- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vnadicí raketa
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NHooonzik | St 7.6.2006 13:30:08
NPumpa - Profil | St 7.6.2006 12:39:53
NMichal Jakš - Profil | St 7.6.2006 9:48:21
NMirek S | Út 16.9.2003 13:13:55
NJaromir | So 13.9.2003 19:45:49
NPetr.J | So 13.9.2003 11:24:15
NPetr Havlíček - Profil | Pá 12.9.2003 12:40:44
Mirek S. Ty metry jsme zjistili poměrně jednoduše. Před rokem jsme jeli na Polský pohár, kde se krmí pouze ze břehu. Pořídili jsme rakety od Foxe (i levnější) jeli na pískovnu Samberk u Kolína a na rovném břehu naměřili pásmem 90, 100, 110, 120 atd metrů. Kolega Ruda Čížek stál v rohu pískovny a já si stoupl (na břehu na 90 metrů). Nevím jestli to vysvětluji dost jasně. On házel do vody podle rovného břehu. A já stál na břehu na úrovni označených metrů (zapíchnuté klacky).Čekal jsem hody tak okolo 80-90 metrů, ale Ruda hned prvním hodem hodil daleko za 100 metrů. Taky nás to překvapilo jak to dobře lítá.
Musím přiznat, že na metr přesně se to neodhadlo, ale s přesností + - 3-4 metry určitě. Opravdu všechny hody byli přes 100 metrů. No a pak jsme na fotbalovém hřišti naměřili vzdálenosti od 100 do 130 metrů a označili si vzdálenost na vlasci černou lihovou fixou. Podle značek na vlasci jsme poznali v Polsku na závodech, že krmíme prakticky vždy mezi 120 a 130 metry. Jinak naházet cca 10 kg partiklu do té dálky je pakárna přímo strašná. Krmili jsme ráno a večer a vždy to krmení trvalo cca 1 -1,5 hodiny. Když ale rybu blíž ke břehu nestáhnete (to jsme zkoušeli) tak jiné cesty není, pakliže chcete závodit.
Robo: jistě máš pravdu v tom, že to nejde házet lecjakým prutem. Chce alespoň 3,5 lb děličku lepší kvality. A ta raketa fakt nemůže být moc těžká. To pak moc nelítá. Viděl jsem házet i raketou se záklopkou, ale ta je velká a ten dotyčný s ní házel horko těžko 70 - 80 metrů a to bylo málo.
NRobo | Pá 12.9.2003 8:34:15
..že k tomu, aby niekto švihal a zmysluplne vnadil raketou cez stofku, musí zodpovedať nie bársjaká výstroj a véééľmi dobrá švihacia zdatnosť krmiča,ktorá je ale značne odlišná! od švihania olovom ....
Dovolím si tvrdiť,že techniku "dlhého" hádzania mám celkom dobre (nadpriemerne!!! :-)) )zvládnutú, dokonca som raketou už aj vnadil, ovšem stačilo mi 50m,...tak to niekedy vyskúšam na doraz a potom dám vedieť...
NMário | Pá 12.9.2003 8:30:49
Brach ja som to aj bral ako legraci. :o)
Petr pýtal som sa na to zalievanie preto lebo raketu tiež používam (síce len takú svoju zkonštruovanú). Používam ju na boilies ale aj na partikel(repka-kukurica-pšenica-...). osobne nezalievam lebo už ten partikel sa mi zdá v tej rakete dost ťažký. Kolko toho partiklu (objemovo- nie vaha) davas do tej rakety?
NMirek S | Pá 12.9.2003 8:10:41
K účelnosti krmení raketou, pokud nezvládnu hodit cca 200 g na potřebnou vzdálenost, tak to asi pak nemá cenu, pak už je asi lepší PVA nebo na boilí prak atd. Já na 100m hodím tak 100g a to je hrstička, to je pak jen blbnutí.
Nbrach - Profil | Pá 12.9.2003 6:19:05
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 17:23:40
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 17:14:20
NRobo | Čt 11.9.2003 16:00:04
Teda ako bežný zjav, ktorý platí tiež všeobecne a ktorý zvládne 9 z desiatich rybárov,ano?!..tvrdíš ty!
Na tú stávku samozrejme nepristúpim,..kvôli takémuto málo zaujímavému cirkusu nie som ochotný prejsť ani na druhú stranu ulice... :-))
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 15:21:38
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 15:08:15
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 14:56:41
Mario: vodou se to zalévá kvůli lepšímu vysypání partiklu a i kvůli váze. Děláš to tím způsobem, že naplníš raketu partiklem, lehce umáčneš a před nahozením ji rychle potopíš pod vodu. (Nesmí se ti obrátit.) Někdy je třeba ji potopit i dvakrát než ti zůstane stát voda s okrajem rakety. Můžeš to zalít z láhve, ale to je zdlouhavé. Musíš mít takovou raketu, kterou zvládne tvůj prut a nakonec i ty. Lehkou raketu nikam nehodíš a moc těžkou taky ne.
Kde to žije - kaprařina
12:07NKrátkodobá kaprařina x 9919
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
10:26NFanclub značky Shimano 16389
10:08NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8059
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme cestovku
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING
Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře...














