Labe Nymburk a okolí

Chlapi kdo z vás jezdí kaprařit do okolí Nymburka, dostali jste tam nějakýho solidního kapra nebo amura?
Autor diskuse: m@rťas - Profil , 21.1.2007 kaprařina - revíry, cestování

elhierro - Profil | Út 25.2.2014 12:17:37

Brtek >> A vše pouští? Jinak tyhle diskuze jsou stále dokola. Prostě jsou dvě skupiny rybářů, jedni CH&P, druzí CH&S. Jinak to nebude a bylo by špatně, kdyby to tak nebylo. Víc k tomu nemám.

    Brtek - Profil | Út 25.2.2014 12:16:28

    elhierro >> Znám spoustu myslivců co rybaří,,ale je pravda že nemají volšové ruce.

      elhierro - Profil | Út 25.2.2014 12:13:27

      Petanek81 >> Nějak nerad slýchám spojení "přespolní rybář". Ale holt taková je doba. Nicméně opravdu nevím co je špatného na tom, když si rybáři od vod ryby odnáší. RyboLOV je přeci o lovu. A při lovu je počítáno se smrtí. Ryba je součástí potravního řetězce, někdo by z ryby (kapře) asi rád udělal posvátného živočicha. Co by si asi pak počali produkční rybáři? A je komické, že se rybáři posílají k myslivcům. Jestli pak se myslivci posílají k rybářům? Ještě že u myslivců není možné preferovat "Zastřel&pusť", mají tak o problém méně.

        Petanek81 - Profil | Út 25.2.2014 12:05:29

        elhierro >> Jinak s tímto přístupem si pak nemohou ale nymburáci stěžovat, že jim to přespolní drancujou, když si to berou sami. Třeba Réma je úplně vydrancovaná. Nepamatuju si, že by tam někdo chytil kapra nad 50. 14 dní po nasazení co se může chytat všechno vytahají a pak jen brblají.

        Jinak ten myslivecký spolek není špatný nápad :).

          Brtek - Profil | Út 25.2.2014 12:04:33

          elhierro >> tak to je bohužel pravda .......jo dík za upřímnost že si se přiznal proč nejsi u myslivců.

            elhierro - Profil | Út 25.2.2014 12:01:24

            Brtek >> Ale já stejně nejraději ryby. Jsou nejzdravější. A ani nevím, jestli bych něco trefil, byl jsem "volšovej" i na pouťové střelnici. Sice tam měli upilovanou mušku a pokřivenou hlaveň, ale i tak. Chytat kapry je poněkud jednodušší, to zvládne každý. :-)

              Brtek - Profil | Út 25.2.2014 11:54:52

              elhierro >> můžeš si tam střelit kus divočiny budeš mít pestřejší jídelníček né?

                elhierro - Profil | Út 25.2.2014 11:49:20

                Brtek >> V lese si kapra nezastřelím. :-) A stejně Ti zřejmě nezbývá nic jiného, než tolerovat skupinu rybářů, co k vodě chodí mimo jiné i pro rybí maso. Já také respektuji tu druhou skupinu, co preferuje CH&P. Soužití lidí je i o toleranci.

                  Brtek - Profil | Út 25.2.2014 11:47:35

                  Tak se dejte k myslivcům chlapci!!

                    elhierro - Profil | Út 25.2.2014 11:41:07

                    Tloušťobijec >> :-) A bude hůř. Lidé si spočítají, jestli pustí např. šedesátníka kapře, který bude mít mezi 4 -5 kg a na sádkách či v Tescu by za něj "vysázeli" okolo čtyř stovek. Kdo chce, ať pouští, ale necpe to stále dokola ostatním. Až bude doba, kdy si nebudeme dle RŘ moc vzít ani šupinu, v pořádku. Řady rybářů drtivě prořídnou (zvýší se pořet pytláků) a tím že výrazně poklesne členská základna, nebudou peníze na zarybňování. A jsem zvědavej, co pak budou vyznavači CH&P dělat. Ono to je i o ekonomice. Ale možná si pak ta skupiny rybářů CH&P ráda zaplatí za povolenku i dvacet tisíc ročně.

