Jaký závit?

Poradí mi někdo,jaké označení mají závity,které se používají na hlásičích,vidličkách,tripodech atd.?Chtěl bych si upravit svůj tripod,ale potřebuji k tomu výše uvedené závitníky.Díky Jaromír.
Autor diskuse: Jaromir - , 12.12.2002 kaprařina - domací dílna

Nwildfish - Profil | So 27.2.2010 21:13:52

Rosta >> neni to normované ale na vidličku to takové stoupaní třeba bude stačit

    Nsadraj - Profil | So 27.2.2010 21:11:01

    Palcový a metrický závity
    počet na palec stoupání v mm
    M2 0,4
    12 0,47
    M3 0,5
    13 0,51
    14 0,55
    M3,5 0,6
    16 0,63
    18 0,71
    19 0,75
    20 0,79
    M5 0,8
    22 0,87
    24 0,94
    M6 1
    26 1,02
    28 1,10
    M8 1,25
    32 1,26
    36 1,42
    M10 1,5
    38 1,50
    40 1,57
    44 1,73
    M12 1,75
    48 1,89
    M16 2

      Nsadraj - Profil | So 27.2.2010 21:10:03

      označení závitu normal stoupání závitu normalni Stoupaní závitu jemné PRUMER DIRY V MATCE
      IVOLBA IIVOLBA IIIVOLBA NORMAL I ŘADA II ŘADA IIIŘADA IVŘADA VŘADA
      M 1 0,25 0,2
      1,2 0,25 0,2
      1,6 0,35 0,2
      2 0,4 0,25
      2,5 0,45 0,35
      3 0,5 0,35 2,459
      3,5 0,6
      4 0,7 0,5 3,242
      4,5 0,5
      5 0,8 0,5 4,134
      5,5 0,5
      6 1 0,75 4,918
      7 1 0,75
      8 1,25 1 0,75 6,647
      9 1,25 1 0,75
      10 1,5 1 0,75 8,376
      11 1,5 1 0,75
      12 1,75 1,5 1 10,106
      14 2 1,5 1,25 1 11,835
      15 1,5
      16 2 1,5 1 13,835
      17 1,5
      18 2,5 1,5 1 15,294
      20 2,5 1,5 1 17,294
      22 2,5 1,5 1 19,294
      24 3 2 1,5 1 20,752
      25 1,5 1
      27 3 2 1,5 1 23,752
      28 2 1,5 1
      30 3,5 2 1,5 1 26,211
      32 1,5
      33 3,5 2 1,5 29,211
      35 1,5
      36 4 3 2 1,5 31,67
      39 4 3 2 1,5 34,67
      40 1,5
      42 4,5 3 2 1,5 37,129
      45 4,5 3 2 1,5 40,129
      48 5 3 2 1,5 42,587
      50 1,5
      52 5 3 2 1,5 46,587
      55 2 1,5
      56 5,5 4 3 2 1,5
      58 2 1,5
      60 4 3 2 1,5
      62 2 1,5
      64 6 4 3 2 1,5
      65 2 1,5
      68 6 4 3 2 1,5
      70 2 1,5
      72 6 4 3 2 1,5
      75 2 1,5
      76 6 4 3 2 1,5
      80 6 4 3 2 1,5
      85 6 4 3 2
      90 6 4 3 2
      95 6 4 3 2
      100 6 4 3 2
      105 6 4 3 2
      110 6 4 3 2
      115 6 4 3 2
      120 6 4 3 2
      125 6 4 3 2
      130 6 4 3 2
      135 6 4 3 2
      140 6 4 3 2
      145 6 4 3 2
      150 6 4 3 2
      155 6 4 3
      160 6 4 3
      165 6 4 3
      170 6 4 3
      175 6 4 3
      180 6 4 3
      185 6 4 3
      190 6 4 3
      195 6 4 3
      200 6 4 3

        NRosta - Profil | So 27.2.2010 20:00:40

        Remi Gaillard >> wildfish >> Jistě, na soustruhu uděláš na závitu M9 klidně stoupání třeba 5 mm, ale dle ČSN má M9 stoupání 1,25 v základní řadě a může mít jemnější dle potřeby.

