NSlavnýLovecPampalini - Profil | St 27.3.2013 23:26:22
blackfish >> já mam originál a je to přesný tolik jako dokážeš přesně nahazovat..., z tý pet flašky to nelítá tak dobře
Nblackfish - Profil | Út 26.3.2013 20:22:58
SlavnýLovecPampalini >> myslis takovyto jak se s tim vzdycky hodi asi 10m a ono se to jakby katapultuje, jo vyrobil sem si to z pet flasky sunguje i vapada to skvěle akorat se s tim neda asi krmit presne partikl a vzhledem ze chytam hlavne feeder tak nwm nwm)
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Út 26.3.2013 19:22:22
blackfish >> nejlepší je krmící košíček... jestli umíš nahazovat do stejnýho místa
Nblackfish - Profil | Út 26.3.2013 17:07:33
SlavnýLovecPampalini >> takže na závody ne uplně dobrá volba. nejlepsi je takovyto mega krmitko na zakrmeni ale to nikde skoro neprodavaj a nechce se mi platit posta pres internet kvuli krmitku. asi si vystacim s prakem
NSlavnýLovecPampalini - Profil | Po 25.3.2013 22:20:21
blackfish >> to je úplně jedno, když nechytáš na poli v kaluži, rybu stejně poplašíš a připlave až pozdějc
Nblackfish - Profil | Po 25.3.2013 22:04:21
ahoj na jaké nejmenší hloubce se dá raketa použít
Ndujač | Út 23.1.2007 17:09:08
že do toho nemístně skáču:krmny místo se nesmí označovat bojkou(splávkem)?někde sem to tady zahlídl..Jinak používám raketu fox,a je v klidu,občas něco vypadne,ale žádná hrůza..
NKok - Profil | Út 23.1.2007 16:03:01
dobrá raketa je se záklopkou, kterou ještě zajistíš pva materiálem, na házení jsou dobré nějaké surfové pruty a navijáky, jinak s raketou se dá bez problému překonat stometrová hranice
NMartin - Havířov | Po 22.1.2007 20:21:12
Martin M. - ® : JOOO, tak to jsem minul, jsem viděl to písmo - samé domečky a stoličky, tak jsem usoudil, že jde o USSR a vono to jsou BLR :o))) No ono to výjde na stejno.
Nšvec - Profil | Po 22.1.2007 20:17:01
Petr.J: tady kocháč.....nejsem zastánce rakety, dělá v lovišti zbytečnej bordel. Boilí nastřeluj cobrou a když vysychají, tak je namáčej :o)))
NMartin M. - Profil | Po 22.1.2007 20:15:32
Martin Havirov> tohle jsou soudruzi z Bulharska :-)
NMartin - Havířov | Po 22.1.2007 20:13:49
No konečně soudruzi z USSR vymysleli něco pořádného a užitečného :o))) Jen si to měli patentovat, protože jim to soudruzi z GB atd seberou a budou machrovat :o)))
Npajda - Profil | Po 22.1.2007 19:50:19
To je právě to, o čem jsme se před rokem bavili :-)))
Nm.kindl - Profil | Čt 5.10.2006 21:23:22
Martin - Havířov - ® To je můj sputnik kterýho sem si vyráběl na učňáku,to víš v tuzexu jí neměli a ii kdyby tak sem stejně neměl valuty...Co ty jak žiješ? Sem tě dlouho neviděl a stejská se mi...
