Dyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse

Zdar chlapi. Mohl by se semnou někdo podělit o své zkuženosti z revíru D5. Zajímá mne vsecho. Od navnady, přez nepovolené zavážení až k ubytování....moc by mi to pomohlo. Zatim děkuji za odpovědi.
Autor diskuse: D.O.K. - Profil , 1.3.2008 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderují: Mitchell Profil + Horda Profil

Která ze tří nádrží a proč?

A) Dyje 530%

B) Dyje 611%

C) Dyje 743%

D) ani jedna.....16%

Od 5.2.2009 hlasovalo 1666 čtenářů.

Golem - Profil | Čt 23.7.2020 9:13:00

Ahoj, kde je možné koupit denní povolenky na D6? Bohužel na jejich webu jsem toto info nenašel. Ideálně, pokud je možné v Brně nebo někde poblíž.

    antony - Profil | Út 21.7.2020 8:23:57

    Specialista >> čím vyšší číslo revíru, tím blíž k pramenu.

      Specialista - Profil | Po 20.7.2020 16:39:12

      Popik >> tam je snad na kamenech celá jedna strana všech tří nádrží.. Ale byl jsem tam jen jednou a to nerybářsky.. Od Věstonic louka, to jó.. Nejvíc jsem tuším obhlížel 7ičku, pokud je to ta poslední od přítoku. Plný břehy tripodů.. Ale velkýho kapra jsem viděl vytáhnout úplně jinde..

        Martin M. - Profil | Po 20.7.2020 16:31:07

        Viktorin >> tak to uz jsem hluboko v lese, ale nedavno neco podobneho tvrdil p. Haban o lipanech, ze diky odberu vody z Dalasu do Dukovan, odparem a jen castecnou zpetnou kondenzaci vody a vracenim do prehrady se zvysuje mnozstvi mineralu v prehrade, navic kdyz je roky maly prutok, a lipanum pod prehradou to nedela dobre.

          Viktorin - Profil | Po 20.7.2020 15:01:25

          Martin M. >> Letošní rok není rozhodně výjimečný vyšší teplotou vody. Ale je výjimečný vysoce nadprůměrnými červnovými srážkami. Jako bývalý akvarista jsem si uvědomil, že mnohé ryby přinutí k výtěru nejen oteplení vody, ale snížení tvrdosti případně pH. A letošní velké deště velmi snížili podíl spodní mineralizované tvrdé vody a to mohl být podnět k výtěru tohoto druhu ryb. Tolik vody napršelo v červnu údajně naposledy před 60 lety. Takže takovou kvalitu vody u nás tolstolobici zažili poprvé.

            Popik - Profil | Po 20.7.2020 10:27:40

            Specialista >> D6 je velmi slusne zarybneny revir. Povolenka byla v podstate za pusu. Nevyhoda je poměrně neprijemny pristup k vodě po sutrech a slavicky.

              Specialista - Profil | Ne 19.7.2020 22:36:14

              Martin M. >> jestli se něco může a nemusí vyplatit není přeci o přisvojených rybách.. Alespoň u mě ne

                Martin M. - Profil | Ne 19.7.2020 21:46:42

                Specialista >> aby se ti to jeste sloziteji prepocitavalo, tak v cene povolenky na D6 mas 2ks vyjmenovanych ryb, v MRS jen 1ks od kazdeho druhy vyjmenovanych, max 2ks dohromady. Zjednodusene receno muzes si na D6 vzit 2 kapry.

                  Specialista - Profil | Ne 19.7.2020 19:47:07

                  niko 75 >> koukl jsem na ty Pohořelice, asi něco podobného jako rybářství Třeboň na jihu Čech..
                  Nevím, jestli rozdíl stojí za to platit.. Na rybnikach Třeboň se to určitě nevyplatí. Zvláště po zdražení povolenek na trojnásobek..

                    niko 75 - Profil | Ne 19.7.2020 18:53:33

                    Specialista >> Tam chytaji jenom celebrity Blažek atd

                      Specialista - Profil | Ne 19.7.2020 16:43:00

                      dun >> ok, díky. Kámoš tam míří někam od přítoku, tak aby ho nenapadl nesmysl..

