemá žádnou databázi svých členů, už jsme se o tom bavili. Moře MO má tak maximálně kalkulačku a ne kompl.

                        Ndrozďák 30,42 - Profil | Pá 6.11.2009 13:03:10

                        strejka >> souhlasím s Wrightem, dle mého názoru se jedná o naprosto zřejmé porušení zákona o ochraně osobních údajů. Sem patří i restrikce při sdílení osobních a citlivých údajů.

                        Dle zákona každý klient (a ČRS opakovaně tvrdí, že její členové jsou klienty) musí s nakládáním, tedy i sdílením osobních dat písemně souhlasit a tento souhlas stvrdit svým podpisem.
                        Nevzpomínám si, že bych někdy něco takového dělal a ani si nevzpomínám, že bych někdy viděl v dokumentech předávaných členům ČRS nějakou klauzuli, že člen souhlasí se sdílením svých osobních a citlivých údajů....

                        Tohle se stát u mě v zaměstnání, máme na krku okamžitě žalobu....

                          Nkakr - Profil | Pá 6.11.2009 13:01:58

                          Wright >>
                          Má hypotéza je že adresu dostali od státu, možná by stačil dotaz na příslušný úřad vydávající RL ,zda údaje ze žádostí o RL posílají někam"výš".
                          Svaz s pravděpodobností hraničící s jistotou žádnou databázi nemá.

                            NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 12:59:11

                            strejka >> Nehledě na to, že obce nemají takové údaje vůbec žádnému jinému subjektu dávat. Tohle se mi zdá velmi málo pravděpodobné, bo nevěřím, že by tam bylo tolik ignorantů.

                              NMilos_Dia - Profil | Pá 6.11.2009 12:58:24

                              kakr >> Já mám dojem, že na úrovni ČRS existuje minimálně 7 databází členů. Dát to dohromady není žádný softwarový problém.

                                Nstrejka - Profil | Pá 6.11.2009 12:57:38

                                kakr >> Vůbec nevím, jak to s databází je nebo není. Může být, že si tuto databázi poskládal ČRS od subjektů, které jsou oprávněny vydávat RL (rybářské lístky). Tedy obce a ÚMČ s rozšířenou pravomocí. Nedostal to navíc každý, takže těžko pátrat. Tak jako tak nemá v rukou spamerů z Rybářství má adresa co dělat...

                                  NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 12:57:18

                                  kakr >> to nebude ono, RL mám vydáný ještě v místě dávného trvalého bydliště, mezitím jsem adresu 5x měnil, tohle mi přišlo až na adresu, kterou jsem dával MOčku buď tento či minulý rok.
                                  Nehledě na to, že jak vidím, hodně je zastoupena Praha a okolí.......

                                    NMilos_Dia - Profil | Pá 6.11.2009 12:56:29

                                    Hmm, to vypadá, že by z toho mohla bejt hezká kauzička...

                                      NWright - Profil | Pá 6.11.2009 12:55:17

                                      kakr >> je to s podivem, to máš pravdu, ale na druhou stranu to vypadá, že v tomhle směru svaz malinko podceňujeme. Dle vyjádření redakce databázi obdrželi, já jsem časopis ve schránce měl, tudíž někde mou adresu vzít museli. Souhlasím s pochybami ohledně shromažďování údajů, díky malé a špatné IT infrastruktuře, ale zdá se, že úřady, které vydávají ryb. lístky toto evidují a možná předávají na svaz - to je hypotéza

                                        Nhraji - Profil | Pá 6.11.2009 12:50:02

                                        Sakra, mně nic nepřišlo a to jsem je měl předplacené víc než 30 let, to je mi pěkná vděčnost.
                                        Já myslím, že to platí šéfredaktor z vlastní kapsy. ;-)