- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Fotak na ryby
http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-fz18-stribrn
http://www.megapixel.cz/olympus-sp-560
Nebo me doporucte neco lepsiho jestli si vybiram spatne a prosim k odpovedim i odkazy diky moc Mitchell
Vase oblibena znacka
A) Panasonic23%
B) Olympus29%
C) Nikon11%
D) Canon21%
E) jine17%
Od 18.10.2008 hlasovalo 270 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NZN - Profil | Út 21.10.2008 14:37:59
uvědom si, že nefotíš zrcadlovkou, ale malým kompaktem. Vždycky má zpoždění. Některý víc, některý míň. Ale stejně je to v desetinách či setinách sekundy. Je potřeba s tím počítat, ten foťák za to fakt nemůže. Je to prostě kompakt:-)
NJozka - Profil | Út 21.10.2008 14:34:18
NZN - Profil | Út 21.10.2008 14:32:22
a ještě jedna, hodně důležitá věc. Žádný, podotýkám žádný, foťák není zodpovědný za výslednou fotku. V něm to není. Konečná fotka je vždy výsledkem lidské činnosti, tedy fotografujícího. Je potřeba o souvislostech ohledně fotky znát aspoň základy. Pak jsou výsledky i se zdánlivě méně výkonnými foťáky na podstatně lepší úrovni, než od člověka, který si myslí, že foťák bude myslet za něho:-) EDIT: na krátkou vzdálenost s bleskem. Řekněme do 2,5 metru. Dám za to ruku do ohně.
NJozka - Profil | Út 21.10.2008 14:30:36
NZN - Profil | Út 21.10.2008 14:25:24
jak jsem psal, prakticky nejde moc šlápnout vedle. Nikdy jsem Panasonicem nefotil, několikrát jsem ho měl v ruce. I když ne tento typ. A i když celý život fotím na Nikon, pár jich doma mám, pár jsem jich utopil, tentokrát ti dám jednu radu. Šel bych do Canonu PS SX 110IS. Hodně dobře hodnocený foťák, s možností manuálního nastavení. A je levnější jak ten Panosonic. Popřípadě Nikon P60, který je ve výprodeji za pár šupů.
Nočním režimem určitě myslíš focení s bleskem, páč klasický noční režim je v těchto případech (na rybách a focení s rybou) nepoužitelný. To focení s bleskem zvládají slušně na krátkou vzdálenost všechny foťáky.
NJozka - Profil | Út 21.10.2008 13:59:13
Mitchell:doufám,že Ti nevadí,že se ptám ve Tvý otázce,ale čtu,že Ty už si si vybral :o))
NO-Shea - Profil | Út 21.10.2008 13:47:15
1) CHKD menu tedy se načte rovnou z karty a do foťáku se žádný SW trvale neinstaluje, takže pokud třeba vyměním kartu za jinou, je vše jako z výroby?
2) CHKD fungje při zamčené nebo odemčené kartě? (I když to asi poznám sám, až to vyzkouším)
NZN - Profil | Út 21.10.2008 13:43:33
foťáky jsou dnes prakticky na stejné úrovni. V podstatě z žádným nestřelíš vedle. Každý má své pro a proti. Např.zde vychvalovaný Olympus je pomalejší, Panasonic má největší sklon k šumu při zvýšení ISO. Nikon a Canon jsou foťáky s tradicí, které si nějaký krok stranou dovolit nemohou. Ale i ten Panasonic při určitých znalostech je v pohodě. Nehleď při výběru na zde prezentované fotky z Panasonicu od Majshera, které této značce moc dobré reklamy neudělaly. Není to foťákem, ale fotografujícím. Tento foťák umí podstatně líp.
Nejdůležitější věc, osvojit si po koupi foťáku dokonale jeho ovládání a naučit se využívat jeho silných stránek.
Nvicx - Profil | Út 21.10.2008 13:29:51
Vidím, že máš zkušenosti s tímto doplňkem pro canon. Chci se proto zeptat, jestli to po nainstalování nenávratně neodstraní nebo nepoškodí české menu přístroje a jestli to jde (v případě nespokojenosti) odstranit tak, aby nastavení foťáku bylo zase jako dřív.
Já mám sice S5, ale pro ten se to prý dá též stáhnout, takže způsob fungování bude asi stejný. Dokonce už snad existuje novější verze, teď si nevzpomenu, jak se jmenuje.
Pokud budeš chtít odpovědět, dej to normálně do otázky. Třeba to pomůže i ostatním.
menu stiahnes zadarmo na stranke ktoru som dole uviedol. skopirujes to na pamatovu kartu. ma to tusim 2 MB takze to neovplyvni kapacitu pamate.
na pamatovej karte je na strane taka prepinatelna poistka - to je ochrana proti zapisovaniu.
vlozis kartu do fotaku a nic sa nezmeni. ide normalne povodne canon menu. ked chces pouzivat CHDK menu, kartu vytiahnes, prepnes tu poistku na druhu stranu a opat vlozis. pri zapnuti ti nabehne povodne canon menu doplnene o CHDK menu.
takze odpoved je, nie, canon menu sa nemeni a ostava povodne. a ano, mozes medzi nimi kedykolvek prepinat, ale musis vypnut fotak.
NMafi - Profil | Po 20.10.2008 13:51:39
NTXM - Profil | Po 20.10.2008 13:17:22
NMaxwell - Profil | Po 20.10.2008 12:39:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ještě fotka z mé stařičké FZ20
NMrCement - Profil | Po 20.10.2008 12:37:13
NMitchell - Profil | Po 20.10.2008 12:29:03
NMiras - Profil | Po 20.10.2008 12:09:59
Njirka mz - Profil | Po 20.10.2008 11:48:28
NMitchell - Profil | Ne 19.10.2008 22:21:37
Červené karty: Mates PB
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NBrněnské jádro364683
NPokec - Vranovská přehrada15071
NRybářsko-houbařské jádro .-)45000
NKoi a zahradní jezírka6733
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22045
NZoologický koutek MRKu.33417
NMorava 10 a Morava 10A8266
NPerly MRKu ...!1171
Kde to žije - všechna témata
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:23NATTs hlásiče a ATTx příposlech 535
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....