                        dun - Profil | Ne 19.7.2020 13:58:27

                        Specialista >> může ale jen na části není to svazovka
                        https://www.rybnikarstvipohorelice.cz/revir-dyje-6-​vestonicka-nadrz/

                          Specialista - Profil | Ne 19.7.2020 13:51:06

                          Jinak pochopil jsem to dobře, že na prostřední části, zřejmě 6, se nesmí chytat?

                            Specialista - Profil | Ne 19.7.2020 9:32:40

                            Martin M. >> ach so..

                              Martin M. - Profil | So 18.7.2020 23:51:15

                              Specialista >> v prvnim pripade to je mysleno pro vsechny potomky a v kontextu "uz vim jak to chodi, takze bude lepsi se prizpusobit", kdezto v tom druhem to je v kontextu "zkusim milion variant a treba se nektera chytne".

                                Specialista - Profil | So 18.7.2020 22:17:27

                                Martin M. >> to neni o tom, ze potomstvo je lepe prizpusobene okolnim podminkam, nez jejich rodice.
                                X
                                a ten co ma uplne nahodou jeste lepsi nove vlastnosti pro dane prostredi ma vetsi sanci se dozit dospelosti a predat sve geny dalsi generaci.

                                Jako že když neplatí bod A, platí bod A?

                                Evoluce = pokus, omyl, pokud, omyl, pokus, úspěch.

                                  Bezďa - Profil | So 18.7.2020 22:16:09

                                  cechura09 >> souhlasím, ale nejsem odborník a tady už se do debat pouštět nehodlám.
                                  Díky za možnost potvrzení mého pozorování.
                                  Příroda je mocná čarodějka a několikrát nám ukázala kdo je tu panem. A to je dobře.

                                    eugenkorda - Profil | So 18.7.2020 16:51:49

                                    Kolem vrkocu a vseobecne kolem velkyho dvoru se daji chytit koiaci, duhaci, zlati jeseni a nevim co vsechno. V tom bych prirozenou reprodukci urcite nehledal.

                                      Martin M. - Profil | So 18.7.2020 16:16:10

                                      Pokud rozumim spravne teorii evoluce, prirozenemu vyberu atd., tak to neni o tom, ze potomstvo je lepe prizpusobene okolnim podminkam, nez jejich rodice. Melo by to fungovat tak, ze rodice potvrdily, ze dokazi v danem prostredi prezit az do vyteru, fajn, a narodi se jim mnoho potomku, kazdy s jejich uspesnymi geny ale take kazdy s trochu jinymi vlastnostmi, a ten co ma uplne nahodou jeste lepsi nove vlastnosti pro dane prostredi ma vetsi sanci se dozit dospelosti a predat sve geny dalsi generaci. Tedy musi dojit k nejake "anomalii" a mezi oplozenymi jikrami se najit par takovych, ktere ty mene priznive podminky zvladnou. Potom treba z jejich vyteru prezije vetsi pomer mladych a timto zpusobem prirozeneho slechteni se bude zvysovat sance na preziti kazde dalsi generaci.
                                      Realne to ale bude trvat strasne dlouho a strasne pomalu a bude potreba daleko vetsi "nahoda", aby se to povedlo v skokove jinem prostredi behem radove desitek let a navic pri umelem vyteru, kde se vybiraji pro vyter jedinci podle jinych atributu (rychlost rustu apod.)

                                        rybobuch - Profil | So 18.7.2020 13:48:49

                                        cechura09 >> Mám stejné poznatky i od Lednice.

                                          Červené karty: MrKos, rover, block21, Eda003, pánvička, vaughn, keltt, Bond001, Marleso, Refkař