Vnadicí raketa

Potřebuji vědět vše o vnadicích raketách.Byl jsem chytat na revíru ,kde se nesmí boilí zavážet ,vnadil jsem tedy cobrou,protože jsem chytal týden , koule postupně vysychaly a nedohodil jsem kam na začátku lovu.Napadlo mě to řešit raketou,ale nemám s tim žádnou zkušenost .Chtěl bych vědet, jak se dá daleko dohodit , co je třeba za prut,a kde a jakou značku koupit.Chytám asi tak na 80-100m .Díky za rozumné rady ,na rady chytej jinde nebo blízko nejsem zvědav .Díky a zdravim.
Autor diskuse: Petr.J - , 10.9.2003 kaprařina - náčiní, doplňky

NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 11:03:26

Martin - Havířov - po pravdě moc ne, mám rachejtli bez záklopek, takže nevím, ja je to tam řešený... myslel jsem, že chceš záklopky stáhnout k sobě gumičkou a spolehat na to, že se pádem do vody uvolní

    NKocháč - Profil | St 4.10.2006 11:02:56

    Martin - Havířov - ® : nebudu se hádat, nekrokoval jsem to, ale halibuty jsem nastřílel o něco blíže než boilís:o) Když je nasáklá vodou, tak je těžší a letí líp. A taky záleží co chceš nastřelovat za peletu, jestli mikro 3mm, tak to souhlasím, že je to blbost :o))

      NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:58:46

      Mikyrybář - ® : pokud jsi mě dobře pochopil, tak procentuální otevření na každý nához, je 100%. Myslel jsem to tak, že na záíklopky místo šňůrek dám gumičky, které se napnou váhou naplněné rakety a tím uzavřou záklopky, po dopadu na hladinu se vše uvolní a obsah se vysype na požadované místo, chápeš mě, jak to myslím ?

        NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 10:51:43

        Martin - Havířov - ®- hezkej pokus :)) ale procentuelní šance otevření na každý nához mizivá.

        Pánové, nezbývá než stále porušovat RŘ a zavážet

          NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:43:13

          no ještě mě napadla jedna věc, místo těch šňůrek na záklopkách použít tenší gumičky. muselo by se to doladit k dokonalosti, aby se gumičky natáhli po naplnění rakety a tím drželi záklopky dobře uzavřené. Po dopadu na hladinu se prakticky uvolní a obsah se vysype na požadované místo. Je to teorie, ale za zkoušku to asi stojí, jen musím koupit novou raketu u té staré jsme záklopky vyhodili :-))

            NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:39:51

            Kocháč - ® : blbost s kobrou pelety na 100 m nenaházíš !
            DOC-SLAVA : no taky mě to napadlo PVA nit, ale jak píše Mikyrybář - ®, je to na dlouho, osušit atd. To je brouk do hlavy, co ?

              NDOC-SLAVA - Profil | St 4.10.2006 10:39:46

              Mikyrybář:Dokážu, proto taky už raketu nepoužívám! Používám jen pva punčochu a cobru.

                NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 10:36:17

                DOC-SLAVA- dokážeš si představit jak dlouhá by byla časová osa na jeden nához.... nacpat, osušit, svázat... to bych celý den nedělal nic jinýho

                  NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 10:34:37

                  Kocháč- taky jsem dával zátku ze šrotu, ale stávalo se mi, že jsem po několika minutách čekání až se ukáže špička stáhl plnou raketu zpátky

                    NDOC-SLAVA - Profil | St 4.10.2006 10:32:56

                    Martin-Havířov: Nebo do záklopek vyvrtat dirky a vždycky ju svázat pva nití! Ta už tak drahá není a stačí ti kousek:-)))

                      NKocháč - Profil | St 4.10.2006 10:32:15

                      Martin - Havířov - ® : jestli krmíš jen peletama a boilísem, tak použij cobru, nastřeluji v pohodě i jiné tvary než jen kuličky. Přesnost to trochu odnáší, ale jestli ti nejde o supr přesnost, tak to jde. Třeba halibut lítá v pohodě. A když ty pelety mírně namočíš, tak letí lépe.

                        NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:29:35

                        DOC-SLAVA : to jsi trefil, ty PVA by mě vyšli dráž než ty pelety :-))))

                          NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:28:05

                          Kocháč - ® : no strach z vyplašení nemám, v daném místě je hloubka cca 7-8 m. Když nesmíš krmit člunem a dávat bojku, tak je raketa nejlepší a nikdo neví, že se tam krmí. Krmíme jen peletama a boilísem, ale furt to padá a furt to padá :-)) kam nechceš, chtělo by to nějakou záklopku, která by se otevřela až po dopadu na hladinu

                            NKocháč - Profil | St 4.10.2006 10:25:53

                            Martin - Havířov - ® : řešil jsem to zátkou ze šrotu, po dopadu se uvolní a partikl vypadne

                              NDOC-SLAVA - Profil | St 4.10.2006 10:25:25

                              Martin-Havířov. Ucpat to pva sáčkem! Ale je to drahej fígl!!!!!

                                NKocháč - Profil | St 4.10.2006 10:23:53

                                Pořídil jsem si před dvěma lety podobnou, ale vzhledem ke krátkodobým několikahodinovým výpravám jsem od zakrmování raketou upustil.
                                Nemáte obyvu z rozplašení místa i na několik hodin. Jestliže chci zakrmit místo př. 5kg partiklu, tak to je nějakých ran do vody a hlučné stahování.

                                  NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:23:20

                                  Lubos Zabcik - ® : není to Fox, je to obyčejná raketa za 100 Kč. Ty záklopky tam jsou na prd, vypadává to i přes ně ! Jen mě zajímá, jestli má někdo nějaký fígl, aby to nepadalo při náhozu, vždycky zhruba 1/3 vypadne pod nohy :-(

                                    NLubos Zabcik - Profil | St 4.10.2006 10:11:59

                                    martin- to je Fox?Ak ano tak mam presne tu istu..som snou nadmieru spokojny, hlavne na pretekoch kde nemozes pouzivat cln.120m s 3lb palicou je max

                                      NMartin - Havířov | St 4.10.2006 9:02:21

                                      jedná se o tuhle raketu a

                                        NMartin - Havířov | St 4.10.2006 8:55:00

                                        all : poraďte, jak upravit zakrmovací raketu, aby s ní při náhozu nepadal obsah - pelety + boilis a vše se vysypalo, až na žádoucí místo ? Koupili jsme raketu se záklopkama, ale je úplně jedno, jestli tam ty záklopky jsou nebo né, stejně 1/3 vypadne dříve.