Úspěchy v Luhačovicích

Jaké máte uspěchy na Luhačovské přehradě? Na co jste chytaly?
Za fotky bych byl taky rád. Předem děkuji
Autor diskuse: Zd3ndA - Profil , 28.1.2009 kaprařina - revíry, cestování

Nkocour 2 - Profil | Pá 30.1.2009 20:56:31

Franta01 -tak to by bylo opravdu fajn,jen co je pravda...mimochodem ty doby ještě pamatuju,kdy tam chodilo 300-400lidí na závody a i tak se mi zdálo,že je to přeplněno,ale to už je pravěk...

    Nkam!kaze - Profil | Pá 30.1.2009 20:41:17

    hynekL >> Stačí.Jen jsem chtěl vědět jestli to dokážeš objektivně posoudit,protože z tvých příspěvků to tak nevypadalo.

      NhynekL - Profil | Pá 30.1.2009 20:39:11

      jarda 2004 >> tak já doufám ze fotky z luhacovic budou pribyvat stále..... a do maďarska pojedu možná na podzim, ale Merenye to asi nebude. obevil jsem jeden mensi revir bliz k hranicím. ale s merenye rad poradím :-)))

        NMikFr - Profil | Pá 30.1.2009 20:39:07

        K uvedeným výtkám k rybolovu na Luhačovické přehradě, podávám informaci jako hospodář pro rok 2009.

        1). Pokud někdo vyloví rybu na břeh, tak musí použít plněnou podložku + desinfekci která nebude podmínkou, ale budeme se smažit přesvědčit rybáře aby desinfekci používali.
        2). Ve dvou úsecích, v délce 500 a 400 m je na doplňkové kartičky(zatím bezplatně) umožněn nonstop lov kaprů pro rok 2009. Je to úsek pod rybářskou chatou od vjezdu do vody až po bojky u hráze - cca 500 m . Dále druhá strana pod hotelem Adamantíno, je to úsek od Pozlovské zátoky po bojky u hráze - cca 400 m .
        3). Pro rok 2009 a to od 1.5.2009 je povolen v těchto dvou úsecích nonstop lov sumců, na dodatkovou kartičku - jsou určeny 4 stanoviště( úseky), na každé straně 2, tak aby si rybáři lovící sumce neškodili. Dále se může na dvou úsecích chytat i na vábničku z loďky, ale nesmí to být úseky sousedící.
        4). Od roku 2009 se zavádí podložky na ryby a celoročně se nesmí brát kapr od 70 cm včetně i při závodech. Dolní míra 50 cm, horní míra 70 cm.

        Něco k závodům:
        Závody se dělají proto, aby bylo za co dát do vody a hlavně pěkné trofejní ryby, aby měli rybáři pěkné zážitky. Víme že to je velký blázinec a především největší zátěž pro všechny co pro to něco dělají, ale kdyby se tyto akce nedělaly, tak by se do vody dávalo poloviční množství ryb. Kde by byla rybařina a TROFITA VODY. Peníze za vybrané povolenky jdou bezezbytku zpět do vody a to ještě před závodama.
        Ryba se neustále zdražuje a to díky vstupům jako je : doprava , energie, krmiva a mzdy.
        Pokud chceme udržet trend úrovně zarybnění, jak v trofitě, tak v množství a druzích, musíme tyto pro nás negativní ukazatele korigovat cenou startovného a povolenek.
        Nejsme organizace, která na tomto revíru provozuje systém rybolovu chyť a pusť. Přesto se snažíme pro nás dostupným způsobem chránit trofejní ryby.
        Ono se to dobře kritizuje, nádrže kde se chytá systémem chyť a pusť je komerce - dělá se to za účelem finančního zisku. Majitel nakoupí velké ryby( případně jich dochová - přikrmuje), ale rybu mu nikdo neodnáší( maximálně ukradne). To potom rybáři platí za zážitek a jsou to sumy nemalé: 500-1000 Kč/ 24 hodin a 3 000-5 000 Kč/ týden
        Přesto se nelze všem zavděčit - 100 rybářů 100 názorů.

        Ale mám nápad - sestavte organizační tým organizátorů rybářských závodů, kteří si vezmou závody na starost. ZKUSTE U NÁS PODLE SVÝCH PŘEDSTAV, DLE ZÁKONNÝCH PRAVIDEL ZORGANIZOVAT PODOBNOU SOUTĚŽ. Samozřejmě rádi napomůžem. Podrobné podmínky je nutno dohodnout s výborem RSLZ. Rádi se ponaučíme.
        Revír je jak všichni tvrdíte, dobře zarybněný tak do toho - nechme řečí a přejdeme ke skutkům, na podmínkách není problém se dohodnout.Na našich webových stránkách na mě máte kontakty, kdo by chtěl se mnou někdo mluvit osobně, tak budu na Rybářském veletrhu v Brně od pátku 20.3. od 10°° do neděle 22.3. do 12°°.

