Hostivařská přehrada

Jaké máte s tímto revírem zkušenosti, nej úlovky oblíbená místa???
Autor diskuse: Pokki - Profil , 16.3.2008 kaprařina - revíry, cestování

Jaká dravá ryba je na Hostivaři vaším nejčastějším úlovkem?

A) Candát51%

B) Sumec23%

C) Úhoř26%

Od 25.6.2008 hlasovalo 172 čtenářů.

Nschiwa - Profil | So 27.9.2008 20:22:13

Ládík:No já tomu taky nevěřím,leda,že by chytal na UN Švihov,při jeho protekci bych se tomu ani nedivil.To už je druhej foták v háji během půl roku,sem myslel,že se vzteky poseru,ale zase v životě příjde člověk o víc než jen o foták tak to beru sportovně.To je dost špatný,že se nasazujou do 30ha přehrady jen kapři,to neexistuje nějakej zarybňovací plán,kterej by se měl plnit?
Glanis: Ráno jdu zkusit céčka na to místo jak sem ti poslal mailem,jestli budeš na Hostíku tak se zastav,jinak ti zavolám nějak odpo. a domluvíme se na pondělí.


    NMarten1 - Profil | So 27.9.2008 20:18:17

    to Ládík:
    ahoj už jsem tu, to jsi dopadl o hodně lépe než my. Ráno jsem tam byli hned v 7, kdy se může chytat. každý jsme dali jeden prut na rybičku ( dno a káča) a jeden na těžko + feeder. Přítelka jednu plotici a lína, já na feeder ani ň na rybičky totéž. Totální výbuch. Bylo nás tam 24 a do 14.00 než jsem to vzdal se na celém soukromém 8 ha rybníku se chytli 4 kapři, jen jeden měl přes 50 a ještě ke všemu tam kde jsme seděli byl stín , takže jsme se ani neohřáli. Odpo jsem jel kolem Smikova, také patří stejnému majiteli jako Panský( kde jsme dnes byli) a tam to bylo prý o trochu lepší, ale taky tam odcházeli lidi bez ryby. Kapři tam přestávají brát, prý už skoro týden a vysazovat budou až na konci října a pak se už chytat prý nebude. Ale prý koušou candáti a štičky.

      NLÁDÍK - Profil | So 27.9.2008 19:42:14

      Marten1-tak jsem pomalu celý dnešek,t.z. sobotu strávil na Kyjáku-Hostivař mi promine mou nevěru...Bylo nás tam 13-byl jsem překvapen tak vysokým počtem.Na dno jsem měl 4 záběry.No,záběry,popotáhnutí.Netrefil jsem se-neseknul jsem to.
      Na spláveček malinko lepší-vytáhnul jsem 7 cejnů,nejmenší měl 31 cm-největší 37 cm!!!!!!!!Krásně vypasení.Vše na červíka,malinkatý spláveček a vlasec 0,13mm.
      Lidem okolo to na odohoz moc nebralo,Já byl jedinný,který chytal na splávek.Kolega vedle mě čapnul karase a 2 podměrečné kapry.Seděl po mé levici,po mé pravice chytali na rybičky-všichni.Nikdo nic,až na jednoho.Zapřáhnul na 15 cm plotici krásnou štiku,dlouho ji vodil a když mu ji podebírali,vyskočila,zamávala... a ukousla.Byla krásná.Pán chytá bez šňůry,jen na vlasec a jednoháček.On se rozbrečel-štika stála za to...
      Jinak nikdo nic.Chce to fakt na jemno.
      A co TY?Jak pak jste s přítelkyní dopadli na soukromém revíru????

        NLÁDÍK - Profil | So 27.9.2008 19:33:44

        Schiwa-na pana Vágnera mám svůj názor.Zažil jsem ho na jednom nejmenovaném revíru kousek za Prahou.Milostpán dorazil a jen kvůli němu se uzavřela třetina revíru.Ti, co chytali v "jeho" úseku museli ukončit rybolov a přesunout se.Zíral jsem jak blázen.Nahodil několik průtů-o mnoho více než 2....to se pak chytračí.Moc bych mu nevěřil.Určitě něco chytil-většího, ale takový machr zas není.Uvědomte si, že tento rok dost dlouho lovil mimo republiku...No, nic, je to jen a jen jeho věc a jen a jen on ví, kolik toho doopravdy čapnul...platí ale, že se rád vytahuje a zveličuje.To je bohužel realita.

        S tím foťákem si děláš srandu?Čapnout toho zmetka, tak ho zabiju.
        Dravci nešli tento rok žádní-alespoň ze svazu.Jestli něco dala místní organizace, nevím.

          NLÁDÍK - Profil | So 27.9.2008 19:27:10

          Kandat-za nic neděkuj.Snad dodrží slovo a nasadí v takovém množství,jak nám bylo na schůzi řečeno.Další termíny nasazování se dozvíme,dozvíte po příští schůzi.Pěkný den,Petrův zdar.

