MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Echolot a čistota vody

Můj dotaz zní : máte někdo zkušenosti s použitím echolotu na přikalené řece? Mám model Humminbird PT230e s pevnou i odhozovou sondou a např. na přehradě je O.K., ale na řece mi ukazuje bludy (např. hloubka 28m tam, kde je max. 5). Mluvím o té odhozové sondě, pevnou jsem letos ještě nepoužil. Nevím, jestli mi zrovna docházela baterie u sonaru nebo jestli to není čistotou vody. Všem díky za informace.

Autor diskuse: Redfish ®
Zařazeno do: všeobecné - náčiní, doplňky, 17.6.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Redfish - ® Čt 19.6.2008 14:54:41
Máš pravdu, Cabelas má vypsané ceny i obchodní podmínky pro zasílání, ale nenašel jsem tam přímo lokalitu ČR, bylo tam samozřejmě Rakousko apod. S tou obchodní politikou to možná nějak tak bude, protože mi ta moje známá volala - ona jim to asi řekla, že to půjde sem, a že ji prodejci upozornili, že to není určeno pro Evropu (stanice a sonda jsou spojeny na určité frekvenci, která je povolana v USA a ne v Evropě a naopak). Nicméně jsem to potvrdil, že o tom vím, ale stejně ho chci. Víc je nezajímalo a mám ho doma za cca 4 tis. Kč.
N Maxwell - ® Čt 19.6.2008 14:39:11
Redfish : Cabelas normálně posílá do zahraničí, na svých stránkách má i vypsány podmínky a ceny.....Humminbird má takovou svou obchodní politiku a nelze zakoupit jejich výrobky v USA, které jsou určené na evropský trh...takže skutečně nevím o co tu jde...
N Redfish - ® Čt 19.6.2008 14:02:41
A kam a jak se mám podívat? Do návodu? Tam to je napsané černé na bílém. Na mém echolotu to jde nastavit také. Nevím co bych k tomu více dodal.
Mš radost určitě nezkazíš. Když jsem si ho vyhlídl, tak jsem ani nedoufal, že by to šlo. Vybral jsem si ho na netu na www.cabelas.com a protože jsem u nich nenašel dopravu do ČR a v té době měla přijet známá z USA, tak jsem to s ní domluvil, ona si ho nechala dovézt domů a mě ho přivezla osobně z USA!!!!! Mám k tomu i doklady.
A už se k tomu nechci vracet. Kdo tomu nevěří, tak je to jeho problém. Mě trápilo něco úplně jiného a to je zobrazování v kalné vodě.
N Maxwell - ® Čt 19.6.2008 13:25:15
Redfish :Nechci Ti nějak kazit radost, ale obrisek má pravdu. V USA se prodávají veškeré humáče jen bez metrické soustavy a humáč, kde máš metrickou i jejich soustavu neexistuje.Takže se prosímtě ještě jednou jukni na tvůj echolot a pozorně si ho proštuduj....
N Redfish - ® Čt 19.6.2008 13:21:17
A to ti řekl kdo?
Asi ho někdo z Evropy zavezl do USA a oni mi ho pak prodali :-))))).Klikni si na odkaz
http://store.humminbird.com/download.ep?file=PMAX230.pdf
Je to originál manuál od výrobce (USA) - podívej na na 1. stranu, 4. sloupec, poslední odstavec dole.
Můžu to naskenovat i fakturu z USA, jestli mi nevěříš.

