ÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...

Čau rybáři „kapraři“... Chtěl bych se zeptal jaké máte zkušenosti s boilie a kaprama na Žermanické přehradě? Letos mě to tam láká kvůli povolení vyvážení návnad a nástrah, i když s tyčovkou bude asi problém... V minulosti jsem tam jezdil přes víkendy, ale na větší kapry 70+ jsem nenarazil, protože než jsem stačil lépe poznat vodu se mi bohužel rybařina absolutně zhnusila z důvodu maximální buzerace místních „dědků“, kteří plnohodnotně drželi pohromadě i s rybářskou stráži a nedali pokoj dokud jsem neodjel a to opakovaně. Nikde jinde jsem se s tímto nesetkal. Máte podobné zážitky, nebo mám jen divný ksicht a nelíbil jsem se jim?:) Tento revír a jeho zátoky se mi hodně líbí, celkem by mě mrzelo kdyby mi tam letos znempříjemňovaly chytačku podobné situace jako před pár lety. Můžete kdyžtak přihodit nějaké fotky míst, ryb i rady a podobně, teda pokud nejsou tajné.:) Předem díky za info a odpovědi. Tomazzz
Autor diskuse: Tomazzz - Profil , 25.2.2009 kaprařina - revíry, cestování

Souhlasíte s povolením lovu na ÚNŽ z lodě?

A) ANO33%

B) NE65%

C) JE MI TO JEDNO0%

D) ANO, ale pouze mimo zátoky a 100m od břehu.0%

E) ANO, ale pouze s elektromotorem.2%

F) ANO, ale pouze při lovu dravců na umělé nástrahy.0%

Od 6.6.2025 hlasovalo 46 čtenářů.

NBlumik - Profil | Čt 10.7.2014 13:17:30

cashis >> Jsou tam určitě.

    Ncashis - Profil | Čt 10.7.2014 11:39:07

    Chlapi nevite jak to vypadá s kaprama pod kostelem?

      NMichallos - Profil | St 9.7.2014 21:21:57

      Tak dneska opět výjezd v trochu bláznivém počasí s vidinou,že ti vlci budou aktivnější a ejhle,slabší než včera a velikostně ještě horší...teď pár dní pauza.Zdar M.

        NMichallos - Profil | Út 8.7.2014 22:01:58

        Blumik >> jj dneska jsme tam se ženou byli a ryby málo a velikostně velmi malé:-(

          NBlumik - Profil | Út 8.7.2014 17:41:03

          smike >> Tam berou do 35vždy

            Nsmike - Profil | Út 8.7.2014 16:47:51

            nebere to.i vždy obsazené fleky jsou prázdné

              Nkikin xD - Profil | Ne 6.7.2014 16:37:39

              Teď jsem se vrátil s kolegou od biologičáku :) Chytli jsme 9 kapříků do 40cm a jednoho okouna :D Také plánujeme výpravu alespoň na týden a chtěli bychom chytat na boilies, ale nevíme, kam, na jaké místo, nebyl by prosím někdo ochoten poradit ? :)

                NKurecPalec - Profil | Ne 6.7.2014 11:20:58

                Zdravim....tak vcera bohuzel neprislo nic.....jak kapr tak candat.....ale misto bylo krasne...voda take suprova.....vychazka se podarila....relax jen narusil obcasny zavodnik, ktery testoval sve ASI WRC... :o) ....a par lidicek co meli KAPICKU upito a sli smocit hlavy... :o) .....Pekna voda a urcite se tam zase brzy podivam..... :o) ....at se Vam tam vsem dari....

                  NStroft - Profil | So 5.7.2014 22:18:07

                  Vojtio >> Maximální hloubka je 28metrů, předpokládám že někde pod hrázi. Ze břehu se nedostaneme hlouběji jak 7metrů. Projížděl jsem to tam echolotem, jistě, všude jsem nebyl ale například pod "vybuchem" dle místních má být hloubka 20 metrů, jsem naměřil sotva 7 metrů.Nafouknutí candáta hrozí hlavně při lovu z lodě, dle mých zkušeností někde od hloubky 10mertů ale i z 20ti metrů se dá ryba vytáhnou bez poškození, pokud se nechá ve sloupci "vyprdět".