NMartin - Havířov | Čt 5.10.2006 21:20:14
m.kindl - ® : ahoj kindle, ty jsi tady ? jsem si nějak nevšiml :-)))) co to máš za raketu, ty jedna krávo :-))))
NMartin - Havířov | Čt 5.10.2006 21:18:49
Ondra (tloušťák) - ® : asi jo, má nádherný tvar, ale pro hovnochyta dobrá :-))))) možná to používá na rybách, jako krmítko pro ptáky :-)))
Nm.kindl - Profil | Čt 5.10.2006 21:18:15
Martin - Havířov - ® Vím proč ti to nejde...to že je to raketa ještě neznamená že do ní musíš cpát nějakou figurku jako Gagarina,von chce potom vyskočit když vidí jakej blbec s tím hází .-)))
NMartin - Havířov | Čt 5.10.2006 21:12:22
Ondra (tloušťák) - ® : to ses trefil :-) tu raketu vpravo dostal k těm svým Harisonům, jako bonus :-))
Nm.kindl - Profil | Čt 5.10.2006 20:30:33
Ondra (pyčík) - ® . To vpravo je pravej kaprařskej vibrátor .-)
Nm.kindl - Profil | Čt 5.10.2006 20:21:45
Raketa je naprosto geniální vynález,dám do ní pár kuliček,zasypu peletama a zaleju vodou.Potom s třílibrákem suveréně na těch magických sto metrů :-)Chce to ovšem kvalitní raketu,měl jsem jich pár a je to dost velkej rozdíl mezi raketou za 50 kč a Foxáckým Tomahawkem :-))
Nsadeff | Čt 5.10.2006 19:51:25
Jednou to u nás na jezeru měl borec.Měl to udělaný od lahvičky z šamponu,na konci karabinku.Normálně s tym házel 80metrů uplně bez problémů.A vnadil boiliem
NPetr Havlíček - Profil | Čt 5.10.2006 11:32:36
Jo a ta raketa musí být pochopitelně bez dírek.
NPetr Havlíček - Profil | Čt 5.10.2006 11:24:46
Nečetl jsem celou diskuzi, tak nevím jestli se po někom neopakuju. Po naplnění rakety zalej obsah vodou, aby byla raketa úplně plná. Trochu toho sice vypadne, ale je to minimum. Ovšem raketa nesmí být moc velká, pakliže chceš házet přes 100 metrů. Když to natrénuješ, tak dokážeš tu vodu do rakety nabrat rychlým potopením (2x-3x) pod vodu, aniž by jsi ji bral do ruky.
NDavep - Profil | Čt 5.10.2006 10:58:36
Petr and all:tip pro kutily co nemusí mít značkové Foxe . Používám raketu dělanou z pouzdra
od multivitamínu/velkou( k čelu přidělám tavnou pistolou polovinu kinder vajíčka do špičky zatavím malé olůvko a bud nechám mezeru případně přidám
korek,pol.a zatavím ke dnu pláště na druhém konci,
vyvrtám dva otvory proti sobě(musí být vycentrováno jinak je to na nic) provleču 50 vlas.přivážu na vlas,naplním partiklem, boilia raketu namočím do vody a hážu.Hody kolem 100 m není problém ( +- autobus pro štouravé)cenacca do 30 kč.Používám surfák+0,22 vlasec a šokovku. Pokud mám jen boil 3 lb tak používám malou z malého balení.
NMilda - Profil | St 4.10.2006 11:15:35
Kocháč:To bych chtěl vidět,jak taková pidipeletka letí....taková 20mm,to je jiná...:-)
NKocháč - Profil | St 4.10.2006 11:07:29
Mikyrybář - ® : zrovna ty od Tandemu neznám, jen od vidění. Bude záležet na době rozpadu. Ale Halibut 0,20mm líta v pohodě :o)
NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 11:05:19
Kocháč- nedávno jsem zkoušel nastřelovat pelety od Tandem-Baits- když byly suché, tak letěli max. 40 m a mokré se lepily na cobru. Jak je to s halibutama nevím.....
NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 11:03:26
Martin - Havířov - po pravdě moc ne, mám rachejtli bez záklopek, takže nevím, ja je to tam řešený... myslel jsem, že chceš záklopky stáhnout k sobě gumičkou a spolehat na to, že se pádem do vody uvolní
NKocháč - Profil | St 4.10.2006 11:02:56
Martin - Havířov - ® : nebudu se hádat, nekrokoval jsem to, ale halibuty jsem nastřílel o něco blíže než boilís:o) Když je nasáklá vodou, tak je těžší a letí líp. A taky záleží co chceš nastřelovat za peletu, jestli mikro 3mm, tak to souhlasím, že je to blbost :o))
NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:58:46
Mikyrybář - ® : pokud jsi mě dobře pochopil, tak procentuální otevření na každý nához, je 100%. Myslel jsem to tak, že na záíklopky místo šňůrek dám gumičky, které se napnou váhou naplněné rakety a tím uzavřou záklopky, po dopadu na hladinu se vše uvolní a obsah se vysype na požadované místo, chápeš mě, jak to myslím ?
NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 10:51:43
Martin - Havířov - ®- hezkej pokus :)) ale procentuelní šance otevření na každý nához mizivá.
Pánové, nezbývá než stále porušovat RŘ a zavážet
NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:43:13
no ještě mě napadla jedna věc, místo těch šňůrek na záklopkách použít tenší gumičky. muselo by se to doladit k dokonalosti, aby se gumičky natáhli po naplnění rakety a tím drželi záklopky dobře uzavřené. Po dopadu na hladinu se prakticky uvolní a obsah se vysype na požadované místo. Je to teorie, ale za zkoušku to asi stojí, jen musím koupit novou raketu u té staré jsme záklopky vyhodili :-))
NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:39:51
Kocháč - ® : blbost s kobrou pelety na 100 m nenaházíš !
DOC-SLAVA : no taky mě to napadlo PVA nit, ale jak píše Mikyrybář - ®, je to na dlouho, osušit atd. To je brouk do hlavy, co ?
NDOC-SLAVA - Profil | St 4.10.2006 10:39:46
Mikyrybář:Dokážu, proto taky už raketu nepoužívám! Používám jen pva punčochu a cobru.
NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 10:36:17
DOC-SLAVA- dokážeš si představit jak dlouhá by byla časová osa na jeden nához.... nacpat, osušit, svázat... to bych celý den nedělal nic jinýho
NMikyrybář - Profil | St 4.10.2006 10:34:37
Kocháč- taky jsem dával zátku ze šrotu, ale stávalo se mi, že jsem po několika minutách čekání až se ukáže špička stáhl plnou raketu zpátky
NDOC-SLAVA - Profil | St 4.10.2006 10:32:56
Martin-Havířov: Nebo do záklopek vyvrtat dirky a vždycky ju svázat pva nití! Ta už tak drahá není a stačí ti kousek:-)))
NKocháč - Profil | St 4.10.2006 10:32:15
Martin - Havířov - ® : jestli krmíš jen peletama a boilísem, tak použij cobru, nastřeluji v pohodě i jiné tvary než jen kuličky. Přesnost to trochu odnáší, ale jestli ti nejde o supr přesnost, tak to jde. Třeba halibut lítá v pohodě. A když ty pelety mírně namočíš, tak letí lépe.
NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:29:35
DOC-SLAVA : to jsi trefil, ty PVA by mě vyšli dráž než ty pelety :-))))
NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:28:05
Kocháč - ® : no strach z vyplašení nemám, v daném místě je hloubka cca 7-8 m. Když nesmíš krmit člunem a dávat bojku, tak je raketa nejlepší a nikdo neví, že se tam krmí. Krmíme jen peletama a boilísem, ale furt to padá a furt to padá :-)) kam nechceš, chtělo by to nějakou záklopku, která by se otevřela až po dopadu na hladinu
NKocháč - Profil | St 4.10.2006 10:25:53
Martin - Havířov - ® : řešil jsem to zátkou ze šrotu, po dopadu se uvolní a partikl vypadne
NDOC-SLAVA - Profil | St 4.10.2006 10:25:25
Martin-Havířov. Ucpat to pva sáčkem! Ale je to drahej fígl!!!!!
NKocháč - Profil | St 4.10.2006 10:23:53
Pořídil jsem si před dvěma lety podobnou, ale vzhledem ke krátkodobým několikahodinovým výpravám jsem od zakrmování raketou upustil.
