MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Co si mám koupit???

Pokud chci přespat u vody,aby na mě nikdo nemohl(stan, bivak, přísřešek..), co si mám koupit??? Doporučíte i nějakou značku??? Děkuji

Autor diskuse: Kato
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 14.5.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Honza St 19.5.2004 8:43:23
mirmen: napsal si to moc pěkně, se vším souhlasím! Je to jen o lidech, bud potkáš normálního, se kterým se domluvíš a nebo blbce, se kterým prostě nevyjdeš. Loni jsme byli na Labi, kousíček od jedné vesnice a měli jsme normální biwak, dokonce i obyčejní lidé, domorodci (nerybáři) nám tam nadávali, že se tam chodí koupat, venčit psi atd atd. Vadí mi, že já si za rybářské právo platím peníze, makám na brigádách a vždycky se najdou nějací volové, kteří ti chtějí těch pár dní relaxace u vody zhnusit
N mirmen - ® Po 17.5.2004 15:59:59
Honza: je asi tak, kde není žalobce, tam není soudce. Tak to bylo vždy, za ck.Rakouska, za I.republiky, za bolševika i teď. Tehdy i teď se jezdí do hor,lesů, k vodám. Pěšmo, na kolech,lodích. Rybář se ale většinou usalaší na dýl a u někoho ( ach ta naše povaha česká, závistivá) to může vyvolat dojem, že mu cizáci vyplundrujou revír.Pak prostě někdo přitlačí a tábořiště v lepším případě zmizí do xy hodin bez odebrání povlenky, jen na základě dohody s porybným nebo policií. V horším případě to může stát i víc než párset Kč.
To, že lehátko a biwi škodit nemusí, ba dokonce může škodit méně než spaní přímo na zemi, s tím lze v mnoha případech souhlasit. O estetičnosti nemluvě.
Sám se pohybuju na hraně, někdy i trošku za ní. Díky dobrým místním vztahům ( a třebas i takovým "blbostem", že i vajgly dávám do sklenice s víčkem) mi to prozatím prochází.
Trempové se nikoho neptaj,většinou, protože si sbalí pár švestek a po svejch vypadnou tam, kam je nohy odnesou a kde nebudou zase pár dní na ráně ( zda legitimně či nikoliv je nezajímá).
N Honza Po 17.5.2004 14:59:41
hraji, mirmen: máte pravdu chlapi, ale vysvětlete mi v čem je horší ryb lehátko oproti karimatce a v čem je horší přístřešek oproti nějaké plachtě? Rozhodně vypadá lehátko kultivovaněji než karimatka a neválim se na zemi jako vagabund a přístřešek vypadá taky estetičněji než plachta nebo ne??? A nebo se vracíme do dob bolševismu, kdy je nám přikazováno co smíme a co nesmíme? Vždyť je to v podstatě nesmysl? Chápu, když má někdo soukr. pozemek, tak je to jeho, ale statní? Co je to stát, kdo ho platí? Vždyť to vše platíme jen a jen my ne? A pak nemůžu spát jako rybář u vody a ostatní trempové můžou?
N hraji - ® Po 17.5.2004 11:30:06
Souhlasím s mirmenem, protože nikdo nedefinoval, co už je táboření a co je ještě jen přespání. Za dlouhou dobu mě ještě nikdo nevynadal ani nehnal od vody, spávám na karimatce ve spacáku, když hrozí déšť, natáhnu zelenou plachtu s pomocí vegetace. Většina lidí kolem vody je normálních, dokonce i když jsou od policie, pokud se snimi nechcete hádat a prát. Ale stan nebo přístřešek, a je jedno jestli s podlážkou nebo bez, to už je znak táboření a stanování, a mohl by být problém.
N mirmen - ® So 15.5.2004 12:28:53
Kato: ..aby na mě nikdo nemohl ... . To zdaleka nezávisí na tom, co si pořídíš, ale na mnoha závažnějších faktorech , které s koupí nemají nic společného.

- povolený přístup k výkonu rybářského práva v šíři cca 3 metrů šířě břehu - může být upraveno místními předpisy ( Povodí a.s. , RŘ - místní úprava v soupisech revírů)
-pozemky související s břehem ( vlastník Ti sice je povinen umožnit přístup k břehu, ale není povinen nic jiného !!!!) Může na Tebe zavolat polici kdykoliv, když narušíš jeho vlastnická práva . A je jedno, zda to udělá vlastník zemědělec, vlastník obec, vlastník stát.
-místní právní úprava - např. vyhláška města či obce upravující táboření v katastrálním území
-území požívající ochranu z jiných důvodů, např. Ochranné pásmo vodního zdroje , Chráněná krajinná oblast aj.

V podstatě je většinou RS tolerována za deště či přeháněk například plachta 2x3 metry natažená ( bez poškození okolních porostů !!) nad místem, kde sedíš při rybolovu a kde máš bágl. Povětšinou je tolerován "odpočinek" ve spacáku na zemi, na karimatce. Pokud ovšem bude chtít RS setsakramentsky Ti účelově znepříjemnit život, tak známky táboření - přespávání - může řešit např.přivoláním policie .
Nejjednodušší je vypátrat majitele pozemků souvisejících s revírem a uzavřít s nimi dohodu ( nejlépe písemnou), kde je určeno co a jak. Odkdy dokdy, kam budou odvezeny odpadky, že proběhne kontrola pozemku po předání tábořiště. Pokud soukromý pozemek není v CHKO či jiné chráněné zóně, je to pak povětšinou bez problémů.
Nejméně rizikové na břeh je :karimatka, spacák, plachta, plynový vařič, na grilování skládací gril a dřevěné uhlí. A rozhodně mít pytle na odpadky a perfektně čisto. Klidně vysbírat i bordel třebas do 50ti metrů na každou stranu, abys měl nějaký argument na své straně.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPelzer Executive Double Rod Sleeve 12ft

Za 1499
Kvalitní pouzdro na 2 pruty 12ft vč. navijáků. Extra silné polstrování, špička i spodek pouzdra jsou vystužené všitým plastem proti poškození choulostivých částí prut, extra velká kapsa na navijáky typu "long cast", neoprénové držadlo, celorozepínací zipy po celém obvodu pouzdra


akce, rybareniOrganizér Delphin CA-Maxi

Za 630
Novinka od firmy Delphin organizér CA-MAXI. Je určen pro uložení drobného kaprařského příslušenství, určeného pro vytváření vlastních koncových sestav. Organizér CA-Maxi obsahuje celkem 7 krabiček.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...