Zabít ihned nebo až doma?

Chci se Vás zeptat zda usmrcujete ulovek hned u vody a nebo jej máte třeba ještě několik hodin doma živej? Co je podle Vás lepší?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 29.7.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Kde ji zabít?

A) Dělám to ihned u vody.55%

B) Beru si ji živou domů32%

C) Nechávám ji živou i několik dní.6%

D) Humálně ji zabiji a pokračuji v lovu.7%

Od 29.7.2009 hlasovalo 207 čtenářů.

Nvikicz - Profil | Čt 30.7.2009 22:38:40

Venca888 >> Sorry, ale lepší než ho zakuchnout, nemyslíš???????

    NPavol sk - Profil | Čt 30.7.2009 22:01:38

    vikicz >> Jasne.....to je to najlepšie...dávam za 1

      Nomambik - Profil | Čt 30.7.2009 21:54:59

      Ať je to kapr z řeky nebo ze sádek, je pravda že okamžitá konzumace ubírá rybímu masu na chuti, můj osvědčený postup je , že porce ryby lehce nasolím (podle tloušťky porcí) pokapu citronovou šťávou a dám do druhého dne do lednice, pak porce omyju, osuším a obalím nebo jinak upravím, pak to chuťově nemá chybu

        NJovánek - Profil | Čt 30.7.2009 21:40:43

        Nedby >> Nikdo nemluvil o tom,že ho necháš půl dne někde ležet.Ale jestli pořád praktikuješ to,že rybu sníš hned po zabití,nikdy nepoznáš opravdovou chuť masa.

          Ntomm - Profil | Čt 30.7.2009 21:36:24

          Malda512 >> Myslím tu rekci ve Feryho otázce. Podle mě z ní bylo patrné, že do ní nijak nechceš přispět a jediný tvůj záměr je trochu ho pošťouchnout, tedy pohádat se. Řekl bych, že v takovém případě je červená karta na místě. Osobně nesouhlasím ani s tím, že by ta otázka byla zbytečná, je sice pravda, že už se to probíralo několikrát, ale teď konečně je tu konkrétní otázka, kde se to dá i pohodlně najít.

            NNedby - Profil | Čt 30.7.2009 21:36:18

            Jovánek >> neumím si představit rano chytit kapra zabit a až pújdu večer z ryb domů si ho ještě brat ja si beru za rok 2 kary a tak si ho až doma v klidu naporcuji ajak je vidět ve vezirku mu to nevadi

              NJovánek - Profil | Čt 30.7.2009 21:30:11

              Malda512 >> To vím.A vím,jak nakládat s rybím masem.

                NMalda512 - Profil | Čt 30.7.2009 21:26:36

                Jovánek >> Nejde o gurmánství ale oto že v mase je přítomná pouze kyselina mléčná. Tá ma hlavní podíl na dobu zrání masa. Takže pokud zkonzumuješ rybu ihned tak jíš pouze mrtvé maso, které ti nedá žádnou jak hodnotu tak ani chut.

                  NJovánek - Profil | Čt 30.7.2009 21:23:27

                  Nedby >> Podle toho,jak dlouho bys ho nechal mrtvýho.Ale je dobré,po zabití rybu nechat odležet,aby proběhl Rigor Mortis.To je posmrtné stuhnutí.Pak je ryba teprve připravena k jídlu.Takový to,zabít a hned sníst,opravdu není gurmánské.

                    NMalda512 - Profil | Čt 30.7.2009 21:22:25

                    tomm >> Co máš na mysli?

                      NNedby - Profil | Čt 30.7.2009 21:13:22

                      nevím proč bych měl zabjet kapra ktereho jsem chytil a budu dale lovit to si ho mam nechat zasmradnot a pak až budu končit si ho teprve vezmu dik nechci

                        NRambo006 - Profil | Čt 30.7.2009 21:10:24


                        pustit pustit
                        pustit pustit
                        pustit pustit
                        pustit pustit

                        pustit

                          Ntomm - Profil | Čt 30.7.2009 20:58:40

                          Malda512 >> Asi bych se ho zastal. Myslím, že v té debatě nešlo ani tak o to, že jsi ho osočil, ale spíš o to, že jsi napsal nehoráznou kravinu, která s tou otázkou neměla co dělat.

                            NMalda512 - Profil | Čt 30.7.2009 20:35:35

                            Fery >> Však ty víš oco jde. Citlivečko.Tady děláš hrdinu ale jakmoile někdo osočí tebe tak je zle. Jo díky za červenou. Uděl jsi dobře.

                              NMalda512 - Profil | Čt 30.7.2009 20:34:17

                              Azbest >> Pokud bych přijel tak jen za jediným učelem. Asi víš za jakým. Jo a nedělej tady hrdinu nebot Ládes má alespon v hlavě a dokáže se s lidma normálně bavit , ale to ty jsi jen guma. Jediný s čím mně Ládes překvapil tak to bylo asi tím jak mi vypravěj jak jsi moc studovanej.A to s těma povodněma bylo od tebe pěkně srabovské ( tvé vychloubání). Ale ty víš moc dobře jak to bylo.

                                NFery - Profil | Čt 30.7.2009 20:33:47

                                Malda512 >> ???

                                  NMalda512 - Profil | Čt 30.7.2009 20:30:19

                                  Fery >> Ale panáček se nám asi rozplakal že?

                                    Nmedvěd - Profil | Čt 30.7.2009 20:28:01

                                    tak nic

                                      NMalda512 - Profil | Čt 30.7.2009 20:15:06

                                      medvěd >> Ale jo. Už mně nějaký lhář Azbest nenaštve.

                                        Nmedvěd - Profil | Čt 30.7.2009 20:13:09

                                        už jsem se těšil,že to zdechlo a ono ne

                                          Červené karty: Zikmund