Nemáte obyvu z rozplašení místa i na několik hodin. Jestliže chci zakrmit místo př. 5kg partiklu, tak to je nějakých ran do vody a hlučné stahování.
NMartin - Havířov | St 4.10.2006 10:23:20
Lubos Zabcik - ® : není to Fox, je to obyčejná raketa za 100 Kč. Ty záklopky tam jsou na prd, vypadává to i přes ně ! Jen mě zajímá, jestli má někdo nějaký fígl, aby to nepadalo při náhozu, vždycky zhruba 1/3 vypadne pod nohy :-(
NLubos Zabcik - Profil | St 4.10.2006 10:11:59
martin- to je Fox?Ak ano tak mam presne tu istu..som snou nadmieru spokojny, hlavne na pretekoch kde nemozes pouzivat cln.120m s 3lb palicou je max
NMartin - Havířov | St 4.10.2006 8:55:00
all : poraďte, jak upravit zakrmovací raketu, aby s ní při náhozu nepadal obsah - pelety + boilis a vše se vysypalo, až na žádoucí místo ? Koupili jsme raketu se záklopkama, ale je úplně jedno, jestli tam ty záklopky jsou nebo né, stejně 1/3 vypadne dříve.
NHooonzik | St 7.6.2006 13:30:08
zhruba za týden mi ta lodička dorazí z Anglie, budu pak referovat, je těžká 7 kg as uveze až 3kg koulí
NPumpa - Profil | St 7.6.2006 12:39:53
Jenom doplnim k tý loďce, v krámě za ní dáš 10 000, to je ta nejlevnější. Prodávaj to i jako modelářskou stavebnici, která stojí 4 000, ale musíš k tomu mít tu RC vysílačku aspoň dvoukanálovou, starší koupíš i za 2000, a musíš se v tom trochu vyznat, abys to dal do kupy.
NMichal Jakš - Profil | St 7.6.2006 9:48:21
Raketa, to mne zaujalo. Jinak si myslím, že navážecí RC lodička by to spravila lépe. Dříve uvedená cena (30 000 Kč) je značně přehnaná. Myslím, že by si se to vešlo tak to 5 000 Kč, pokud si to člověk udělá sám. Mohu posloužit odkazem
http://www.mo-na-ko.net/, v oddíle články - Přehled článků z roku 2005 (od 1.4. do 30.6.2005).
NMirek S | Út 16.9.2003 13:13:55
Petr Havlíček : O.K., tím pásmem je to přesné. Těch pár metrů u dopadu se nechá přehlídnout. Já jen nevěřím odhadům od oka ze břehu (kolmo od břehu). Ještě bych se zeptal, kolik se do té rakety od Foxe vejde na váhu. Předpokládám, že na 3,5 lbs prut se dá naložit tak do 120 g. To je ale pak opravdu pakárna navnadit 10 kg krmení. Já to použil na řece, kde cca 40 m stačilo.
NJaromir | So 13.9.2003 19:45:49
Já používám raketu již třetí rok/tu obyčejnou menší-asi za 50,-Kč/a jsem s ní spokojen.Pouze jsem do špičky nacpal trochu polystyrenu a po obvodě vyvrtal asi padesát dírek průměru 3mm/pro odtok vody při vytahování/.Můžu potvrdit slova p.Havlíčka,že prutem 3,5lb ,360cm se dá v pohodě zakrmovat na 100metrech.Ale je to opravdu pakárna.Nejlepší je,když hází alespoň dva.
NPetr.J | So 13.9.2003 11:24:15
Chlapi díky za rady, myslím , že to zkusim .Jenom by mě ještě zajímalo co za to v krámě chtěj budu muset do většího krámu protože u nás to vubec neznaj.Ty srandičky se mě tentokrát fakt líbily. Mě jenom vadí , když dělá někdo z druhého vola.Zdravím.
NPetr Havlíček - Profil | Pá 12.9.2003 12:40:44
Brach: já to taky jako srandu bral. Beze srandy by život stál za ho...Takže mě opravdu takové poměrně vtipné reakce nevadí.