            NGlanis - Profil | So 27.9.2008 17:28:54

            zdar tak jsme byl opět v pátek poránu na hostíku a tentokrát ani potah, asi ted zkusím zase kapřiky. jo a potkal jsem tak nekoho kdo se mě ptal na smykov, a pak mi došlo, že by to mohl být nekdo z vás když se to tu řešilo.
            schiwa - jo to by šlo v pondělí ráno bych čas měl a byl bych moc rád kdyby jsi mi ukázal nějaký místo a techniku protože myslím, že to nebude místem ale tim že blbě vodím nástrahy a taky třeba konečne uvidim i nejakou rybu :-) pošlu ti číslo tak se kdyžtak ozvi a nebo písni do sz. už se těším.

              NKandat - Profil | So 27.9.2008 15:19:27

              schiwa - No to je dobry. Jen tak vedet kde je chyta :-) Ja tam byl v patek pro rybicky. S tema candatama na Hostiku se mi to nejak nezda. Ja uz nekolik let chytam candaty ve velikosti cca 50cm. Asi mam smulu na ty vetsi. Otec ve ctvrtek chytil na Orliku candata 62cm na bojli :-((((
              S tim fotakem to nasere:-((((((

                Nschiwa - Profil | So 27.9.2008 13:55:10

                Glanis:Byl jsem vláčet ve čtvrtek na Vltavě a docela si zachytal,jen jsem si při zdolávání třetí štiky uvědomil,že nemám na krku brašnu s fotákem a než jsem se vrátil zpátky na místo kde jsem ho zapomněl(asi30m vedle) tak už tam nebyl:(Jestli chceš tak bych zašel na Vltavu v pondělí ráno ,nějakou zubatku,okouny možná candáta dostanem.
                Kandat:Tak jsem byl dneska pro rybičky v krámku a potkal jsem tam J.Vágnera a říkal,že už má letos hafo candátů přes 90 z českých revírů:))
                Match-oun:Nejlepší by tam bylo zajet v týdnu,kdy tam nebude moc lidí.Možná ve čtvrtek tam pojedu,když do té doby seženu foták tak se můžem domluvit přes SZ nebo mail.
                Ládík:A co dravci vysazuje se něco do Hostíku?Mám takový pocit,že naposledy před třemi lety pár ročků candáta a ted je chytáme ve velikostech okolo 50cm.

                  NKandat - Profil | Pá 26.9.2008 15:25:35

                  LÁDÍK - Diky za info. To bude zase pristi mesic na Hostivari masakr.:-((

                    NLÁDÍK - Profil | Pá 26.9.2008 10:29:15

                    Jasně,tak se měj a držím palce.Sám jsem zvědavý.......................a jak.................

                      NMarten1 - Profil | Pá 26.9.2008 10:07:37

                      To jsem zvědav jestli ti to bude brát. Já jedu zítra s přítelkou ( ze začátku tvrdila , že je rybařina nudná, několikrát jsem ji vytáhl do přírody k vodě, pak dal jednou zaseknout a vytáhnout kapra a ejhle, letos má již povolenku a tahá k vodě ona spíš mě :-))) na soukromák Panský u Neveklova, tak uvidím, jaký to bude, moc dobé reference jsem na něj nečetl, mají ještě druhý rybník Smykov, tam jsem i byla je to dobrý, ale dostal jsem volňásky na Panský, tak jdu tam. Darovanýmu koni na zuby nekoukej :-)))) Dám vědět.

                        NLÁDÍK - Profil | Pá 26.9.2008 9:57:18

                        Marten 1-včera jsem jel okolo "svého" místečka.Krásně to tam zarostlo.Splávek hodím podél trávy,na dno někam doprostřed.....Chytáme asi přibližně na stejném místě-zaparkuji kufrem k vodě a vytáhnu jen to,co potřebuji....paráda.Stodůlky-nevím termín,ale již v první fázi zarybňování,t.j. v průběhu října tam budou sypat.Čísla jsem si nepsal,nechodím tam chytat.Jen jsem si zapamatoval,kvůli kamarádovi,že to zarybní.
                        Hostíku se 100% uleví,snad všichni ze Džbánu chodili na Hostivař.

                          NMarten1 - Profil | Pá 26.9.2008 9:43:50

                          to Ládík: to na Kyjáku chytáš skoro na stejném místě jako já, já tam jak parkují auta cca 50 m od té hospy:-))). Držím palce. S tím Džbánem je to dobřě, 8 let jsem tam bydlel a chodil tam často, teď mimo Vltavy neměli rybáři z této spadové oblasti kam chodit i ten rybník ve Stodůlkách byl vypuštěný, ale minule když jsem jel okolo, tak ho už napouštěli, nevíš jak to bude s rybama tam. Jakmile zprovozní Stodůlky a Džbán, tak se dost odleví Hostíku, aspoň si to myslím.

