- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Úspěchy v Luhačovicích
Za fotky bych byl taky rád. Předem děkuji
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nkocour 2 - Profil | Pá 30.1.2009 20:56:31
Nkam!kaze - Profil | Pá 30.1.2009 20:41:17
NhynekL - Profil | Pá 30.1.2009 20:39:11
NMikFr - Profil | Pá 30.1.2009 20:39:07
1). Pokud někdo vyloví rybu na břeh, tak musí použít plněnou podložku + desinfekci která nebude podmínkou, ale budeme se smažit přesvědčit rybáře aby desinfekci používali.
2). Ve dvou úsecích, v délce 500 a 400 m je na doplňkové kartičky(zatím bezplatně) umožněn nonstop lov kaprů pro rok 2009. Je to úsek pod rybářskou chatou od vjezdu do vody až po bojky u hráze - cca 500 m . Dále druhá strana pod hotelem Adamantíno, je to úsek od Pozlovské zátoky po bojky u hráze - cca 400 m .
3). Pro rok 2009 a to od 1.5.2009 je povolen v těchto dvou úsecích nonstop lov sumců, na dodatkovou kartičku - jsou určeny 4 stanoviště( úseky), na každé straně 2, tak aby si rybáři lovící sumce neškodili. Dále se může na dvou úsecích chytat i na vábničku z loďky, ale nesmí to být úseky sousedící.
4). Od roku 2009 se zavádí podložky na ryby a celoročně se nesmí brát kapr od 70 cm včetně i při závodech. Dolní míra 50 cm, horní míra 70 cm.
Něco k závodům:
Závody se dělají proto, aby bylo za co dát do vody a hlavně pěkné trofejní ryby, aby měli rybáři pěkné zážitky. Víme že to je velký blázinec a především největší zátěž pro všechny co pro to něco dělají, ale kdyby se tyto akce nedělaly, tak by se do vody dávalo poloviční množství ryb. Kde by byla rybařina a TROFITA VODY. Peníze za vybrané povolenky jdou bezezbytku zpět do vody a to ještě před závodama.
Ryba se neustále zdražuje a to díky vstupům jako je : doprava , energie, krmiva a mzdy.
Pokud chceme udržet trend úrovně zarybnění, jak v trofitě, tak v množství a druzích, musíme tyto pro nás negativní ukazatele korigovat cenou startovného a povolenek.
Nejsme organizace, která na tomto revíru provozuje systém rybolovu chyť a pusť. Přesto se snažíme pro nás dostupným způsobem chránit trofejní ryby.
Ono se to dobře kritizuje, nádrže kde se chytá systémem chyť a pusť je komerce - dělá se to za účelem finančního zisku. Majitel nakoupí velké ryby( případně jich dochová - přikrmuje), ale rybu mu nikdo neodnáší( maximálně ukradne). To potom rybáři platí za zážitek a jsou to sumy nemalé: 500-1000 Kč/ 24 hodin a 3 000-5 000 Kč/ týden
Přesto se nelze všem zavděčit - 100 rybářů 100 názorů.
Ale mám nápad - sestavte organizační tým organizátorů rybářských závodů, kteří si vezmou závody na starost. ZKUSTE U NÁS PODLE SVÝCH PŘEDSTAV, DLE ZÁKONNÝCH PRAVIDEL ZORGANIZOVAT PODOBNOU SOUTĚŽ. Samozřejmě rádi napomůžem. Podrobné podmínky je nutno dohodnout s výborem RSLZ. Rádi se ponaučíme.
Revír je jak všichni tvrdíte, dobře zarybněný tak do toho - nechme řečí a přejdeme ke skutkům, na podmínkách není problém se dohodnout.Na našich webových stránkách na mě máte kontakty, kdo by chtěl se mnou někdo mluvit osobně, tak budu na Rybářském veletrhu v Brně od pátku 20.3. od 10°° do neděle 22.3. do 12°°.
S rybářským pozdravem ,,Petrův zdar"
za výbor RSLZ hospodář a jednatel
Franta Miko
NhynekL - Profil | Pá 30.1.2009 20:36:42
Nkam!kaze - Profil | Pá 30.1.2009 20:25:18
Njarda 2004 - Profil | Pá 30.1.2009 20:13:44
NLee-Haney - Profil | Pá 30.1.2009 17:08:02
Nsmrž - Profil | Pá 30.1.2009 16:57:41
navrhuji držet se tématu: Vaše úspěchy v Luhačovicích.
