Časopis Rybářství do našich schránek

V současné době přistává snad každému z nás do schránek časopis Rybářství. Docela by mne zajímalo:

1. Kolik to stálo?
2. Z jakých zdrojů se to platilo?
3. Kolik a zda se platilo i za zasílané časopisy nebo jen za poštovné?
4. Pokud i za časopisy, komu se za ně platilo?
5. Kdo o tom rozhodl?

Máte nějaké tipy?
Autor diskuse: strejka - Profil , 6.11.2009 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Náklady na akci

A) platil všechny Svaz18%

B) platilo všechny Rybářství65%

C) poštovné atd. platil Svaz, časopisy dodalo zdarma Rybářství18%

Od 6.11.2009 hlasovalo 17 čtenářů.

Nkakr - Profil | Pá 6.11.2009 12:48:06

strejka >>
Nevím jak v ČRS funguje nějaká centrální databáze členů. Můj názor je, že žádná neexistuje. a nebude existovat ani na úrovni jednotlivých ÚS. Mnoho MO vůbec nemá počítač a evidenci členů má na kartách. Kdo by databázi spravoval?
Můj dojem je, že údaje byly získány od subjektů, které jsou oprávněny vydávat RL (rybářské lístky). Tedy obce a ÚMČ s rozšířenou pravomocí.
Zajímalo by mně, zda nabídku dostal nějaký člen MRS.

    NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 12:46:45

    Wright >> Ano, já to pochopil, shodneme se. Jen jsem se tak nahlas zamyslel :-)
    v každém případě se do toho tak nějak zamotali.

      NWright - Profil | Pá 6.11.2009 12:41:46

      Pike-Pájka >> ano souhlasím, ta první část příspěvku je to co mi řekla paní z redakce (předplatné)
      ta druhá část komentář, shodneme se na tom, že minimálně je zajímavé jak se manipuluje s osobními údaji.
      Naposledy tady byl tuším nějakej případ s databází e-shopu a časopisem ...

        NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 12:37:29

        Wright >> No, začleněno tam Rybářství být klidně může, ale košer to nebude taky. Jednak osobní údaje můžou být zpracovávány jen za účelem, který stanoví zákon a nebo se souhlasem dotčené osoby. A ten souhlas je vydán jen na konkrétní věc. A tím, že ČRS předal tohle redakci, tak se podle mne porušil zákon. Orgány ČRS nemají co svolovat, svolit mají osoby, jíchž se ty údaje týkají.
        A kecy o tom, že časopis vlastní svaz jsou fajn, ale vydavatele vlastí i Vostradovský, Prášilová, Štípek a Pospíšil.....

        Asi jim napíšu mail.

          Nstrejka - Profil | Pá 6.11.2009 12:27:47

          Pike-Pájka >> posílal to ofiko ČRS a ten tu databázi má legálně, tím to bude papírově kryté...

            NWright - Profil | Pá 6.11.2009 12:26:30

            Zavolal jsem do redakce časopisu rybářství, bylo mi sděleno, že:
            a) Obesláni byli členové ČRS, tz. vlastníci ryb. lístků
            b) Osobní údaje byli redakci předány se svolením orgánů ČRS
            c) jedná se o jednorázovou akci
            d) databáze údajů ČRS je časopisu rybářství k dispozici, vyplývá to ze začlenění a vlastnictví časopisu svazem

            No co na to říct? Minimálně je zde porušen zákon o ochraně osobních dat a údajů. Já jsem žádný souhlas se zveřejněním mých osobních údajů nikomu ze svazu nedal.
            o tom kdo časopis distriuoval resp. kdo zavedl náklady do účetnictví nevím, ale zajímalo by mě to...

              NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 12:02:20

              strejka >> A stejně by mne zajímalo, odkud vzalo Rybářství (neříkám úmyslně ČRS) ty adresy a jména. Tohle bych taky pokládal za důležité. Ona taková ucelená databáze kontaktů je pro příslušné firmy podnikající v oboru taky velmi zajímavá. Není nad přímé a konkrétní oslovení .....

                NPike-Pájka - Profil | Pá 6.11.2009 11:55:26

                Jarda Š. >> a to je právě ono. Šlo by to třeba z rozpočtu na propagaci a společníci Vostradovský, Štípek, Pospíšil a Prášilová si pak libují, kolik že oslovených tu přiloženou složenku zaplatilo a o kolik jim stoupla čtenost a tedy i reklama..........

                  Nstrejka - Profil | Pá 6.11.2009 11:54:25

                  Jarda Š. >> takže vše sedí a vše je tudíž v nejlepším pořádku, no tak to se opravdu ulevilo, díky, otázka zodpovězena, pochyby vyvráceny...

                    NMilos_Dia - Profil | Pá 6.11.2009 11:53:26

                    Jarda Š. >> No jasně, účetnictví, to voni maj v ažůru - např. plzeňští, to jsou znalci...

                      NJarda Š. - Profil | Pá 6.11.2009 11:51:12

                      Jarda Š. >> A ing. Štípek si to určitě zařídí, aby mu všechno sedělo, protože z titulu svých funkcí může upravovat účetnictví obou subjektů.

                        NJarda Š. - Profil | Pá 6.11.2009 11:45:37

                        Pike-Pájka >> Ano, účetně to musí být odděleno. Když by ale rozeslání Rada zaplatila např. z peněz, které ma v rozpočtu vyčleněny na propagaci, tak účetně to bude sedět.

                          NMatesPB - Profil | Pá 6.11.2009 11:37:27

                          2Livecrew >> Bez starosti.

                            NMilos_Dia - Profil | Pá 6.11.2009 11:36:57

                            Jarda Š. >> Patří do "obchodní činnosti" i tzv. převod práv za úplatu?

                              NJarda Š. - Profil | Pá 6.11.2009 11:35:53

                              pepa-č >> Tak se podívej do Stanov, tam najdeš i to, že ČRS může "též provádět obchodní činnost v souladu s obecně závaznými právními předpisy", pod což patří i zakládání podnikatelských subjektů dle Obchodníího zákoníku.

                              Ty "věci kolem" jsou vedle nákladů na zajištění vlastního chodu Svazu v souladu se Stanovami především práce s mládeží, sportovní činnost, propagace rybářství a mezinárodní spolupráce..

                                NMilos_Dia - Profil | Pá 6.11.2009 11:25:21

                                Turňa >> Mně už to může být v podstatě jedno. Odserou to ti, co dnes drží hubu nebo nechtějí používat mozek. A hlavně to odskáčou všichni Smrtkové....

                                  NTurňa - Profil | Pá 6.11.2009 11:21:42

                                  Milos_Dia >> Tak to si počkáš!!!

                                    NMilos_Dia - Profil | Pá 6.11.2009 11:19:48

                                    Turňa >> Hlasování připosraných vohnoutů mě nezajímá. Zajímají mě výsledky případného forenzního auditu a v neposlední řadě i daňový statut téhle vychcané sebranky.

                                      NTurňa - Profil | Pá 6.11.2009 11:18:23

                                      Milos_Dia >> Neboj se, že si to nenechali schválit do usnesení na nějakém sjezdu.

                                        NMilos_Dia - Profil | Pá 6.11.2009 11:16:04

                                        Turňa >> Já bych slovo 3x hlasovat velmi rád nahradil slovem trestně oznamovat, žalovat a odsoudit...