N obrisek - ® St 18.6.2008 14:45:27
Redfish-neexistuje Humminbird z USA co má metry a celsia...
N Redfish - ® St 18.6.2008 14:40:44
Jo, jde to nastavit v menu "SETUP". Dokonce mám od někoho z tohoto serveru i část českého návodu, ale angličtina mi zas takový problém nedělá.
N Maxwell - ® St 18.6.2008 13:52:08
Redfish:ty máš Huminbirda, který je z USA a dokáže zobrazovat metry a stupně celsia?
N Redfish - ® St 18.6.2008 13:29:30
To máš asi pravdu, mě se to jeví stejně. Jen jsem chtěl vědět, jestli to někdo nemá vyzkoušené přímo s tímto echolotem.
N rybarjj - ® St 18.6.2008 13:23:25
myslím že ty echoloty nejsou moc přesné a hlavně se nechají ošálit třeba kalem ve sloupci. nedávno jsme na jedné vodě viděli v hloubce cca 2-3m pod lodí velké hejno ryb, ale po zjištění podvodní kamerou to byla jen vrstva kalu, která zřejmě odrážela jako ryby
N Redfish - ® St 18.6.2008 13:00:49
Zkusím to, je to asi možnost nastavení "Intensity" - to by mohlo pomoct, ale nejsem si jist, jestli už jsem to nezkoušel se stejným výsledkem, protože jsem v menu hledal co by se dalo přenastavit. Ale ta řeka byla docela pomalá a nechal jsem to kousek splavat a přitahoval jsem ji k sobě a čísla i obrázky skákaly jak se jim zachtělo. A kolik tam bylo ryb! A velkých! I tak moc dík ze odpověď.
N [uzivatel odstranen] - ® St 18.6.2008 12:53:23
Redfish -- problémy u echolotů bývají (z principu věci) tam, kde se mění echogenita prostředí. Na stojácích se moc nemění, na řekách ano, v souvislosti s proudy, víry apod., které s sebou nesou větší nečistoty (tak 5 cm+) anebo, což je horší, vzduchové bubliny. Pokud vyloučíš echogenní přechody, tak by měl ukazovat správně... (konkrétní nastavení neznám, tak možná hledej, tip - menší rozlišovací schopnost, apod...)
N Redfish - ® St 18.6.2008 12:43:42
Díky za všechny podněty a teď se pokusím odpovědět na dotazy :
1. je to dovoz z USA, ale s reklamací bych neměl problém (zatím není zaplaťpánbůh co reklamovat).
2 model Humminbird Piranha Max PT230e - lze shlédnout např na. http://www.rsp-fishing.cz/echoloty-sonary/echolot-humminbird-piranha-max-230-pt
3. Mám odzkoušeno, že mi totéž děla i na čisté vodě při slabých bateriích (normálně se tam používá 8 ks tužkovek AA). Když je vyměním, je to O.K.
4. Teď to mám připojeno na akumulátor 12V a s tím je to mnohem lepší, protože to dýl vydrží.
5. Mám nastaveny metry a stupně celsia.

Protože mi ten echolot normálně funguje např. na přehradě a na řece (Morava) mi skáčou blbosti, tak se domnívám, že problém není v nastavení (tj. v přístroji), ale v něčem se zřejmě liší lokalita. A ta se liší čistotou vody. Proto jsem se ptal, jestli to někdo z vás nezkoušel vyloženě na kalné vodě a jestli to může mít vliv. Jak jsem již psal, tytéž chyby hlásí i při slabé baterii, ale myslím si, že když jsem byl u té Moravy, tak byla docela nabitá - den předtím jsem byl jinde a tam to šlo.
Mě spíš zajímalo, jestli někdo z vás má podobné echo a používá jej normálně na přikalené vodě. V tom případě musím hledat problém jinde. Tož tak milí kamarádi.
N kuna - ® Út 17.6.2008 18:29:56
Redfish - vem si návod a pořádně si přečti nastavení sondy atd ,pokavad budeš přístroj uvádět do provozu atd podle manualu a nastavovat tam náký hodnoty atd a furt ti to bude blbnout tak být tebou bych ho šel dát reklamovat ,nebo ho nechat spravyt ,rozhodně bych se v tom přístroji nevrtal sám
N honza_heartofeurope - ® Út 17.6.2008 18:23:42
caslavak : asi tak 1320000000000 x 768000000000 :-))) abys mohl sledovat ty zrnka pisku :-)
redfish: bud nemas sondu echa kolmo ke dnu, nebo tam mas stopy jak psal sadraj, baterkama to nebude
N caslavak - ® Út 17.6.2008 18:03:41
čistotou vody tou určitě není, musel by jsi mít echolot s obrovským rozlišením 0aby jsi rozeznal kal.
N sadraj - ® Út 17.6.2008 17:35:29
Jen me tak napadlo není to hloubka ve stopách to by bylo cca 8 metru 28 stop jestli dobře počitam
N M!ld@ - ® Út 17.6.2008 17:31:50
řekl bych že toto čistotou nebude, spíš jestli máš tu sondu kolmo k zemi. Popravdě moc si nedokážu představit odhozovou sondu. Nemáš nějakej odkaz na ten echolot.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | náčiní, doplňky ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniOblíbený navíják nyní s brouskem na háčky zdarma!

Za 555
Stylový naviják s precizní přední brzdou vyrobený v Japonské technologii. Špičkové materiály, nezaměnitelný design a hedvábně plynulý chod to jsou hlavní přednosti tohoto navijáku.

akce, rybareniStarbaits Signalizátor XSM | SLEVA 39 %

Za 249
Výkon, kvalita a designová úprava je to, čím tyto signalizátory vynikají. Speciální magnetické kolečko zabezpečuje přesnou detekci záběrů a zabraňuje prokluzování vlasce. Digitální obvody jsou chráněny speciálním potahem. Regulace hlasitosti, citlivosti a výšky tónu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...