Když pomineme závody, tak Luhačovická přehrada je nádherná - (prostředí, zarybnění, klid,... po vysazení ryb tam nejsou fronty důchodců,..., trofejní úlovky,...)
Rybářské závody v Luhačovicích jsou kapitola sama pro sebe.
A mám dojem, že zde je již založené vlákno s toüto problematikou.
Prosím, vyhledejte si patřičné vlákno - "Rybářské závody v Luhačovicích" a pište příspěvky o závodech do patřičné rubriky.
Osobně "atmosféra" závodů v Luhačkách mě nenadchla, pokud nedojde ke změně, tak tam asi nikdy už nepůjdu.
Ale zažil jsem mnohem horší závody, mám na mysli: vdálenost mezi pro rybáři, pořadatelé,
např. Hustopeče, Rakvice,........
Nfána8 CZ - Profil | Pá 30.1.2009 16:42:48
NhynekL - Profil | Pá 30.1.2009 16:24:49
NSpratter - Profil | Pá 30.1.2009 16:13:23
Njarda 2004 - Profil | Pá 30.1.2009 15:49:23
NFranta01 - Profil | Pá 30.1.2009 15:41:14
Njarda 2004 - Profil | Pá 30.1.2009 14:36:15
Ale pokud sponzoři dodají sice hodnotné cenny a tím přitáhnou ohromnou spoustu lovících tak se není nad čem podivovat že to u vás vypadá jako na všesokolském sletu ve 30cátých létech.
A počet lovících odpovídá i následnému výdělku. Jen pro zamyšlení ať sponzoři uhradí náklady uberou na úžasných cennách a počet lovících se poníží na únosnou míru ale stále bude cenna startovného stejná váš zisk to razantně nesníží ale už to nebude jako cirkus. Je to jen náhled na vaše možnosti ale vše je o přístupu a korytech která jak vydno u vás mají přednost jinak ani nejde pochopit to čemu říkáte rybářské závody.
NSádra - Profil | Pá 30.1.2009 13:50:56
Válení ryb po betonu - jsou nachystané kádě s kyslíkem. Když řekneš dotyčnému, aby tam tu rybu dal, tak tě většinou pošle někam. Osobní zkušenost. Mám ho tam odnést?
Ono ne ke všem hostům se dá chovat slušně, když se tak nechová on k tobě. Stává se i to,,Já jsem si zaplatil, tak běž do pi..."
Při závodech pomáhám, nestydím se za to, ale taky vše neschvaluji. Pokud se mi něco nelíbí tak to hospodáři řeknu přímo do očí. Na přehradu jezdím chytat a tam je taky všechno špatně. To má každý rozumu když chytá a nejvíc v noci. Když je schůze, tak je vše v nejlepším pořádku. Max.: proč je horní míra, proč je spodní míra jen 50, proč jsem omezován tím a tím. To je ale snad u všech organizací, nebo ne?
I když si to chytnu, tak František Miko (hospodář) toho pro vodu udělal hodně dobrého. Že dělá taky věci, s kterými nesouhlasím, to je jisté. Osobně bych hospodáře nedělal. Za ty problémy a nervy by mi to nestálo. Jak jsi napsal, že se peníze posílají na jeho adresu, to vyznělo, jako kdyby to bylo pro něj. Tak to silně pochybuji!!!!! Pokud ho poženeme sviňským krokem, tak si troufnu říct, že se asi nenajde náhrada.
Ještě jedna prosba pro všechny. Napište mi, kam se přijet podívat na závody, kde je skoro vše OK. Chtěl bych to pak prezentovat tady, aby jsme to taky tak dělali.
Nmufik - Profil | Pá 30.1.2009 13:10:37
NFranta01 - Profil | Pá 30.1.2009 12:26:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nkocour 2 - Profil | Pá 30.1.2009 9:13:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - kaprařina
19:26NKrátkodobá kaprařina x 9946
19:12NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
16:48NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54934
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:54NFanclub značky Shimano 16400
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












