- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Klub plnoletých rybářů
I debil ji musí pochopit
A) jsem hlavně kapař18%
B) jsem hlavně muškař2%
C) jsem hlavně plavačkář2%
D) jsem hlavně vláčkař4%
E) jsem hlavně sumcař1%
F) jsem hlavně feederař4%
G) jsem hlavně rybář, dohady a blbci jsou mi u [piip]. 68%
Od 17.11.2008 hlasovalo 247 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NKocháč - Profil | Út 27.10.2009 21:03:02
NMacros - Profil | Ne 6.9.2009 21:11:41
Také mě zajímají drobné půtky třeba tady na západě rod švamberků měl krasíkov hejtmana u husitů a svatební smlouvu nakonec s rožemberkama.Je toho hodně o čem by se dalo povídat.Ty hrady jsem zmínil letmo jezdím leta už po zříceninách je jich tu hodně Moravu moc neznám jen hodně málo.Ty zříceniny mají kouzlo většinou málo lidí a špatnej přístup takže je tam něco k vidění
NKocháč - Profil | Ne 6.9.2009 19:20:20
Třeba film Údolí včel jistě znáš, je to podle mě věrné zachycení řádu Německých rytířů. To byly ludry, ale Malbork bych rád viděl. http://www.youtube.com/watch?v=UjKEx_JbgR0&feature=related
NKocháč - Profil | Ne 6.9.2009 19:09:10
Naše historie je velice zajímavá, ale jak jsem psal, bavily mě víc půtky drobné šlechty než velké historické události.
NMacros - Profil | Ne 6.9.2009 11:51:52
NMacros - Profil | Ne 6.9.2009 11:41:51
NMacros - Profil | Ne 6.9.2009 11:29:28
NMacros - Profil | Ne 6.9.2009 11:24:44
NKocháč - Profil | Ne 6.9.2009 11:18:58
NMacros - Profil | Ne 6.9.2009 11:02:18
Žižka byl na tom stejně jako řada stejnýmch zemanů v jižních čechách kdy se nemohl prosadit proti rožemberskému dominiu na Moravě to bylo obdobné tam lichštejnové postupně skupovali zem snad jen někteří páni se jim postavili a možná situace byla jednodušší.
žižka loupením na silnicích získal strategické myšlení ale zae to nebylo nic přehnaného na tu dobu nebot dostal místo branného a milost od Vendy IV .Že chtěl pořádek v jeho podání a založil se Tábor však jeho hejtmnani byli většinou druzi z mládí zeman z Buchlova jedině pán ze Švamberka kterého věznil a pak pustil a stal se táborským hejtmanem byl vyjímka.Baví mě středověk do jagelenců takže asi by jsem si psali dlouho
NKocháč - Profil | St 2.9.2009 20:24:00
NDAVISS - Profil | St 2.9.2009 17:36:45
Pavel JELÍNEK - Jak Žanek Žižkové šeredně vybóchal křížatý
Žanek Žižkové z Trocnovýho byl správné mlatař. Hókalo se to vo něm a vo celé jeho mlatařské sajtně v každým štatlu a gómali to aji v Rajchu.
Dyž jednó štatlil s celó svó plotnó vokolo Sudoměřiců, tak vařil těžké hantec s Pavčem Talafůskovým. Jak tak hantýrovali, ani nevrzl voko na plac před partiju a málem valili všichni pod drn. Jenže Žanek Rohaté zvané Dubál házel špiz a zmerčil plotnu křížatéch, jak klapó z palírny vod Pískovýho.
Hned vařil: "Je to špaténka, só pěkně spařený a jejich betelná sajtna, to zacólujem řepó. Radši bych táhl bahno na roli než se s nima ternovat."
A jel na Žanka Žižkovýho - "Žanku dem pali, dlabanec na věc, zašijém se někam."
Žanek hlásí: "Nevař Rohaté, máš blbý žgryndy a hned bys na všechno házel kakáč. Hoď špizunk na to, jak só spaření a plav si vykajlovat někam válec ať se ti neklepó haluze."
Venca Korandůj taky házel ucho, přiklapal k Dubálovi a hlásí: "Žanku nejeď na Žižkeca serpentýny, von to góme - když byl juhan tak razíval na pajtl, za hajfiskama a kde proběhla mlata, tak tam se bóchal."
Žanek Žižkové hókl: "Křížatí só sajtna fetošů, máznem je do rybálu a tam je zpeckujem."
Najednó přiklapal vod křížatéch nějaké somrák a z placu hlásí Žižkovýmu:"Hans, zacóluj nějakó tu krupicu, my si šlaufnem a jak morgen zoncna bude rumplovat, my gehen pali" a jak pré nic nevysolí, bude buchec, všechny uvařijó do kameňa a pak jim hodijó mašlu.
Žanek mu hlásí - "Mě o love nevobtahneš - jeď pali, než kópíš na skobu - ani kilo, ani dekovó fusku."
A ten somrák hókl: "Žanku, dé si majzla", a vodklapal.
Žanek hlásí Dubálovi Rohatýmu: "Só to fetingři, každé má v rypáku špinku, v mantlu lampu červa, hára jak pako, goldnovejch kódrů plný klepeta a rumplovat se negómó. Dotlač Petra Chelčickýho, Vence Korandovýho, Prófy Holýho a Pavče Talafůska a de se na věc."
