Zabít ihned nebo až doma?

Chci se Vás zeptat zda usmrcujete ulovek hned u vody a nebo jej máte třeba ještě několik hodin doma živej? Co je podle Vás lepší?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 29.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kde ji zabít?

A) Dělám to ihned u vody.55%

B) Beru si ji živou domů32%

C) Nechávám ji živou i několik dní.6%

D) Humálně ji zabiji a pokračuji v lovu.7%

Od 29.7.2009 hlasovalo 207 čtenářů.

Niwanhoe - Profil | Pá 31.7.2009 11:16:55

vikicz >> úlovek nepatří na pekáč? a proč? a odkdy?

    NVenca888 - Profil | Pá 31.7.2009 11:15:13

    Jovánek >> jasně, že jo... je to normální. to jenom tyhle jelimánci onanujou nad tim, jaký jsou to nadrybáři, když všechno pustěj... pak si koupěj mražený kuře, který žilo celej život namačkaný mezi ostatníma v líhni bez oken, sežerou ho a se spokojenym mručenim si masírujou ego, jak žijou v krásnym souznění s přírodou...

      NVenca888 - Profil | Pá 31.7.2009 11:11:03

      slamakos >> strach bys měl mít z toho, že budeš za idiota, pokud člověka, kterej si přivlastnil dvě ryby za šest měsíc, označíš za vybíječe vod. Na druhou stranu idioti z tohohle většinou strach nemaj... :-)
      Melu to samý asi proto, že ty moje argumenty neguješ bez toho, že bys prezentoval relevantní protiargument.
      Nemyslim si, že by psycholog měl problém s rychlym zabitim a následnou konzumací ryby. V případě týrání ryby v zájmu fotky bych si tim nebyl tak jistej... :-)

        Nslamakos - Profil | Pá 31.7.2009 11:09:01

        2Livecrew >> Ani na to nemysli ,nemá to smysl něco psát ,teď si vyslechneš spoustu dokola obkecaných frází o morální výši o vypovídající hodnotě fotky -uf to jsem si naběhl pustiti se do diskuze s MASNOU.

          NVenca888 - Profil | Pá 31.7.2009 11:07:48

          2Livecrew >> Meluzínu? Proč meluzínu? Víš, co to vůbec je meluzína? Pravděpodobně ne... :-)
          Vim to, ano. Stejně jako o sobě to víš jen ty...
          Rybář, kterej zasakuje nebo uváže na celou noc rybu kvůli fotce (a krásný fotce - kterou tu všichni oceněj) a následně jí vystresovanou pustí, pro mně nepřestavuje morálně hodnotnějšího člověka oproti jinýmu, kterej rybu vytáhne a okamžitě bezbolestně zabije.
          Na ty líny nás bylo cca deset, snědli jsem je všechny a byli moc dobrý. Nevim, co je na tom špatnýho. Ty jsi nikdy nekoupil v masně x-kilo krkovic na grilovačku? Ale jo... ty jsi to prase vlastně nezabil, to udělal ten zlej řezník, takže jsi z obliga, co?! :-)

            NJovánek - Profil | Pá 31.7.2009 11:07:04

            Venca888 >> Myslím,že každej z nás si vzal rybu.Taky většinou pouštím,ale i si taky vezmu.

              Nslamakos - Profil | Pá 31.7.2009 11:07:02

              Venca888 >> Važ slova - a to proč mám mít snad strach (bohužel já se bojím jen toho že by mi zavřeli oblíbenou hospodu) teď se začneč obhajovat co jsi kde pustil u mě seš prostě masařka a šmytec ,navíc meleš pořád dokola jedno a to samé .
              Návštěvu u psychiatra zvážím a pak ti řeknu jak jsem se dopadl -měl by jsi to taky zvážit a vem si ty fotky zmasenejch ryb a začni mu vykládat jak bezbolestně a rychle jsi je zprovodil ze světa .

                N2Livecrew - Profil | Pá 31.7.2009 10:59:40

                Venca888 >> O čem to pořád meleš? Připomínáš mi meluzínu. Ty tu rybu lovíš stejně jako my všichni ostatní. Jestli je masíš nebo ne, víš jen ty. Psát tu můžeš co chceš. Určitě je rybář co rybu pustí na vyšší morální úrovni. Ty líny si asi žral dlouho, že?

                  NVenca888 - Profil | Pá 31.7.2009 10:56:35

                  slamakos >> já jsem netvrdil, že jsem morálně víc na výši. Já se jenom směju ortodoxnim chyťapusťákum (u nichž je to ještě ke všem ze značný části znouzecnost, protože nežerou ryby), že se povyšujou na rybářskej póvl, kterej si občas nějakou rybu vezme (teď se nebavim o lidech, který vezmou ročně sto kaprů).
                  A co se týče vybíjení a pouštění, tak važ slova. Možná jsem letos pustil víc mírovejch ryb než mnohý z těch, co tady halasej o masařích. Jestli považuješ jednoho kapra a jednoho úhoře během 6-ti měsíců aktivního rybolovu za vybíjení, tak by sis měl dojít k psychiatrovi...