Mirek S. Ty metry jsme zjistili poměrně jednoduše. Před rokem jsme jeli na Polský pohár, kde se krmí pouze ze břehu. Pořídili jsme rakety od Foxe (i levnější) jeli na pískovnu Samberk u Kolína a na rovném břehu naměřili pásmem 90, 100, 110, 120 atd metrů. Kolega Ruda Čížek stál v rohu pískovny a já si stoupl (na břehu na 90 metrů). Nevím jestli to vysvětluji dost jasně. On házel do vody podle rovného břehu. A já stál na břehu na úrovni označených metrů (zapíchnuté klacky).Čekal jsem hody tak okolo 80-90 metrů, ale Ruda hned prvním hodem hodil daleko za 100 metrů. Taky nás to překvapilo jak to dobře lítá.
Musím přiznat, že na metr přesně se to neodhadlo, ale s přesností + - 3-4 metry určitě. Opravdu všechny hody byli přes 100 metrů. No a pak jsme na fotbalovém hřišti naměřili vzdálenosti od 100 do 130 metrů a označili si vzdálenost na vlasci černou lihovou fixou. Podle značek na vlasci jsme poznali v Polsku na závodech, že krmíme prakticky vždy mezi 120 a 130 metry. Jinak naházet cca 10 kg partiklu do té dálky je pakárna přímo strašná. Krmili jsme ráno a večer a vždy to krmení trvalo cca 1 -1,5 hodiny. Když ale rybu blíž ke břehu nestáhnete (to jsme zkoušeli) tak jiné cesty není, pakliže chcete závodit.
Robo: jistě máš pravdu v tom, že to nejde házet lecjakým prutem. Chce alespoň 3,5 lb děličku lepší kvality. A ta raketa fakt nemůže být moc těžká. To pak moc nelítá. Viděl jsem házet i raketou se záklopkou, ale ta je velká a ten dotyčný s ní házel horko těžko 70 - 80 metrů a to bylo málo.
NRobo | Pá 12.9.2003 8:34:15
P.H.> Ok,..lenže keď už si povedal A..mal si povedať aj B.
..že k tomu, aby niekto švihal a zmysluplne vnadil raketou cez stofku, musí zodpovedať nie bársjaká výstroj a véééľmi dobrá švihacia zdatnosť krmiča,ktorá je ale značne odlišná! od švihania olovom ....
Dovolím si tvrdiť,že techniku "dlhého" hádzania mám celkom dobre (nadpriemerne!!! :-)) )zvládnutú, dokonca som raketou už aj vnadil, ovšem stačilo mi 50m,...tak to niekedy vyskúšam na doraz a potom dám vedieť...
NMário | Pá 12.9.2003 8:30:49
Petr Havlíček dik za odpoved.
Brach ja som to aj bral ako legraci. :o)
Petr pýtal som sa na to zalievanie preto lebo raketu tiež používam (síce len takú svoju zkonštruovanú). Používam ju na boilies ale aj na partikel(repka-kukurica-pšenica-...). osobne nezalievam lebo už ten partikel sa mi zdá v tej rakete dost ťažký. Kolko toho partiklu (objemovo- nie vaha) davas do tej rakety?
NMirek S | Pá 12.9.2003 8:10:41
Nechci se dohadovat, jak kdo odhadne 100 metrů, i když mě dost překvapilo, jak špatně to odhadnu. To co jsem považoval za 100 se při změření ukázalo jako 75-78 m. Ona ta voda pěkně klame. Asi by to chtělo vždycky uvést, jak se měřilo. Já si dělám na vlasci značky pomocí uzlíku z bavlnky, odměřuji doma (na metrem odměřené háčky přes místnost vymotám třeba 80m), chyba může být tak 50cm. Rozdíl oproti značce u vody, pak doměřím pomocí návinu na jednu ot. kličkou (to si změřím a pak jen násobím), tam může být chyba na těch cca 20m asi 1m (zase ověřené podle měření doma přes obývák). A jak Vy ???? Spoléháte se jen na odhad ??