        S rybářským pozdravem ,,Petrův zdar"
        za výbor RSLZ hospodář a jednatel
        Franta Miko

          NhynekL - Profil | Pá 30.1.2009 20:36:42

          kam!kaze >> sorry, nevšiml jsem si. sam vím ze na zavodech nejde jen o závodení v lovu ryb, ale i v tom kdo vypije víc kořalky.organizace by mohla být lepší to uznávám, míň rybářů, určitě líp promyslet to vážení ryb... o rozhodčích se ani nezminuji až na dva které znám tak se za rozhodčí stydím. stčí tak, nebo jeste neco? :-)

            Nkam!kaze - Profil | Pá 30.1.2009 20:25:18

            hynekL >> Položil jsem ti jednoduchou otázku a ani na tu jsi nebyl schopen odpovědět,tak co tady pořád řešíš.

              Njarda 2004 - Profil | Pá 30.1.2009 20:13:44

              hynekL >> Hele kašpárku na tvém místě bych se Luhačovic držel jak už víme tak se ti při tvých častých návštěvách jiných revírů moc nedaří. Ale pokud budeš trénovat tak to příjde a rozšíříš svoje alba kaprů Luhačovických. Jen tak na okraj kdy jedeš do Maďar potřebuju poradit já jsem furt na tom Vrbně tak je každá rada drahá.

                NLee-Haney - Profil | Pá 30.1.2009 17:08:02

                Nechápu proč to pořád řešíte?:D Každý ví že závody na L jsou trapas a když to někoho baví tenhle styl tak ať.Vždycky děj na revíru odpovída myšlení hospodáře.Tady je to zlatokopka co má pořád málo.Nechť je mu přáno......

                  Nsmrž - Profil | Pá 30.1.2009 16:57:41

                  Přátelé, kamarádi,.....prostě všichni,
                  navrhuji držet se tématu: Vaše úspěchy v Luhačovicích.

                  Když pomineme závody, tak Luhačovická přehrada je nádherná - (prostředí, zarybnění, klid,... po vysazení ryb tam nejsou fronty důchodců,..., trofejní úlovky,...)

                  Rybářské závody v Luhačovicích jsou kapitola sama pro sebe.
                  A mám dojem, že zde je již založené vlákno s toüto problematikou.
                  Prosím, vyhledejte si patřičné vlákno - "Rybářské závody v Luhačovicích" a pište příspěvky o závodech do patřičné rubriky.

                  Osobně "atmosféra" závodů v Luhačkách mě nenadchla, pokud nedojde ke změně, tak tam asi nikdy už nepůjdu.

                  Ale zažil jsem mnohem horší závody, mám na mysli: vdálenost mezi pro rybáři, pořadatelé,
                  např. Hustopeče, Rakvice,........


                    Nfána8 CZ - Profil | Pá 30.1.2009 16:42:48

                    pánové s těma závodama plný souhlas čím více rybářů tím líp jsou to peníze ale že sedíte v kopřivách nebo musíte sedět na cestě protože k vodě se tak tak dostanete (naproti lodiček) to už nikoho nezajímá hlavně že je zaplaceno

                      NhynekL - Profil | Pá 30.1.2009 16:24:49

                      jarda 2004 >> ty se radši nevzdaluj 57m od Vrbeňáku. a nepruď pořád. Ty závody nejsou jen o kaprech ale i o bile rybě a dravcich, tak proč tu pořád takáte Tovačov.

                        NSpratter - Profil | Pá 30.1.2009 16:13:23

                        jarda 2004 >> Naprostá pravda. Oni totiž vůbec neví - co jsou to normální závody na nějaké úrovni. Když se tady na MRKu bavím s organizátory Tovačova - tak vím, že jsou to rybáři (kapraři), kteří rozumí tomu co dělají a o čem s tebou hovoří. To se o lidech z Luhačovic nedá říci. Žádné informace o revíru, o rybách - nic, jen zaplať - za prachy bude všechno (i ryby ti dovozeme!). Pořád tahají peníze, nutí tě ke sponzorství - úplní nenažranci a Miko je vrchol pyramidy... Mně ti lidé z Luhačovic přijdou jako amatéři, kteří se vůbec nesnaží udělat závod na úrovni, ale jenom vytřískat z lidí peníze. Copak takhle může vypadat závod? Dovedete si představit, že by na takovýhle závodech chytali třeba: Michal Kučera, Aleš Vondrlík, Karel Nikl, Robert Kuřimský, Michael Petri nebo třeba Ingo Eestein, kteří jezdí na Tovačov? A to není jen o Tovačově. Ten závod v Luhačovicích není absolutně zvládnutý organizačně - těžko říkat co je špatně, protože vlastně není nic dobře.