                    NVojtio - Profil | So 5.7.2014 20:47:57

                    Stroft >> nevím,od jaké hloubky to má nebo nemá vliv na candáty,ale když ti řeknu přesně místo(špice)a práskneš to cca 70m daleko,tak tam tipuju těch 15-20 m bude,podle toho,jak to dlouho padá,sonarem to tam změřeno nemám,ale třeba pod hruškou doleva cca 100 m je 50m od břehu hrana,tam je 7m a za hranou to klesa a 80 m od břehu je už 14m.

                      NStroft - Profil | So 5.7.2014 20:35:37

                      Vojtio >> Na Žerkách není takové hloubky, že by hrozila dekomprese.

                        NVojtio - Profil | So 5.7.2014 20:09:36

                        Kreja >> K té poslední tvé větě mám taky zajímavý poznatek.Mám takovou zkušenost pouze ale na vláčku,že candátovi,který zabere na hlubočině to nějak moc nevadí to vytažení,ale pokud ho vytáhnu z hloubky na rybičku,většinou to už nerozchodí....nevím čím to je,proto chodím v létě na mělčiny,nejvíce záběru 2-4 m hloubka

                          NKreja - Profil | So 5.7.2014 18:29:43

                          Vojtio >> u mě candoš je na prutě je vzácnost ale štiky taky sekám rychle (pokud chytám na menší rybky) a v drtivé většině se mi to těm malým podaří vytáhnout pokud je ještě drží v papuli a nepamatuji že by některá padla.kolega byl expert na na candoše na žerkách a ten používal nejmenší dvojháčky a když to vzal malý candoš tak mu uřízl silon u papule a taky měl minimální ztráty.Samozdřejmě pokud ho nevytáhl někde z hloubky.

                            Neeeeddddiiii - Profil | So 5.7.2014 17:19:05

                            ok dikes za info hoši

                              NVojtio - Profil | So 5.7.2014 15:38:36

                              Kreja >> No já chytal na položenou a plíšky na cívkách,ale kolega,co je feedrovej a splávkovej mi včera předvedl,že to jde,já chytal tak 20 m on 10m od břehu a dopadli jsme 2:2,a přesvědčil mě,že není třeba otálet se sekáním,na ten feeder hned jak se začla ohýbat špička sekal,tak samo splávek,ponořil se vynořil se ponořil a sekal a krásné fakt v tej tmě a to na mrtvou rybku a celkem to byla i rychlost u toho splávku byl a najednou nebyl,žádné mazlení.A candáti to měli pěkně na krajíčcích a né někde v jícnu.Tak od příště sekám do 5s,protože co už jsem taky letos viděl pár kaput candátů po březích.Proto se asi spousta lidí včetně mě diví,že berou skoro samí podmíroví,nemají šanci dorůst ani míry,hluboko zažrané,2a3 háky atd...(pouze můj úsudek),já používam jednohák č.1 pod hřbetní ploutev a z těch letošních 8 v pohodě odplulo,9 jak už jsem psal měl 50,tak jel domů semnou.

                                Nkikin xD - Profil | So 5.7.2014 14:48:35

                                Luk_L >> Díky :))

                                  Nraďula - Profil | So 5.7.2014 14:29:02

                                  Kreja >> Jarouši, já už zažil 2 x jak to vzal na splávek až lo luplo. Paráda.

                                    NKreja - Profil | So 5.7.2014 11:05:59

                                    Vojtio >> taky chytám se světýlkem akorát záběr v přímém přenosu jsem ještě neviděl-vždycky to papnou když se otočím.Ale je to pěkné chytání.Ty chytáš dravce i feeder?Já se na to chystám už druhým rokem ale my starci než se rozhýbem tak je po sezóně.Tak jako s peletama.Všechno jsem na to nakoupil už loni ale ještě jsem to nezkusil.

                                      NVojtio - Profil | So 5.7.2014 10:29:03

                                      Zdarec,jak vam jdou candoši?my včera s kolegou na feeder,splávek a klasiku vytáhli 4 kusy,vše pod míru...ale koukal jsem na ten angli.splávek s chem.světýlkem,krása,když to lapne candátek...

                                        NVojtio - Profil | So 5.7.2014 10:25:54

                                        Michallos >> Jo taky se mi povedl kapr na kopyto pod kačabarem 2 tydny zpět,nahodil jsem,zapálil jsem cígo,začnu navíjet a mírový šupík tam.