                            NLÁDÍK - Profil | Pá 26.9.2008 9:36:41

                            Marten 1-o problémech vím.Rybníkem jsem byl "odkojen", takže jsem situaci pečlivě sledoval.Vím ale také to, že pochcípali hlavně plevelné ryby a to jen okolo 8 nebo 10% z populace této vody-interní info....Znám 2 chlápky, kteří tam chodí a potkávám je na Hostíku.Nestalo se jim, aby něco nevytáhli-před 14 dni oba odnesli 4 kapry-nejmenší 47 cm, největší 56 cm a několik větších cejnků.
                            Já zkusím jeden proutek na houpačku a druhý na odhoz.Budu mít housku, žíži, červíky, kukuřici apod. + šrot.V pondělí dám vědět.P.S Počítám s tím,že buď ani záběr nebo pravý opak-včera jsem jel okolo a chytali jen 2....Bude krásně,sednu si na stranu hospod-kousek od žel. mostu a sluníčko mě bude hřáti.......když už nic jiného.

                              NLÁDÍK - Profil | Pá 26.9.2008 9:31:07

                              Sice to sem nepatří, ale třeba to čtou nějací lidé z Prahy 6 nebo příznivci Džbánu.Tento revír je již napuštěn, rybky tam sice nejsou, ale nasadí se již příští měsíc a bude se moc chytat.Původně měl být Džbán uzavřen po celý rok, je ale veliký tlak, aby se otevřel co nejdřív, takže se máme na co těšit.Půjde tam hlavně bílá ryba.Chtěli tam nasypat sumečky-američany, to bylo naštěstí zamítnuto.

                                NMarten1 - Profil | Pá 26.9.2008 9:21:49

                                To Ládík:
                                S tím Kyjákem si moc velké naděje nedělej. Než odbahňovali, tak snížili dost hladinu vody a dost ryb tam pochcípalo z nedostatku kyslíku, bylo to i v televizi. Byl jsem tam 2x v létě a na rybníku jsme byli jen 2, což oproti minulé době je tragicky málo,chytil jsem jen karáska a cejna. Třeba budeš mít větší úspěchy, dej vědět.

                                  NLÁDÍK - Profil | Pá 26.9.2008 9:13:33

                                  Zarybnění nádrže Hostivař-mám zakázáno napsat přesné termíny.Zkusíme to tedy jinak.Do nádrže se budou ryby sypat celkem 4, možná i 5 krát během příštího měsíce, tz. během října.Nasypou se tam ryby z rybníčku Pytlík-počítejte s prckama, pak nějací líni-stejně veliký jak minulý rok!!!!!!!!!!!!!! a spousta kaprů.Nejmasivnější zarybnění bude počátkem druhé poloviny příštího měsíce.Dle čísel se máme opravdu na co těšit.Snad to opět nevydrancují staré, známé firmy....
                                  Jinak příští rok by se měl na nádrži odchytat bez omezení-tím myslím, že se nebude odbahňovat.Přesný termín není určen.
                                  P.S. Dravec žádný...............

                                    NLÁDÍK - Profil | Pá 26.9.2008 9:06:56

                                    námořník-nevím, kdo ti nakecal nebo kde si slyšel, že se pod Kyjským rybníkem, tedy na Rokytce chytají candáti....Ti se tam dali chytit ještě před několika lety, když nebyly upravené, zpevněné břehy.Ale to je hudba dávné minulosti.V současné době maximálně tak v okolí Hrdlořez, kde máš celkem hlubokou tůň.Ale spíš než candáty tam dostaneš tlouště, karase, plotici, hrouzka....Vím to z toho důvodu, že tam chodí kamarád a já tam ještě před 3
                                    roky chodil také, než jsem se přestěhoval.P.S. Zkus Kyják jako takový.Sice tam chytá minimum rybářů, ale jak jsem psal dřív, nebyl před odbahněním sloven a ryby tam jsou.Sám tam v sobotu půjdu.

                                      NLÁDÍK - Profil | Pá 26.9.2008 9:01:06

                                      Kandat-ryby tam jsou a budou-o tom napíšu později.K tomu splávku-mě se v tuto dobu osvedčuje montáž na tzv. "houpačku"-je to citlivější,můžeš dřív sekat.A rybu se většinou podaří zaseknout na začátku a nemusíš ji pitvat....což se u splávku občas stane....Chytám na červíky,malinkatý háček,vlasec 0,13mm a jak jsem psal dříve,tak předminulý i minulý týden jsem nachytal dostatek plevele....Přeji úspěchy.P.S. Já se o víkendu chystám na Kyják.Po 2 letech odbahňování a ostatních prací jsem se na schůzi dozvěděl,že nebyl!!!!!!!!!!!!!!!!!! před odbahněním vyloven!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Paradoxně se teprve po ukončení všech prací bude slovovat....Takže zkusím štěstí.

                                        NLÁDÍK - Profil | Pá 26.9.2008 8:54:49

                                        Glanis-rybáři jsou nepoučitelní.Já si vytahuji podběrák i v prosinci,lednu.Nikdy totiž nevím,co může zabrat....Viděl jsem desítky krásných ryb,o které někdo přišel.Nemají vyndaný podběrák,pomoc odmítnou a pak nadávají,že jsou hlupáci apod.Příště snad budeš mít větší štěstí.Kdyby ti ryba byla souzena,vytáhneš ji i bez podběráku- vím ze zkušeností,když jsem byl mladší a chodil jen s pytlačkou.......to byly nádherné časy.......Krásný den.

                                          Červené karty: Mihajl