                          Njarda 2004 - Profil | Pá 30.1.2009 15:49:23

                          Franta01 >> Tak jsem nakouknul do karty sádra to je přesně to o čem to všechno je na tu dobu skoro žádný příspěvek ale kalendář akcí samozdřejmě Luhačovice proč né vždyť je to zadarmo a nebudou přece chybět peníze. Mám pocit že tahle parta z Luhačovic ma hranice svého světa 100 metrů od přehrady a ten kdo tam vejde je jen vetřelec nebo chodící pokladnička.

                            NFranta01 - Profil | Pá 30.1.2009 15:41:14

                            Sádra >> budu s tebou polemizovat.Takže kádě s kyslíkem.Bývají dvě a s vodou.Jestli i kyslík nevím.Ale předpokládám že každá ryba v té kádi s rudě zbarvenou vodou přemýšlí jestli by ji nebylo líp na tom betoně.K těm hostům.Víš,nesnáším řeči typu Ostraváci,Brňáci čecháčci jsou hovada a dělají tu největší bordel.A podle toho se k nim budeme raději preventivně chovat.95%jsou to slušní lidi.Sám jsem byl svědek toho,když porybný bezdůvodně buzeroval rybáře z Ostravy.Zastal jsem se ho a řekl mu,že pokud chce dělat kontrolu,tak by měl jít příkladem a stáhnout pruty.A ne dělat kontrolu 200m od nich.Za pět min.byl zpět i s Mikem.Ten samozřejmě se při svém hulvátském chování nezmohl na nic jiné,než na řev že mi sebere povolenku.Na to jsem mu řekl že nemá za co,ale atˇsi ji vezme.Ale že volám 158 a dám ho k soudu.Odešel jak zpráskaný pes.Dál k těm finančním darům na jeho adresu.Vy máte přehled,kolik jich vlastně je?Neříkám že je to tak,ale takové podezření se nabízí samo.Ale budu věřit že Miko je čestný člověk a vše dělá pouze pro blaho organizace.Teď k té jeho opozici.Vzpomeň zapáleného rybáře Mariana,bývalou správcovou a další.Nemuseli odejít jen proto že mnoho věděli?Nebo bývalý předseda rev.komise?Ale uznávám že toho M,udělal hodně.Jenže jak se stává pravidlem.Obvykle sláva stoupne do hlavy a roste hřebínek.A že nikdo není nahraditelný? hloupost!!! jen se nebát a chtít.Co na závěr? Na každého jednou dojde.

                              Njarda 2004 - Profil | Pá 30.1.2009 14:36:15

                              Sádra >> Tovačov, Chlumec nad Cidlinou(Štít), Moravský Pohár, ChlumecII a sposta dalších netvrdím že je vždy vše v pořádku ale vaše závody to je ukázka toho jak dělat peníze. Chápu že bez peněz to nejde ale závody nejsou o penězích od startujících ale hlavním díl májí nést sponzoři.
                              Ale pokud sponzoři dodají sice hodnotné cenny a tím přitáhnou ohromnou spoustu lovících tak se není nad čem podivovat že to u vás vypadá jako na všesokolském sletu ve 30cátých létech.
                              A počet lovících odpovídá i následnému výdělku. Jen pro zamyšlení ať sponzoři uhradí náklady uberou na úžasných cennách a počet lovících se poníží na únosnou míru ale stále bude cenna startovného stejná váš zisk to razantně nesníží ale už to nebude jako cirkus. Je to jen náhled na vaše možnosti ale vše je o přístupu a korytech která jak vydno u vás mají přednost jinak ani nejde pochopit to čemu říkáte rybářské závody.

                                NSpratter - Profil | Pá 30.1.2009 14:00:33

                                Sádra >> Pro začátek se koukni třeba na Tovačov...