Pak se celá Žankova partyja zašila mezi rybále. Nortoni křížatý nemohli vasrůvku ani čut, a tak štatlili bahniskem přes prázdné rybec. Pro Žankovu sajtnu to byl lochec. Eště mohli chytat bronz, dyby pecen žhavil. Nasadili křížatém pěknó meltu. Vtrukli na ně grymlama a křížatý byli v gébišu. Aji ten somrák kópil pecku na vanu a do řepy. Křížatý, pod auglama moncle, rozhozený sandály přefláknutý brka a rozkopaný cemry, byli v těžkým ponuru a hlásili loď bleskovku do Rajchu. Celá plotna Husovéch pak v první paluši, co zmerčila, hodila sicnu a tam pařili bez durchčení až do rána.
NDAVISS - Profil | St 2.9.2009 17:35:28
František KOCOUREK - Mlata na Bílendě 16 kilo 20
V Česku byl po zfajrování Žanka Husovýho úplné levingston. Snobáli v Práglu byli křivý jako klika vod polepšovny. Nechtěli jít do holpecu s chudéma borcama ze štatlu nebo z role a londony taky moc neprožívali.
Byli moc namistrovaní a mudrovali, že to zmáknó sami. Hókli žoldákům rovnó válku, ať probíhajó s nima, že jim zašupnó betelný lováče a každýmu fáro a kocóra. Dali si scuka v jezovitským klabu, kde si každé jen tak cvičně vysmahl pár škopků, a začali hned šmírovat, komu by dali do řepy.
A začalo být dusno.
Jezoviti dostali kopny z česka, všechny love jim lapli a kirchy vyčórovali. Ale king Ferda II. na to hodil hrubó čučku a hókl do placu, že za to někomu nechá rozbít sandál. A protože nebyl žádná móka poslal na to Rudy Maximiliánovýho a sám házel sicnu doma u bedny. Rudla, jezovitské šéf, dostal chuť na Sparty ve tvrdým, vošolnul si plechové džínsdres a valil do mixny.
Jeho skvadra, to byli samí řízci. Měli brnění répaný u Krupa, gany, halapartny, šavle a břitvy na gumě ze Solingena. V usárně měl každé haška, marjánku a lampu s téčkem. Fókali marlboráče a pařili glgačku za mastný love.
Proti nim mezi českó a moravskó sajtnó nastópili aji sokoli z Paprikášova. Měli hajtry vohňový, zuby jako kartáče na šuflata, ale fédry z mlaty měli betelný. Naša skvadra měla vercajk ze Sandriku Vyškov, byla to měkota že s tím ani vařený krumple nešlo krájet. Pařili matónku, fókali spařené jetel a na chálku měli leda tak topinky na indulóně.
Dobré hrnek z Plzně, Smíchova nebo ze Starýho Brna byl po žňách vyblózované.
A tak z vobó stran do sebe za poledňa vlítli na Bíledně u Práglu. Ze startu vypadala mlata na plichtu, ale Rudla Maximiliánuj byl vyložené flignař a křivák a nastópil do mlaty s novéma tunelama.
Vlítl na českó sajtnu na levým flíglu, kde byl samé juhan a batles s dlóhéma harizónama, sebrané z malostranskéch palíren a kafců. Zgóml, nesó vysazení na mlatu, ale spíš na pařbu, válce a samó diskotéku. Hned je hnal aus.
Nejlíp se mleli moravští štatlaři. Byli mezi něma kosi z Oltecu a Majlontu, co v mlatách házeli domovinu. Zgómli, že vostatní zahli, ale než šórem do Brniska, to šli radši do mlaty. Měli ale brnění ze šufánkový voceli a grimle co po nich Rudlovi vojáci šili ze šprnd, v nich dělaly betelný lochny.
Největší křivárna od Rudly byla ta, že na ně poslal sestavu zdivočelejch Makarónů, kterém naklavíroval do štricle, že za ně zalepí cechy ve Slávce. A tak byl Rudla v goldně a ve dvě vodpoledne byla Bílenda jeho.
Náš king Beda Falckej byl móka, mlatu moc nepřožíval a mixna nemixna měl ve svým fáru s anglánama surovó glgačku. Řezal vajnoš rumunskem, na to škopky, a tak vo tým žádná, že byl prohlé jak luk. Když mu prolátli, že je všechno v kopru, že mu vosolili všechny mlataře, zhulil se do mrtva. Potom hodil myslivnu a že to byl měkota, vzal fofrem staró s kindošama, sbalil do žebradla lováče, goldnu a kódry a valil na rolu.
Rudlovi borci vlítli na Prágl, dlábili tam kocóry a dělali dusno. Pařby chálky, válců, račmenů a goldny, co vyčórovali dohukaném pražskén batlesům měli mraky, ják to po každý solidně zmáklý mlatě bévá.
NM!ld@ - Profil | Út 1.9.2009 23:08:02
NKocháč - Profil | Út 1.9.2009 21:45:44
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59883
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NPokec - Vranovská přehrada15072
NPerly MRKu ...!1171
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36026
NTvrdé jádro ...9348
NORLÍK - volná diskuse240486
NBrněnské jádro364683
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NStředočeši - pokec40396
Kde to žije - všechna témata
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27NJezero Štít A , místo R1 3
13:19NLov pod jezem v letních vedrech? 44
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme cestovku
CK Varga
CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní...













