Tre Kronor - split of feeders

Anýbržto se ve fídru slezlo poslední dobou několik lidiček,co spolu evidentně mají o čem plkat a nechci tam číst hlášky "ublížených" pravověrných této technice jsem se rozhodl založit tohle vlákno.
Hlavně to tam nechci svinit bo fídr je fídr a plky jsou :o)))
Tak šup domů koloušci....
Autor diskuse: pavel68 - Profil , 12.7.2009 všeobecné - ostatní

NJKL - Profil | Út 2.2.2010 21:11:19

sadraj >> Na netu jsem zatím našel jen to cos sem dal - a pak ještě pár zmínek z doby kdy se to objevilo jako novinka. Asi mi nezbude než experimentovat - hlavně co se týká hrubosti šrotu - to ostatní už se ukáže. Dík.

    Nsadraj - Profil | Út 2.2.2010 21:09:53

    JKL >> zektra kouknu do kihy a pošlu ti to když to najdsu jinak zatim jen co vygoglil net je to u každýho výrobce jiný ale mám dojem že je to nedo jako KELOG kukuřičný vločky na snídani . jednou sem kdedsi v tv videl jak je delají taky jako by placku apak to lisujou a ohžejvají a melou . mo´žná je to stejnej postup jakos se dělá ta jakoby anglická vločka z tý pečený buchty a pak se rto procedí přes sejto

      Nsadraj - Profil | Út 2.2.2010 21:06:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      JKL >> někde to najdu v nejaký knize , nezkoušel si to vyguglovat jestli to není nekde na netu ? je to třeba tady
      http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=166574 N Levák Bob - ® Čt 28.6.2007 14:26:38
      Mirek Saf. - o výrobu TTX jsem se pokoušel. Dokázal jsem pracně vyrobit zajímavé věci, které přidávám do krmení a funguje to. TTX jako takové to nebylo nikdy. Jednou jsem vyrobil nádherný sopel :-). Výrobci produkt( nebo některé jeho složky ) i lisují a to se v domácích podmínkách těžko provádí.
      Rozdíly v TTX jednotlivých výrobců vidím ve stupni upečení ( vysušení ) a navonění. Třeba Sensaska dle mého voní více po kukuřici než Surfix, ten voní dle mého více do "vanilkova". Něco mezi je Lorpio atd. Každá si vezme trochu jiné množství vody. Pro běžný rybolov jsou tohle všechno zanedbatelné věci.

      Tohle napsal o jedné TTX Jiří Ouředníček, cituji :
      "TTX mais hrubá je kukuřičná placka a každý výrobce si jí dělá po svém. Já jsem na vlastní oči viděl výrobu jednoho z mnoha druhů - velké drtící stroje rozemelou celou kukuřičnou hlavu se vším na kaši, tuto kaši zalijí vodou , přidají něco, co je jejich tajemství, nalijí tuto hmotu na velké kulaté "mísopekáče" a šup s tím do trouby, kde hmotu praží, pečou nebo suší nebo jak tomu říkají skoro při 300°C. Po vyndání vznikne koláč, který se rozemele přes několik druhů sít na jemné a hrubé kousky. Jiní to samé dělají jen z hrubého kukuřičného šrotu, a přislazují hotový výrobek přepálenými cukry, ale znovu zdůrazňuji, že si to každý dělá po svém."
      ( zdroj - www.fish-pro.cz)

      TTX mais hrubá je kukuřičná placka a každý výrobce si jí dělá po svém. Já jsem na vlastní oči viděl výrobu jednoho z mnoha druhů - velké drtící stroje rozemelou celou kukuřičnou hlavu se vším na kaši, tuto kaši zalijí vodou , přidají něco, co je jejich tajemství, nalijí tuto hmotu na velké kulaté "mísopekáče" a šup s tím do trouby, kde hmotu praží, pečou nebo suší nebo jak tomu říkají skoro při 300°C. Po vyndání vznikne koláč, který se rozemele přes několik druhů sít na jemné a hrubé kousky. Jiní to samé dělají jen z hrubého kukuřičného šrotu, a přislazují hotový výrobek přepálenými cukry, ale znovu zdůrazňuji, že si to každý dělá po svém.
      http://www.fish-pro.cz/(S(oy1vgpncjchtz345l3y204mu​))/articles.aspx?art=51&AspxAutoDetectCookieSupport=1

      Seřadit podle: Názvu | Výrobce | Ceny | Kódu | | | | Lorpio TTX
      TTX komponent je vyroben z ještě nedozrálé kukuřice a poté rychle usušen. Je to velmi vhodný přídavek do krmení, neboť při jeho užívání vzniká kolem vašeho krmného místa velký mléčný oblak, který ryby vyhledávají. Obsah sáčku je vhodný až pro 4 kg krmení, je ovšem nutné jej zalít přibližně 3 litry vody a nechat 15 minut odstát, teprve potom promíchat se suchou směsí.