                    Nslamakos - Profil | Pá 31.7.2009 10:50:08

                    Venca888 >> Dobře pane rybomile jsi morálně víc na výši a tak si zase pudem každý svou cestou ty mě k vybíjení vod nijak nepřesvědčíš a já tebe k pouštění taky ne -takže nejlépe když našími zbytečnými příspěvky nebudem zahlcovat tuto otázku .

                      NVenca888 - Profil | Pá 31.7.2009 10:41:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      slamakos >> protože je to pravda. Plkáte o zabitejch kaprech, ale sami je taháte, stresujete atd. Tak kde je nějaká objektivita?
                      Ta tvoje věta byla dost kostrbatá, ale pravděpodobně jsi to nepochopil. Podruhý ti to vysvětlovat nebudu.
                      Já se tim "nechválim" (ačkoliv pravděpodobně jsi chtěl napsat "nechlubim :-)), já tu fotku beru jako zdokumentování něčeho, co jsem chtěl ukázat dotyčnýmu, kterej nevěřil. A co se týče takovejch fotek, kde jde o dokumentační hodnotu a nesnažim se je procpat do World Press Photo, tak mi je vcelku jedno, zda je tam ryba položená v kapradí, na kterym se lesknou kapky rosy, nebo jestli je na ni zmasená a od krve. Možná lepší rychle zabitá ryba (u níž je krev nezbytná), než stokrát vyfocená po dechu lapající ryba, z různejch úhlů, z různejma lidma, s prutem, bez prutem, který byla ještě návdavkem k tomu celou noc zasakovaná či uvázaná. Ale dotyčnej je morálně vyspělejší, protože jí nakonec pustil, kdežto já jsem hajzlik, protože jsem jí ve třech vteřinách zabil. Ryb si vážim a chovám se k nim slušně a co možná nejšetrnějš, pokud jsou živý. Mrtvá je ryba je pro mně kus dobrýho masa a nedělám s ní cavyky, abych jí umejval od krve, pokud si jí chci vyfotit.
                      Ale tohle je neverending story a nemá smysl to tady řešit.

                        NMadiss - Profil | Pá 31.7.2009 10:38:54

                        brach >> .

                          Nslamakos - Profil | Pá 31.7.2009 10:30:33

                          Venca888 >> Nevím proč vždy začínáš útočit na útlocitnost -tak jako ty nemáš žádné zábrany zmasit rybu pro maso a myslíš si že takovým stejným způsobem jí ublížím já fotografii tak jsi opravdu (nebrat úplně vážně ) více na výši a tím pádem jsem asi jak píšeš fetišista ,ale nenapadlo tě někdy když už rybu vezmeš nechválit se s tím za jakou koliv cenu fotkama zkrvavených ryb ??
                          Co se týče tvé povolenky je mi to úplně jedno ,pokud ten kapr neměl přes 70cm ...

                            NVenca888 - Profil | Pá 31.7.2009 10:15:08

                            slamakos >> Však v zásadě ano - když jsi tak útlocitnej, že ti vadí zabít kapra (kterej je mimo jiný "vyrobenej" v líhních/sádkách a do revíru nasazovanejch v kvótách, který jsou do značný míry závislý na počtu úlovků v dannym revíru dle evidence úlovků rybářů), nechápu, proč ti nevadí, že tu rybu stresuješ níže uvedenym způsobem. Pokud půjdu do extrémů (nebrat prosím zcela vážně), pak si vyber - kdo je morálně víc na výši - člověk, kterej chytá ryby, aby je následně sežral, nebo člověk, kterej je týrá, zraňuje a stresuje pro vlastní potěšení z lovu a pro fetiš v podobě fotky? :-)
                            A co se těch línů týče - ty byli ze soukromýho revíru a řádně zaplacený. Jinak, pro tvoji informaci, v mojí povolence za tenhle rok figuruje jeden úhoř a jeden kapr.

                              Ndujáč - Profil | Pá 31.7.2009 9:57:30

                              Vydra revírní >> :-))) bingo

                                Nslamakos - Profil | Pá 31.7.2009 9:47:37

                                Venca888 >> To zase je snůška nesmyslů ,srovnávaš vytažení kapra na břeh a rozumné zdokumentování s jeho zmasením jako by se jednalo o to samé ...A především se mi líbí tvá hláška brát s mírou(nezásobovat své okolí) asi ji máš nastavenou divně když bez problému odneseš na jedn vrz takovou hromadu línů.....

                                  NVydra revírní - Profil | Pá 31.7.2009 9:21:59

                                  Nechci být kverulantem, ale co si mám představit pod pojmem "humálně zabít"? :-)

                                    NVenca888 - Profil | Pá 31.7.2009 8:40:56

                                    vikicz >> ne - když jsi takovej cíťa a nesneseš kapra na pekáči, proč sneseš vědomí, že ho stresuješ nabodnutim na háček, stresovánim ze zdolávání, pobytu na suchu, focenim, vytrženim z hejna atd.? Pokud ho někdo zabije rychle a humánně, bere si je s mírou (nezásobuje svoje okolí rybama) a chová se k nim slušně, tak na tom nevidim nic špatnýho.

                                      Nbrach - Profil | Čt 30.7.2009 23:00:50

                                      Madiss >>
                                      Co to máš s očima?

                                        NMadiss - Profil | Čt 30.7.2009 22:43:55

                                        Rambo006 :::::: nezbívá než souhlasit :-)

                                          Červené karty: Zikmund