Sumář úlovků - vyplňování

Pomalu a jistě se blíží čas bilancování a sčítání úlovků. Je až s podivem, že tato jednoduchá tabulka dělá leckomu problémy a málokdo ji vyplní zcela správně - přesný název revíru, součty řádků i sloupců, počty docházek, vypsat i revíry, kde byly jen docházky....atd. Buď je to jakási negramotnost či lenost anebo nezájem něco tak zbytečného vyplňovat.
Navíc nyní nově, aspoň v rámci ČRS, by se měly proškrtávat zbývající prázdné řádky (nemusí se jednotlivě) v oddílu II povolenky, jak v evidenci docházek a úlovků, tak v sumáři. Mám takové tušení, že to skoro nikdo neudělá!!!
Jak jste na tom vy nebo u vás v MO s vyplňováním sumáře? U nás v MO to vyplní správně tak 5% rybářů!!
Autor diskuse: tomfisherman - Profil , 16.12.2008 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 13:28:00

drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> jen aby to tvrdošijné držení dekretů na územních svazech nebyla rychlejší cesta k rozpadu :o)

    Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 13:27:02

    Natas: doufám, že nenapodobíš hrajiho a nevezmeš čáru též.
    Dneska mám chuť někoho virtuálně rozstřílet na maděru, vidle už se blyští....

      NMafi - Profil | Út 16.12.2008 13:26:53

      drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> OKI tomu rozumím, dá se tedy někde dohledat kolik se skutečně dle zarybňovacího plánu nasadilo a kolik chybí do plánu ??
      Dle mého svaz pouze řekne kolik , dá nějaký prachy a dál se nestará !! u nás co si nevypěstujem to nemáme a z peněz ze svazu se žádná hitparáda dělat nedá, protože dnes každé rybářství ( což sou většinou soukromé firmy a akciovky ) radši vyveze ryby do němec než by je prodalo ať už soukromníkům nebo MO.

        Nrommi - Profil | Út 16.12.2008 13:26:32

        natas >> ale drozdak to napisal tak, ako to funguje aj u nas /mozno s nejakymi odchylkami/.
        ministerstvo ti urci minimalku a zvysok davas podla moznosti MO.

          Nnatas - Profil | Út 16.12.2008 13:24:30

          hraji ty jsi nám před odpovědností za konkretizaci svých slov utekl?

            Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 13:23:07

            Natas: pověz mi, jakou dedukcí si došel tomuto závěru. Bude to jistě zajímavé.

              Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 13:22:26

              Petr Koch: těch MO, které nejsou držiteli dekretů je valná většina....

                Nnatas - Profil | Út 16.12.2008 13:21:13

                drozďák 29- tak nyní si tomu nasadil korunu. Prostě korunovanej..

                  Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 13:20:59

                  Ještě dodatek. Ten tzv. zarybňovací plán je ale minimální. Tzn. že určuje minimální kvóty pro vysazení ryb. Jestliže si uživatel revíru určí, že členům nasype před Vánoci o 1000 kaprů víc, protože je takovýto kapřík vyjde levněji než před Tescem, může tak samozřejmě učinit.

                    NPetr Koch - Profil | Út 16.12.2008 13:20:04

                    drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> tak mě napadá, že MO, která není držitelem dekretu může svazu celkem slušně zavařit :o)

                      Nnatas - Profil | Út 16.12.2008 13:19:02

                      Mafi >> jsem rád, že jsis toho taky všiml. Tady se dějí věci. Někdo tu chce něco obhájit a svým výkladem to totálně popře.

                        Ndrozďák 29 - Profil | Út 16.12.2008 13:18:23

                        Mafi: pochopils to špatně. Zarybnění neurčuje MO. Zarybnění určuje zarybňovací plán, který nastavuje příslušné ministerstvo. MO je pouze vykonovatel, tj. ten, který do revíru nasype ryby a držitel dekretu je odpovědný za to, aby se do revíru tyto ryby skutečně nasadily. Takže vidíš sám, že výtěžnost je jenom doplňující údaj. Na velikost, šíři a skladbu zarybnění nemá významný vliv.

                          NMafi - Profil | Út 16.12.2008 13:17:15

                          hraji >> přesně tak !! nijak jsem se kaprů dotknout nechtěl, ale štve mě , že je to jak bych tak řek nejtržnější ryba a tedy to vysazování tak vypadá .!

                            Nnatas - Profil | Út 16.12.2008 13:15:37

                            hraji-můžeš nějak konkretizovat tvá slova:v MRS se sleduje i tlak rybářů na revír (počet docházek) a MO za to dostává určitou finanční částku navíc. Umožňuje jí to například zarybnit víc.

                              NMafi - Profil | Út 16.12.2008 13:14:14

                              drozďák 30,42 >> drozďák 29 >> 2. kolik se vychytalo kaprů v daném revíru má na zarybnění naprosto marginální vliv. Pouze z hlediska redistribuce v režimu CS rybolovu má nějaký význam. Zarybnění určují zarybňovací plány. Ne výtěžnost.

                              Prosím mluv na nás česky ( nebo slovensky to je jedno, ale hlavně srozumitelně )
                              Ty tvrdíš, že výtěžnost jednotlivých revírů je k ničemu a Mo si stejně zarybní jak bude chtít ?? pochopil jsem to správně ??

                                Nrommi - Profil | Út 16.12.2008 13:13:45

                                hraji >> myslim ze to celkom tak nie je...najskor zhodnotia cudzi, vlastni budu vzdy nespokojni.
                                sven >> suhlas. vyplnenie sumaru je zanedbatelna povinnost.

                                  Nhraji - Profil | Út 16.12.2008 13:10:47

                                  rommi >> to si netroufám posoudit. To musí posoudit tví kolegové v SRZ

                                    Nhraji - Profil | Út 16.12.2008 13:09:40

                                    Mafi >> v ČRS se to asi nezohledňuje, v MRS se sleduje i tlak rybářů na revír (počet docházek) a MO za to dostává určitou finanční částku navíc. Umožňuje jí to například zarybnit víc.
                                    Část o smradlavých kaprech nebudu s dovolením komentovat. Ona každá ryba svým způsobem smrdí.

                                      Nrommi - Profil | Út 16.12.2008 13:09:06

                                      hraji >> neviem ci to vnimam spravne, ale nadobudam pocit, ze to u nas s rybarskou legislativou a suvisiacimi internymi normami nie je az take zle:-)

                                        Nnatas - Profil | Út 16.12.2008 13:07:51

                                        rommi >> ne, myslím všeobecně psát příchod k vodě v podobě revíru a na sumáři je pak pracně sčítat, přestože jsem tam nic nechytl. Vždyť to nikoho nezajímá, protože to nemá na nic vliv!! Je to pouze statistický údaj na úrovni zajímavosti.