          Nwildfish - Profil | So 27.2.2010 19:45:36

          Rosta >> fakt seš si jistý 1.5 jde o stoupaní a tyto zavity a typické na soustruhu to lze vyrobit

            NSven - Profil | So 27.2.2010 19:41:31

            Nedávejte svatého psům, aniž mecte perel svých před svině, ať by snad nepotlačily jich nohama svýma, a psi obrátíce se, aby neroztrhaly vás.
            Matouš 7:5

              NJTr - Profil | So 27.2.2010 18:35:07

              roxtidy >> Netvrdil jsem že nejsou lepší závitníky,ale že jsem si zatím vždy vystačil klasickým.Naposledy když jsem řezal na tento stojan asi 18 děr a závitů , tak mě stačila klasika.Ale je pravda že mažu olejem a sírou.

                Nroxtidy - Profil | So 27.2.2010 18:30:38

                smradzjzd >> to je presne to co sem psal nize :-))))

                  Nsmradzjzd - Profil | So 27.2.2010 18:27:15

                  Božíčku vidíš to - "Bude to sice volnější, ale ještě lepší"

                    NPvl - Profil | So 27.2.2010 18:22:05

                    roxtidy >> Já o metrickým závitu nepsal :o§)) Jestli někdo potřebuje vyříznout opravdu jen pár závitů nebude shánět zavitíky který stojí x korun . Jestliže je nevypůjčí třeba v zaměstnání . Když tím (levnějším) -ne na nerez 2 + závity vyřízne také . Kdyby dělal seriovku ..v tom případě bych s Tebou souhlasil .

                      Nnej.vydra - Profil | So 27.2.2010 18:21:53

                      Závit je to nějaký Anglický, závitník by tě stál majlant. Vezmeš závitník M 10 stoupání 1.25mm. V sadě jsou dva závitníky. Vyřež to jen prvním řezem a je hotovo. Bude to trošku volnější, ale je to ještě lepší než origoš. Ať se ti daří.

                        Nroxtidy - Profil | So 27.2.2010 18:21:03

                        Pvl >> ja sem strojar a to co je zde popisovano je fuserina prvni tridy, stejne tak jako vselijake nahrazky original zavitu metrickym. zlobte se na me jak chcete

                          NPvl - Profil | So 27.2.2010 18:17:47

                          roxtidy >> Neříkej , že 2 nebo pár závitů by nevydržely ?? :o§)) Jsem vyučený cukrář, tak nemám takový přehled jako ty :o§))

                            Nroxtidy - Profil | So 27.2.2010 18:15:36

                            JTr >> tak to asi pokazdy vse kupujes nove ne? :-) proste zavitniky, na ktere zde byly odkazy jsou pro praci s nerezi mekke!

                              NPvl - Profil | So 27.2.2010 18:13:23

                              JTr >> Taky ještě na úhlu nabroušení -ten je také dost podstatný . To ty víš také .Jen jsi asi pozapomněl

                                NJTr - Profil | So 27.2.2010 18:11:31

                                roxtidy >> Taky,ale záleží na otáčkách a taky čím mažeš...

                                  Nroxtidy - Profil | So 27.2.2010 18:06:33

                                  JTr >> a taky pouzivas na nerez klasicky vrtaky do obyc oceli?

                                    NJTr - Profil | So 27.2.2010 17:59:42

                                    roxtidy >> Nemusíš mě vysvětlovat že nerez je tvdší material , dělám sním 20let. A vždy jsem si vystačil s klasickým závitníkem.

                                      NSven - Profil | So 27.2.2010 17:49:16

                                      smradzjzd >> :-))) a lanku šlape na paty "bivakování", v závěsu s "jak se pozná správný kaprař" :-)))

                                        Nsmradzjzd - Profil | So 27.2.2010 17:42:38

                                        Sven >> začínám mít dojem, že všechny ty opakující se otázky a odpovědi ohledně závitů, předčí i největší TOP otázku " lanko na štiky, ano-ne"