Labe Nymburk a okolí

Chlapi kdo z vás jezdí kaprařit do okolí Nymburka, dostali jste tam nějakýho solidního kapra nebo amura?
Autor diskuse: m@rťas - Profil , 21.1.2007 kaprařina - revíry, cestování

NNEUSTUPA - Profil | Út 25.2.2014 9:11:57

kubas1992 >> A ti rybáři něco porušují,že mají 100-120 kaprů.

    NTloušťobijec - Profil | Út 25.2.2014 9:11:06

    kubas1992 >> proč bys lidem co si vezmou víc kaprů sbíral papíry ??? Kapr je spotřební ryba, které se do vody cpe víc než dost. Navíc kapr a amur kazí vodu a ve velké míře škodí ostatním rybám. Mimo potravní konkurence jim ničí i prostředí k žití. A co se zrovna okolí Nymburka týče, zde jsou kapři a amuři alespoň podle mých poznatků vysazováni dvakrát do roka. Takže ať si je klidně masí. Beztak se kapři nedají jíst. Pořád lepší než aby masili lepší ryby. A mimo to, jsou daleko horší přestupky za které by náleželo sbírat papíry...

    Třeba takovej konkurenční boj kapr vs lín...ze spousty revírů byl lín díky kaprům téměř vytlačen. Tam kde bylo línů dostatek se jich vyskytuje už jen pár přeživších. Navíc se po vysazení kaprů zhoršila kvalita vody. Z čistého jezírka vznikla bahnitá louže...další příklad je z mého domovského potoka. Kam svaz vysadil kapry ze zrušeného rybníka. Kapři jsou zde natlačeni v pár hlubších tůňkách. Kde postupně vytlačují původní ryby parmy, tlouště, jeseny...navíc tu kapři ztrádají a jsou vyhublí. Takže je s radostí po ulovení zmasím :-) Navíc tebou zmiňovaná Sadská. Zatím je to jezero s poměrně čistou vodou...umím si představit co by z té vody bylo za pár let, kdyby se každý ulovený kapr pustil zpět...

      NAndulec - Profil | Út 25.2.2014 9:06:41

      fisher - 25.1.2007 6:08:02 >> Na Doubkách je zákaz stanování. Podle OZV 1/2011 vydanou obcí Ostrá

        Nvionek - Profil | Út 25.2.2014 8:32:32

        Ahoj chlapi,letos se chystám na Labe v okolí Nymburka.Můžete mi poradit nějaká místa,kde se dá zajet autem k vodě,nebo aby bylo auto poblíž?Chodím s protézou a nezvládnu tahat věci daleko od auta.Dík

          Nkubas1992 - Profil | Út 13.3.2012 11:11:58

          presne tak chodim na ryby denne a mam 1 kapra za sezonu jenom na chut a ty co jich maj 100-120 tem bych sebral papiry a uz bych jim je nikdy nedal.Rema atd sou uplne v prde..diky TEM DEDKUM co MASAREJ a o Sadsky skoda mluvit sou tu jenom zlodeji kteri mysli na sebe a otravuji rybare kteri sou vklidu a taky se me stalo ze porybnej se ani nepředstavi je arogantni nasranej a probere me celyh jak nakyho .... a na DEDKY kteri maj dene 4 kapri zandanej podberak nenapsanou dochazku tak tem nic nehrozi ZLATY PODEBRADY

            Njirkazez - Profil | Čt 1.9.2011 20:35:12

            palmexman >> Tam by stačilo, kdyby chodili porybní přes den. Nestačili by honit pytláky i rybáře, porušující řád. Není vyjímkou třeba lov na 5 prutů, vláčení v době, kdy se nesmí a podobné věci. Ale je pravda, že kdybych byl porybným, tak tam jdu minimálně ve třech lidech. A nejraději s policajtama.

              Npalmexman - Profil | Pá 26.8.2011 7:28:24

              Já osobně v noci nechytám a ráno nahazuju až ve 4, jsem zastáncem RŘ. Vím, že sem na MRK chodí i nymbuřští porybní, ale myslím, že nechtějí bloudit ve 2 ráno někde kolem labe a hledat jednoho rybáře na 10kilometrů, navíc aby je někdo ještě hodil do vody...

                Naucon - Profil | Út 23.8.2011 19:12:46

                palmexman >> no chytam u kostomlatek.... zatim jsem se snazil chytat podle pravidel a zajimalo by me jestli chodi porybny casto i v noci...

                  Npalmexman - Profil | Út 23.8.2011 6:54:10

                  aucon >> pochybuju velice, asi záleží, kde chytáš, ale pokud někde, kde jsi od civilizace, tak bejt porybnej, bál bych se tam jít....

                    Naucon - Profil | Po 22.8.2011 22:02:09

                    mate nekdo zkusenosti s porybnejma pri nocnim lovu?

                      Npjarmil - Profil | Po 22.8.2011 17:49:54

                      aucon >> ale ono je to nezajima...

                        Naucon - Profil | Ne 21.8.2011 22:20:52

                        pjarmil >> to je presne ono,kdyby za to byly poradny postihy a nekdo kdo by to radne kontroloval, tak by si to pak kazdej rozmyslel...

                          Npjarmil - Profil | Ne 21.8.2011 21:15:56

                          palmexman >> no protoze ja na nymburskej usek jdu 2x za rok :D jezdim ke kolinu a tam v okoli... za nedlouho me poznas s modrym mondeem v kombiku a na zadnim skle budu mit reklamu imperial baits

                            Npalmexman - Profil | Ne 21.8.2011 21:02:17

                            pjarmil >> ne neznáme:) u vody jsem tě ještě neviděl :)

                              Npjarmil - Profil | Ne 21.8.2011 19:43:49

                              aucon >> nojo to i ja, ale bouhuzel bez postihu to nejde.

                                Npjarmil - Profil | Ne 21.8.2011 19:43:17

                                palmexman >> a my se zname??

                                  Naucon - Profil | Ne 21.8.2011 18:11:32

                                  pjarmil >>pokazdy kdyz slysim tenhle hnus tak je mi z toho na zbliti... normalne temhle smejdum sekat ruce..

                                    Npalmexman - Profil | Ne 21.8.2011 17:13:18

                                    To jsme nechtel abychom se dostali na tema masareni ryb a situace v Nymburce, ja jsem tu abych si s nekym sel zachytat:)

                                      Npjarmil - Profil | Ne 21.8.2011 14:44:05

                                      Mirek.V. >> nene :-) ja v zadnym nejsem :-))

                                        NMirek.V. - Profil | Ne 21.8.2011 14:41:02

                                        pjarmil >> Tak a uz te mame:-)))) to ma potom oddil k necemu vypadat:-))))