- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zavařování kukuřice
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
17x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Ndrvoštěp - Profil | Út 28.1.2020 11:41:07
NTiger - Profil | Út 28.1.2020 10:54:27
Ncechura09 - Profil | Út 28.1.2020 8:40:23
NTiger - Profil | Út 28.1.2020 6:40:50
Ncechura09 - Profil | Po 27.1.2020 21:29:07
NTiger - Profil | Po 27.1.2020 20:31:28
Nik - Profil | So 9.3.2019 19:06:26
NSeržant55 - Profil | Čt 9.1.2014 4:07:38
NDan.J - Profil | Čt 9.1.2014 0:18:09
NSven - Profil | Čt 9.1.2014 0:05:14
Ale budu se pohybovat o řád níž :-))
NDan.J - Profil | St 8.1.2014 23:36:20
NSven - Profil | St 8.1.2014 23:16:00
Pokud to nemáš v místě, tak stejně něco projedeš autem, musíš si na to udělat čas a ještě se s tím tahat :-)
Záleží kolik toho potřebuješ. Mrkni se tady http://shop.susarna-kratonohy.org/k3-obiloviny.php
NDan.J - Profil | St 8.1.2014 23:01:08
NStarc55 - Profil | St 8.1.2014 19:51:08
NStarc55 - Profil | St 8.1.2014 19:49:19
NMiPo - Profil | St 8.1.2014 19:45:49
NKobarid - Profil | St 8.1.2014 19:10:47
Tak jo to vlastně je...............
NSven - Profil | St 8.1.2014 18:57:38
Přitom prvovýrobě nepřidali od dob komunistů ani groš ....
Pamatuji, že výkupní cena např. pšenice, byla v devadesátých letech 2700 -3000 Kč/t
Dnes po 25 -ti letech "blahobytu", je výkupní cena téměř stejná. http://www.asz.cz/cs/zpravy-z-tisku/cenovy-zpravodaj/ceny-komodit-na-plodinove-burzy-jsou-stabilizovane.html
Díky tomu se dá u soukromníků nakoupit nepoměrně levněji. Bohužel kukuřici nemívají.
Nrybářka I. - Profil | St 8.1.2014 17:49:13
Nrybářka I. - Profil | St 8.1.2014 17:36:02
Jinak k tomu v čem zavařovat..kdysi jsem mívala pračku ROMO,byly to malé obyčejné pračky a v tom se dalo také dobře zavařovat.
NDan.J - Profil | St 8.1.2014 17:35:47
NMiPo - Profil | St 8.1.2014 17:29:26
Zrovna tak to dělám s kuku nebo pšenicí atd
NTheNosfe - Profil | St 8.1.2014 17:20:25
NGTdpcfix - Profil | St 8.1.2014 17:19:59
Nhonzulaw - Profil | St 8.1.2014 17:05:15
NKobarid - Profil | St 8.1.2014 14:51:33
Ale to je jedno, já si steriluju okurky v hrnci a křupou taky, jen to nesmíš "uvařit", pak z toho máš opravdu blačku. A další podstatnou věcí je, přidat do každý flašky kolečko křenu, pak jsou okurky tvrdý, i když máš ve flašce místo celých oharků jen řezy.
NSven - Profil | St 8.1.2014 12:40:41
Musím se ztratit, povinnost volá, tak zatím ahoj :-)
NSven - Profil | St 8.1.2014 12:38:35
Beru to kvůli manipulaci po 20 kg baleních.
http://www.poly-feed.com/index_soubory/Page740.htm
NSven - Profil | St 8.1.2014 12:31:50
Mám takových cca 8-15-ti litrových, po tchýni asi pět a používám jen jeden. Ostatní mi jen leží ve sklepě.
NRadek Š - Profil | St 8.1.2014 12:27:19
NSven - Profil | St 8.1.2014 12:26:14
Holt člověk se blbej narodí aby pak blbej zas umřel... :-)
NSven - Profil | St 8.1.2014 12:20:07
Ncertbert - Profil | St 8.1.2014 12:17:39
NRadek Š - Profil | St 8.1.2014 12:09:05
Ncertbert - Profil | St 8.1.2014 12:07:45
Ncertbert - Profil | St 8.1.2014 12:04:42
NSven - Profil | St 8.1.2014 11:59:29
Strejda ničím jiným nevnadí a jak mu to jde ... Nojo ale on od jara až do zimy bydlí na chatě a k rybníku to má 50m :-)
NGRUPA - Profil | St 8.1.2014 11:55:47
Já to nasypu do 30-ky hrnce (vím přesně kolik, aby byl po uvaření plný), dám vodu a jak příjde k varu, vařím cca 70 - 90 min. Potom to vypnu a nechám pomalu vychladnout pod pokličkou. Sem, tam to zamíchám. Vařím kukujdu ve slané vodě a na závěr to ovoním vanil. cukrem.
Dělám něco špatně?
NSven - Profil | St 8.1.2014 11:48:43
Ale musíš bydlet na samotě :-)) Sousedi v paneláku to neocení :-)))
NSven - Profil | St 8.1.2014 11:41:48
Ncertbert - Profil | St 8.1.2014 11:39:38
NSven - Profil | St 8.1.2014 11:30:39
Také už nejseš žádný pionýr a jistě pamatuješ, že se "zavařovalo" i bez víčka, jen celofánem.. A také to šlo :-)))
U nás tedy vždycky dáváme cukr. Jinak nálevů je habaděj.
Např.
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zavarovani-stare/95280/16-nejlepsich-receptu-na-nakladani-okurek.html
NSven - Profil | St 8.1.2014 11:27:55
Ncertbert - Profil | St 8.1.2014 11:27:27
NRadek Š - Profil | St 8.1.2014 11:15:14
NSven - Profil | St 8.1.2014 11:11:53
Než přišly na svět myčky, zavařovalo se podobně ve vrtulové pračce. Ta měla jak termostat, tak časový spínač a vešlo se do ní cca 20 ks, 1l sklenic najednou.
Zavařovat prý jde i v papiňáku (obdoba autoklávu) jak kdysi odborně radil Přemek Podlaha.... ale to bych z vlastní zkušenosti, kdy jsem po explozi dvou sklenic s meruňkami musel malovat celou kuchyň, příliš nedoporučoval :-)
NSven - Profil | St 8.1.2014 10:56:20
Dědeček nebyl jen "šetrnej" ale hlavně to byl přemýšlivý gurmán. Dobře věděl, že zcela zbytečným zavařováním, bude mrhat nejen časem a energií ale hlavně vyrobí namísto křupavých okurčiček, jen okurkový blemc....
http://recepty.vareni.cz/nalev-na-okurky-bez-zavarovani/
http://www.toprecepty.cz/recept/35036-krupave-okurky-bez-zavarovani/
http://bzeneckyocet.cz/recept-detail-no22.html
Čas který ušetřil zavařováním, raději věnoval důkladnému umytí sklenic a víček a také otření víčka a hrdla dosucha, před zavíčkováním.
Jistě se převědčil, zda jsou víčka dostatečně dotažená a neprotáčejí se. Případně je dotáhl kovovou hlavou, nikoli plastovou.
Následným otočením sklenic dnem vzhůru, nabyl 99,9 % -ní jistoty, že víčko opravdu chytlo a že nedojde stejného výsledku jakého jsi docílil ty :-)
Kde to žije - všechna témata
17:59NATTs hlásiče a ATTx příposlech 531
17:33NStaré Česke rybářské vybavení 391
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNŽermanky a bivakovani 3
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