                      Tloušťobijec - Profil | Út 25.2.2014 11:39:02

                      elhierro >> no o kupovaných rybách mi ani nemluv... cena vysoká a kvalita nízká :-/ jako sportovec s upraveným jídelníčkem těch ryb sním celkem dost a neumím si představit, že bych je měl všechny kupovat v obchodě. To aby měl člověk alespoň 3zaměstnání aby to všechno stihl poplatit....jen lituji že ve vodě neplavou krávy...hovězí by se taky hodilo :-)

                        elhierro - Profil | Út 25.2.2014 11:25:10

                        Tloušťobijec >> kapr na pstruhovce nemá co dělat. :-( To si myslím, byť na pstruhovky nechodím. Jinak já si rád rybu dopřeji na talíři 4-5x v měsíci, kdyby to byl jen kapr, tak je to tak 60 kaprů ročně. K tomu si občas koupím lososa, tresku, mořského okouna. To levné není, tak proč bych si měl ještě kupovat sladkovodní ryby, když si je můžu v rámci povolenky nachytat. Znám člověka, co má přísnou dietu a v podstatě jí výhradně ryby. Tomu by nestačilo ani těch 100 kaprů. Nevím co se furt řeší, každému může být jedno, kolik ryb si kdo od vody odnese. Pokud rybář neporušuje RŘ, je vše v pořádku.

                          Tloušťobijec - Profil | Út 25.2.2014 11:20:04

                          elhierro >> díky, jsem rád, že se mnou někdo sdílí názor :-) nejhorší je, že už se vyskytují i v pstruhových vodách....

                            elhierro - Profil | Út 25.2.2014 11:13:34

                            Tloušťobijec >> Palec nahoru za příspěvěk v 9:11:06 a i za další. Souhlasím, kapře je ve vodách dost.

                              Tloušťobijec - Profil | Út 25.2.2014 11:12:17

                              Petanek81 >> co by...jedí a kšeftují s nimi. Taky je rozdají rodinným příslušníkům. A osobně si myslím, že bude hůř. Doba je horší a horší...a zas bych ty rybáře neodsuzoval ,že ulovené kapry přepočítávají na povolenku. Oni si totiž tu povolenku ještě koupili ! A že není zrovna nejlevnější...spousta lidí tu povolenku ani nemá a to je už horší....navíc takovým lidem se většinou nic nestane, jim nikdo nic nesebere.....

                                Petanek81 - Profil | Út 25.2.2014 10:48:18

                                Tloušťobijec >> Díky za poučení. Ale souhlasím s kolegou....100 kaprů domů mi přijde ujeté. Duchny vše přepočítavají, aby se jim povolenka vrátila. Já osobně nechápu, co s těma kaprama dělají.

                                  Tloušťobijec - Profil | Út 25.2.2014 10:31:57

                                  Petanek81 >> ...ano sumci žerou líny a i jiné ryby...kterých je ve vodě více( cejny a plotice). Na Nymbursku je dost sumců, jako sumcař to vím. Ovšem jsou to sumci ve větší míře malí do 1m, větších sumců je už o hoodně méně. A že by mohli za tak velký úbytek línů se mi nezdá. Spíš kombinace sumců, kaprů a lidí..
                                  amur...amur žere rostliny, které ostatní ryby a lín především potřebuje k rozmnožování. Navíc vylučuje do vody fosfor ? či jinou látku (teď si nejsem jistý) který napomáhá růstu řas. Znám revír, kde rostlo spousty vodní trávy, línů a karasů obecních zde bylo habaděj. Ovšem tráva vadila rybářům, Nemohli tam přes léto chytat, tak se vysadil amur s kombinací kapra a dílo zkázy bylo dokonáno. Lína jsem tam chytil loni jen jednoho a kaprů bych se ani nedopočítal. Na podzim se ten revír vypustil a sumec tam žádný nebyl. Teď čeká na odbahnění. Ovšem tím nechci to bahno hodin na svědomí kaprům, spíš okolním zemědělcům kteří orají pole až na hranici hráze....
                                  Prostě v našich vodách je kaprů až dost a tak nevidím problém aby si je rybáři brali domů. Když je to v mezích RŘ, tak proč by je museli mermomocí pouštět zpět jen díky tomu že je to zrovna v modě ? :-D

                                    Petanek81 - Profil | Út 25.2.2014 10:12:01

                                    Tloušťobijec >> A není třeba ten lín vytlačen sumce, kterých třeba na nymburském Labi víc než dost? A zrovna amur bych řekl, že požíráním vegetace nijak revíru neškodí. Ale rád se nechám poučit :). Znám pískovny, kde je kaprů fakt hodně, 20 kusová hejna amurů, kteří mají přes metr a přitom je vidět kolem 4 metrů....řekl bych, že rybyma to nebude :)

                                      Petanek81 - Profil | Út 25.2.2014 9:57:21

                                      vionek >> Třeba v NBK nad elektrárnou. Tam se dá zajet autem a můžeš mít auto přímo u vody.

                                        NEUSTUPA - Profil | Út 25.2.2014 9:18:44

                                        Mirek.V. >>Mirku co porušuje Pepa Mánek . Nachytané ryby zapsané.Přeju P.Mánkovi dalších 40 zdárných let.