Náhrada za PVA - rozpustný vlizelín

Včera v Loskutákovi ukazovali ve vodě rozpustný vlizelín. Podle všeho to je podobný, ne-li stejný materiál. Koukal jsem na cenu a bylo by to podstatně levnější, než kupovat PVA. Nemáte někdo možnost zjistit, co to stojí a kde by se to dalo sehnat? Určitě to bude levnější než 5metrová cívečka za 50-100 Kč (i když je to asi v plošné metráži a muselo by se to nastříhat nebo nařezat). Mám pocit, že by spousta lidí ušetřila, jen sehnat výrobce, nebo prodejce. Nějak se mi nedařilo to vygooglovati ...

www.nova.cz/tvarchiv/?238d=10.02.2008&238m=p&238p=​LOSKUTAK&238v=129041
Autor diskuse: sadraj - Profil , 11.2.2008 všeobecné - náčiní, doplňky

NŠlapeto - Profil | Út 12.2.2013 23:07:54

Rostid >> ten vliselín vypadá hodně dobře :))) PVA punčochy spotřebuju při feederu hodně. A z tohodle udělám jednoduše rukám. svařovačku folií doma máme :)))

    NRostid - Profil | Út 12.2.2013 22:56:11

    Cloud >> když to propočítáš, výjde to o dost dráž než páska z vlizelínu a to je páska lepší než nit, ale dobrej tip, neznal jsem to.

      NRUMAK - Profil | Po 11.2.2013 9:15:30

      Zdravim,chlopi neviete mi poradit kde v Brlavatislave kupim vodou rozputny VLIZELIN,pochodil som par galanteriek ale nic o tom ani nepoculi ,alebo kde to objednat na dobierku.Dik.

        NFOUSATEJ HAT - Profil | St 6.2.2013 13:04:38

        sadraj - >> To mě láká vyzkoušt, našel jsem to za 72 kaček 0,9m čtverečních, to by bylo pásky nadosmtri :-)))

          Nmannice - Profil | St 6.2.2013 13:02:50

          Fishky >> Samozrejme nemysleno spatne

            Nmannice - Profil | St 6.2.2013 12:54:02

            Fishky >> Za zavod sem prave myslel.
            Byl sem s kolegou na 5denni vyprave a hned tam padlo 20m jen sem cucel.

            Na druhou stranu celej podzim sem odchytal bez PVA a nebylo ho vubec potreba.

            Je ale videt, ze tomu co pises rozumis a jeste k tomu mas obdivovatele :)).


              NFishky - Profil | St 6.2.2013 12:50:16

              mannice >> jako za sezonu nebo za závod? na závod i 50m. Záleží na okolnostech, někde se dá krmit, jinde je to vyloučený, třeba na Těšanech předloni během 4 dní jsme nepotřebovali ani centimetr.

                Nunudle - Profil | St 6.2.2013 12:48:04

                Rostid >> Tu větší, má myslím 32cm délku sváru.

                  Npetr616 - Profil | St 6.2.2013 12:47:34

                  Rostid >> no tak je jasny ze kdyz budu porebovat puncochu tak mam koupenou puncochu, kdyz budu potrebovat pytlik tak si ho udelam a nebudu ho kupovat predrazenej ikdyz koupim ten nejlevnejsi, kterej se me pak ani nerozpusti.

                  edit : plus pouziti misto PVA nite nebo pasky tam je to stejne vyhodne ne li lepsi nez kdyz koupit neco levneho a nefunkcniho...

                    NRostid - Profil | St 6.2.2013 12:45:05

                    unudle >> tak jasný, že to půjde rychleji než růčo, jak říkám, možná na to později dojde. jo a máš tu větší mrchu nebo tu malou?

                      Nmannice - Profil | St 6.2.2013 12:43:41

                      Fishky >> Co je vagon ? 100m puncochy ? :)

                        NRostid - Profil | St 6.2.2013 12:43:09

                        petr616 >> jasný, pokud někdo věnuje trochu času pro ušetření pár stovek, je to dobrá varianta. jediný blbý je, co už psal Fishky, že z toho nejde punčocha, ale pokud nepotřebuješ hodit nějak daleko, nahradíš to pytlíkem.

                          Nunudle - Profil | St 6.2.2013 12:43:07

                          Rostid >> S tou svářečkou na fólie to jde jedna radost. Svár + mipulace je asi minuta na jeden sáček, takže paráda.

                            NRostid - Profil | St 6.2.2013 12:41:03

                            Tomajo >> čau, nemáš nějakej tip na levnou, funkční a vyzkoušenou punčochu? zatím jsem v těch levnějších narazil jen na takový, co bych po vyzkoušení u břehu už nikdy nepoužil.

                              Npetr616 - Profil | St 6.2.2013 12:39:28

                              Rostid >> kdo chce ten si pohraje, taky se na to letos chystam podivat, za stovku koupim dva platy metr x metr a uvidime co z toho vyleze, za zkousku to stoji, co se da sehnat mimo rybarskej kseft byva 3x levnejsi a 2x funkcnejsi...

                                NRostid - Profil | St 6.2.2013 12:38:41

                                Fishky >> jasný, chápu...já ještě studuju, takže mi těch několik ušetřenejch stovek příjde vhod a čas si na to taky v pohodě najdu. později to možná budu vidět stejně jako ty. :-)

                                  NFishky - Profil | St 6.2.2013 12:30:08

                                  Rostid >> páska je OK, to chápu a máš to hned, to je dobrý kauf a u halibutek s dírou či větších koulí je to šup šup, stringr je hotov jedna dvě. Ale tu výrobu pytlíků bych si dokázal představit leda jako kratochvíli při čekání na óbr kapra u vody, doma bych do toho nešel, to bych raději dělal koule :-)

                                    NFishky - Profil | St 6.2.2013 12:24:17

                                    mannice >> na závodech? No asi vagon. Nedovedu si představit to dělat z vlizelinu, hlavne pva punčocha se dá udělat malá kulatá aby příliš nebrzdila hod, ale rukáv či sáček, tak to by byl mazec. To si nedovedu představit v praxi.

                                      NTomajo - Profil | St 6.2.2013 12:22:26

                                      presne tak jak pise Fishky. Kor v dnesni dobe, kdy se da dobre PVA poridit za celkem slusny peniz.