K účelnosti krmení raketou, pokud nezvládnu hodit cca 200 g na potřebnou vzdálenost, tak to asi pak nemá cenu, pak už je asi lepší PVA nebo na boilí prak atd. Já na 100m hodím tak 100g a to je hrstička, to je pak jen blbnutí.
Nbrach - Profil | Pá 12.9.2003 6:19:05
PH: vždycky se najde nějaký brach, který - protože neumí poradit - zkusí nějakou srandu. Ano, jako odpověď to otázkáři nepomůže, jiní však poradí určitě.
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 17:23:40
Když už jsem něco napíšu, tak se snažím poradit někomu na konkrétní otázku konkrétní odpovědí a ne shazovat něco o čem toho moc nevím. Viz Brach i když se mě to zdá vtipný a zasmál jsem tomu Jako odpověď to Mariovi ani Petru.J. moc nepomohlo.
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 17:14:20
Robo: vůbec jsem netvrdil, že to zvládne 9 z 10 rybářů. Tvrdím, že to není zas tak velký problém to do té vzdálenosti dohodit a radil jsem ať se nebojí to zkusit a jak to má provést. Ta nabídka na sázku byla samozřejmě trochu nadsázka, která měla potvrdit, že jsem si poměrně jistý, že tak daleko raketou dohodím. Vůbec jsem si nemyslel, že na to přistoupíš.
NRobo | Čt 11.9.2003 16:00:04
P.H.>..."S krmící raketou se nechá poměrně dobře nakrmit do vzdálenosti 110-120 metrů."...
Teda ako bežný zjav, ktorý platí tiež všeobecne a ktorý zvládne 9 z desiatich rybárov,ano?!..tvrdíš ty!
Na tú stávku samozrejme nepristúpim,..kvôli takémuto málo zaujímavému cirkusu nie som ochotný prejsť ani na druhú stranu ulice... :-))
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 15:21:38
Petr.J: omlouvám se. Teprve teď jsem zjistil, že jsem přečetl špatně zadání otazky. Raketa na boilie je štíhlejší než ta na partikl. Ta ti bude létat ještě lépe.
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 15:08:15
Robo: samozřejmě mám na mysli, že se bude měřit každý hod zvlášť. Třikrát je to kvůli lepšímu výdělku. Teď vážně. Nechápu jak můžeš zpochybňovat něco s čím nemáš žádné zkušenosti a nebo proto, že to sám neumíš. To platí všeobecně. Lidé, kteří toto dělají dost často vypadají jako hlupáci nebo co je horší hlupáky dokonce jsou.
NPetr Havlíček - Profil | Čt 11.9.2003 14:56:41
Robo: můžu tě ujistit, že vím velmi dobře co je to sto metrů. Nabízím ti sázku: 3x hodím raketou a za každý metr pod sto metrů ti dám 1 000,-Kč. Ty mě na oplátku dáš 1 000,-Kč za každý metr přes sto metrů.
Mario: vodou se to zalévá kvůli lepšímu vysypání partiklu a i kvůli váze. Děláš to tím způsobem, že naplníš raketu partiklem, lehce umáčneš a před nahozením ji rychle potopíš pod vodu. (Nesmí se ti obrátit.) Někdy je třeba ji potopit i dvakrát než ti zůstane stát voda s okrajem rakety. Můžeš to zalít z láhve, ale to je zdlouhavé. Musíš mít takovou raketu, kterou zvládne tvůj prut a nakonec i ty. Lehkou raketu nikam nehodíš a moc těžkou taky ne.
NMário | Čt 11.9.2003 14:29:47
dik už mi to je jasné
NIgorŠ - Profil | Čt 11.9.2003 14:06:21
Robo: Možno mali namysli rozptyl :-)
NRobo | Čt 11.9.2003 12:42:52
Mám obavy, že niektorí, čo hádžu s raketami s ľahkosťou cez stovku, nevedia čo je reálne 100 metrov....