      Zobrazit v plné velikosti



      TTX (pomletá kukuřičná placka)
      ( SENSAS )

      Cena: 3,15 Euro
      (94.9 Sk)


      Zeptejte se na tento produkt
      Tvoří základ téměř všech receptur. Je nutné ji rozpracovat do kašovitého stavu a smíchat se suchou směsí (1 kg TTX na cca 4 kg suché směsi).

      Provedení jemné a hrubé.

      Balení: 1kg


      TORTEAU DE MAIS GROS 1kg - TTX Mais
      - hrubá několikrát přepražená kukuřice výrazné vůně i chutě do vnadící směsi pro lov velkých kaprů i cejnů. Dodává směsi pojivější vlastnosti a soudržnost. Velcí cejni ji milují


      TTX-Torteau de MAIS-je drcená placka z kukuřičné mouky-díky vysokému množství vitamínů a rostliných proteinů(16.5%) by neměla chybět v žádné vnadící směsi.
      Výrobce: Milo
      Katalog. číslo: 393
      Skladem: zboží je skladem
      Dostupnost: skladem
      Běžná cena v obchodech: 100.00 Kč (vč. DPH)
      Naše cena: 88.00 Kč (vč. DPH)
      DPH: 10%
      Ušetříte: 12.00 Kč
      Množstevní slevy:

      M.j.: ks Cena (vč. DPH)
      5 a více 80.00 Kč



      ks


      Přidat do oblíbených položek

      Popis:

      TTX-MILO je na rozdíl od ostatních na trhu zcela jedinečná svou vyjímečně hrubou strukturou.


        Npavel68 - Profil | Út 2.2.2010 21:06:47

        Bandog >> Nevím jestli ta anglická metoda na šestivousy nejni dvousečná - žerou stejně po nakrmení živou,nebo už jenom luxujou dno???

          NBandog - Profil | Út 2.2.2010 21:03:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          pavel68 >> ja čekal na carpa a oni kluci slizouni mi luxovali figuru :-(((

            NJKL - Profil | Út 2.2.2010 20:58:23

            Bláža >> Jojo - a když nebyla Alpa stačil i Pitralon .... :-)))

              Npavel68 - Profil | Út 2.2.2010 20:58:22

              Bandog >> Evidentně si ublinkl když šel z vody o)))

                NBláža - Profil | Út 2.2.2010 20:57:13

                JKL >> Ne na vojně byla ta Alpa s kofolou , slušné pití.... ;o)))))))))

                  NBandog - Profil | Út 2.2.2010 20:56:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  pavel68 >> to se někdy stava když maji žravou,utoči na vše živy :-))))

                  tady zloděj pelet :-)))

                    NJKL - Profil | Út 2.2.2010 20:56:06

                    Bláža >> Tys na vojně nefiltroval nemrzku přes chleba?? Tak to nevíš co je život ... :-)))

                      NBláža - Profil | Út 2.2.2010 20:54:44

                      Káceč >> Bylo to jen pivo v kelímkách a bylo jich mooooc.

                      Iron jsem nikdy nekoštoval , jen Alpu s kofolou. ;o))))

                        NJKL - Profil | Út 2.2.2010 20:52:16

                        sadraj >> Kukuřice , teda šroz, upečená a pak rozemletá - jde mi o postup, musí tam proběhnout pyrolýza ale nevím jak s namočením a teplotou, údajně by to mělo jít přes 250°.

                          Npavel68 - Profil | Út 2.2.2010 20:51:48

                          JKL >> Kupuju hotový Lorpio a řežu to strouhankou - občas přidám živou,někdy kuku z plechu.Víc netuním a funguje mi to o)))

                            Npavel68 - Profil | Út 2.2.2010 20:50:36

                            Bandog >> Se nějak zamotal chudák ne? o))

                              Nsadraj - Profil | Út 2.2.2010 20:49:39

                              JKL >> myslíš jako tu extra kukuřičnou vločku? nebo co jsi mel na mysli nekde jsm o tom codsi četl v knize kouknu se a když tka ti tpo ofotím a pošlu meilem

                                NJKL - Profil | Út 2.2.2010 20:48:57

                                pavel68 >> No neříkej že nevíš co to je. :-))

                                  NBandog - Profil | Út 2.2.2010 20:48:54

                                  JKL >> TTX-to je pražena kukuřice od Mila?

                                    NJKL - Profil | Út 2.2.2010 20:48:19

                                    Bandog >> Vypadá chudák jako když má v zátylku harpunu. :-)))

                                      NBandog - Profil | Út 2.2.2010 20:46:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      pavel68 >> tady maš jednoho itala :-))

                                        Npavel68 - Profil | Út 2.2.2010 20:46:48

                                        JKL >> E ?????????????