Domací výroba levného boilies

Čau všichni, poraďte mi prosím vás nějakou domácí výrobu levného boilies?
Autor diskuse: KAMZÍK - Profil , 26.5.2008 kaprařina - nástrahy, návnady

Njaryn82 - Profil | Po 21.1.2013 19:22:01

PYTLAKS >> česneková pasta 250 g

Charakteristika: Přírodní, jemně mletá, aromaticky silná pasta z česneku. Nejde o aroma, nebo aromatizovaný výrobek! Bez příměsí jiných surovin!

Má charakteristický, velmi výrazný pach po čerstvém česneku a bílou barvu. Je ve špičkové kvalitě, určená pro potravinářský průmysl!


Použití: Velmi účinná přísada do sladkých i masových směsí, těst a výrobků. I v malé koncentraci na něj ryby reagují! Vynikající pro zimní a jarní období a pro chladnější vodu!

V chladničce vydrží pasta min. 3 měsíce. V mrazničce neomezeně! Vždy hermeticky (neprodyšně) zabalte, nejlépe po okraj do sklenice se šroubovacím víkem.

Dávkování: Dle vašich nároků na intenzitu vůně po česneku. Protože jde o silný, přírodní extrakt, reagují na něj ryby velmi dobře i v menší koncentraci. Orientačně: 100-150 g na 10 kg směsi. O soli tam nic není tak nemám páru.

    NPetr.J - Profil | Po 21.1.2013 19:19:14

    jaryn82 >> No do hodně studený vody bych to asi nedával.

      Njaryn82 - Profil | Po 21.1.2013 19:18:39

      Slavíček >> Dobrá dám jen 2kg Jater na 5 kg mixu

        NPYTLAKS - Profil | Po 21.1.2013 19:17:43

        jaryn82 >> nebude to hodně slané?jsou myslím 50% nebo 60% soli

          NSlavíček - Profil | Po 21.1.2013 19:16:58

          jaryn82 >> Jestli chceš dělat těch 5 kg najednou dal bych těch jater na začátek míň . Záleží jak ta směs bude brát vodu aby jsi pak nedopadl tak že to bude řidký a budeš řešit čím to zahustit .

            Njaryn82 - Profil | Po 21.1.2013 19:16:16

            PYTLAKS >> ano je, jinou neznám jedině namlet česnek ?

              Njaryn82 - Profil | Po 21.1.2013 19:15:31

              Petr.J >> To se ukáže a od jaké teploty vody se daj játra použít nebo je to celoroční nástraha?

                NPYTLAKS - Profil | Po 21.1.2013 19:15:17

                jaryn82 >> určitě,jinak ta česneková pasta je ta kupovaná?

                  Njaryn82 - Profil | Po 21.1.2013 19:14:18

                  PYTLAKS >> nakonec mám tuhle verzi :5kg mixu,150g česnekové pasty, 3kg namletejch jater je to zhruba, ten mix dodám podle konzistence tak co bude to O.K

                    NPetr.J - Profil | Po 21.1.2013 19:13:14

                    jaryn82 >> To se ukáže až na rybách :-) Nikdy nic není jistý.

                      Njaryn82 - Profil | Po 21.1.2013 19:10:39

                      Petr.J >> to je jen odhadem samo že v kuchyni to tak udělám neboj a co bude to O:K ?

                        NPYTLAKS - Profil | Po 21.1.2013 19:10:36

                        jaryn82 >> tak nevím jak máš hluboko do kapsy,ale vyloženě to stavět na játrech je podle mě blbost,máš tam tři verze jater,čerstvé,sušené a předtrávené,navíc játrový mix který by měl teoreticky už obsahovat sušené játra,máš to přeplácané,namel játra a dej ten mix,maximálně tam můžeš přidat nějaké procento suš.jater,ty tekuté a sušené bych si nechal do druhého mixu a můžeš potom porovnávat které koule budou úspěšnější,pokud nemáš zkušenosti ze skládáním mixu,tak si najdi recept nebo si kup směs 50/50 a do toho dej ty sušené a enzymatické játra

                          NPetr.J - Profil | Po 21.1.2013 19:10:10

                          matko291 >> Ono to zase tak hořký neni, když jsi rozumnej

                            Njaryn82 - Profil | Po 21.1.2013 19:09:35

                            Slavíček >> udělám to tak a cena bude do sto kč za kg 5kg mixu,150g česnekové pasty, 3kg namletejch jater, co ty na to?

                              NPetr.J - Profil | Po 21.1.2013 19:09:33

                              jaryn82 >> To nemůžeš dělat tak na váhu, každá směs je jiná, jinak saje a tak, rozmixuj játra, dej tam ten česnek a přisypávej to suchý až to bude akorát, nemusíš nic vážit.

                                Njaryn82 - Profil | Po 21.1.2013 19:06:56

                                Petr.J >> Asi tak?: 5kg mixu,150g česnekové pasty, 3kg namletejch jater

                                  Nmatko291 - Profil | Po 21.1.2013 19:06:51

                                  Petr.J >> a v mixe viacerych komponentov a tekutych potrav, arom EO ta horkost zmyzne?

                                    NSlavíček - Profil | Po 21.1.2013 19:06:37

                                    jaryn82 >> 200 kč za kg se ti zdá optimální cena ? Mě to kg ze suché směsi vyjde na 80 kč a chytá to výborně .

                                      NPetr.J - Profil | Po 21.1.2013 19:04:21

                                      jaryn82 >> Na játrech, nedávej tam ty sušený a ani ty tekutý.

                                        NPetr.J - Profil | Po 21.1.2013 19:03:27

                                        Slavíček >> Já když jsem měl v těstě ta vlákna, tak jsem to vytlačoval mašinkou, ale nechal jsem v ní normálně nůž a tu planžetu, ono se to těsto ještě krásně posekalo a byl pokoj.