                                  NSádra - Profil | Pá 30.1.2009 13:50:56

                                  Franta01- Krásně napsané. To by si přálo hóóódně lidí. Toto všechno uskutečnit, ale bohužel nejde. Hojně zarybněná voda = hóóódně peněz a ty je potřeba někde sehnat.
                                  Válení ryb po betonu - jsou nachystané kádě s kyslíkem. Když řekneš dotyčnému, aby tam tu rybu dal, tak tě většinou pošle někam. Osobní zkušenost. Mám ho tam odnést?
                                  Ono ne ke všem hostům se dá chovat slušně, když se tak nechová on k tobě. Stává se i to,,Já jsem si zaplatil, tak běž do pi..."
                                  Při závodech pomáhám, nestydím se za to, ale taky vše neschvaluji. Pokud se mi něco nelíbí tak to hospodáři řeknu přímo do očí. Na přehradu jezdím chytat a tam je taky všechno špatně. To má každý rozumu když chytá a nejvíc v noci. Když je schůze, tak je vše v nejlepším pořádku. Max.: proč je horní míra, proč je spodní míra jen 50, proč jsem omezován tím a tím. To je ale snad u všech organizací, nebo ne?
                                  I když si to chytnu, tak František Miko (hospodář) toho pro vodu udělal hodně dobrého. Že dělá taky věci, s kterými nesouhlasím, to je jisté. Osobně bych hospodáře nedělal. Za ty problémy a nervy by mi to nestálo. Jak jsi napsal, že se peníze posílají na jeho adresu, to vyznělo, jako kdyby to bylo pro něj. Tak to silně pochybuji!!!!! Pokud ho poženeme sviňským krokem, tak si troufnu říct, že se asi nenajde náhrada.
                                  Ještě jedna prosba pro všechny. Napište mi, kam se přijet podívat na závody, kde je skoro vše OK. Chtěl bych to pak prezentovat tady, aby jsme to taky tak dělali.

                                    Nmufik - Profil | Pá 30.1.2009 13:10:37

                                    Franta01 >> napsal jsi to moc pěkně zní to jak pohadka. Kdyby to tak opravdu bylo začal bych tam znova jezdit je to opravdu pěkná voda a mám ji blízko. Problém bude s tím hospodářem totalita se špatně strhává komunisti vydrželi 40 let Miko vydrží také tomu věř.

                                      NFranta01 - Profil | Pá 30.1.2009 12:26:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      kocour 2 >> S tím se musí člověk jen ztotožnit.A při tom to chce jen tak málo a mají vodu o které si každý může jen nechat zdát.Domluvit se,hnát hospodáře sviňským krokem.Udělat nové nejlépe tajné volby nového výboru.Omezit počet startujících na závodech na 350,max.400.Dbát na to,aby rozhodčí nejen měřili ryby a čekali kdo co naleje,ale důsledně kontrolovali dodržování rybářského řádu,chování při lovu a zacházení s rybou.Dále zabránit tomu aby se ryby válely v sacích po betoně v hodinové frontě na konečné vážení.A hlavně se snažit chovat k lovícím na hostenku opravdu jako k hostům.Jako k lidem kteří přinášejí do organizace peníze.Vážně stačí málo,ale přinese to moc.Lidi budou zase rádi jezdit a tyhle trapné debaty o Luhačovicích vyšumí do ztracena.Protože voda je opravdu hezká,dobře zarybněná a je tam krásně.

                                        Nkocour 2 - Profil | Pá 30.1.2009 9:13:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        No,negativa se správcem a toho všeho okolo,tak toho tady bylo hodně,závody tak k těm se vyjadřovat nebudu,už jsem to udělal v jiné debatě,tak snad pár pozitiv...Jen pro ty co by si tam chtěli jet zachytat.Co se týká ryb ve vodě,tak Luha.jsou opravdu dobře zarybněné a kdo tvrdí,že ne tak neví.Výborné chytání je tam hned po roztaní ledů na jaře a pak asi tak do června a potom celý podzim.rozhodně bych tam nejel přes léto na dovču,protože aby mi chodilo denně tisíce pacošů(pacienti z lázní)kolem zad a někdy a to je ta horší varianta i kolem prutů,tak to je opravdu pro rybáře který si tam přijede odpočinout a zarybařit hodně nepříjemné,nehledě na to,že voda začíná pěkně zelenat.Jinak ryby tam jsou opravdu pěkné převážně teda kaprů,ale i sumců.Osobně tam mám nachytane převážně kapry nad 70cm.Ještě bych doporučil těm co by tam chtěli jet aby si zjistili kdy tam jsou závody a týden před a týden po závodech tam nejezdili,pak je to v klidu.Ale rozhodně pokud nechcete mít špatné zkušenosti s Luha.jako většina co tady do této diskuze píšou,tak rozhodně tam nejezděte na závody!!!Je pravda,že ty ceny jsou lákavé,ale jinak je to celé fraška a s rybařením to nic nemá...