Slovenské jadro

... alebo voľná diskusia rybárov z tohto kúta sveta o všetkých problémoch súčastnosti :)
Autor diskuse: Hamon - Profil , 16.1.2007 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: vanuz Profil

Chceli by ste nejakú anketu?

A) Áno67%

B) Nie17%

C) Neviem sa rozhodnúť17%

Od 6.12.2021 hlasovalo 18 čtenářů.

NRasto. - Profil | Út 5.8.2014 10:04:06

klobukson >> no dve vacsie ryby som mal na echtovne naradie a aj tak...ale mozno som sa len do toho bal opriet az po rucku...ale zas brzda na navijaku uz ani moc dotiahnut nesla takze uplne navolno som to nemal...tolstoja na rieke som chvilu aj rukou dobrzdoval..ale iba kym to nepalilo :-)

    NOreh - Profil | Út 5.8.2014 10:03:33

    vanuz >> na mojich flekoch... na bowles. vraj strasna komedia. lovec ho isiel vylovit z lodky, lebo myslel, ze to je lepsi kapor. tak ked sa po par hodinach nevracal, tak druhy podnapity lovec isiel pre neho. zistil, ze to je akoze sumec, tak sa vratil pre podberak. nenasiel velky, tak vzal nejaku zeleznu tyc. na vode sa ho pokusal omracit, ale uder smeroval na nadvazec, tak ho urvali. Ale skocil za nim, a v blate tento suboj vyhral.

      NOreh - Profil | Út 5.8.2014 10:01:41

      luban ca >> tomu by som veril skor. na rybackach sme obcas podsekli tolstoja a na dve minuty by to urcite nebolo. zato obriezka chrbtice skusenemu pretekarovi vela casu asi nezaberie :)

        Nklobukson - Profil | Út 5.8.2014 10:01:23

        Rasto. >> tiež myslím že vydrží hodne...ťažko porovnávať, lebo ja chodím na ryby s normálnym vercajchom, nem velrybárskym...tam je to už podľa mňa jedno či zavesíš jalca alebo tolstoja, šecko mosím byť do dvoch minút venku:-)

          NRasto. - Profil | Út 5.8.2014 10:00:33

          luban ca >> mal si povedat skor..teraz dufam ze uz nic take nelapim...clovek sa s tym len morduje a poplasi to normalne ryby..rozumej sumice kolo metra a zubace kolo 60+

            Nluban ca - Profil | Út 5.8.2014 9:58:10

            Hoši,keď pôjdete lapať tie tolstoloby na čas,dajte mi vedieť...Už nemám žiadny materiál do údiarne a zubáča tam nestrčím...Na oplátku sa pridám do súťaže,že tolstolobika vyfiletujem maximálne do dvoch minút:)

              NRasto. - Profil | Út 5.8.2014 9:54:03

              klobukson >> no dla mna vydrzi dost..a ma to kromidlo vzadu jak marja..po zdolani som ho siel fotit...taku sprchu mi spravil ze az..a ja reku ze je uz hotovy...vystartoval ako keby nic...zadrzat sa nedal

                Nabcdddd - Profil | Út 5.8.2014 9:48:37

                Hamon >> Marecku :-) vies ako vyzera poriadny sumcovy privlacovy cajk do IT? Ked budes v okoli dobehni kludne kumne pozriet aby si aspon teoreticky vedel o com hovoris.
                Hovorim o harrisone 120g, SWPG 6000, 0,41mm snura a cela zostava pevnostna (kruzky, haky, karabina a minimalne 0,70FC alebo 90kg nadvazcovka). 150ne sumcovi pri poriadnom zaseku zlomis vaz.

                A len tak BTW 178 sumec na h45 v prude bol za cca 15 min pod nohami, potom som sa s nim kkktil este dalsich 10 aby som ho unavil na pohodlne vylovenie nakolko som bol sam. Kazdopadne 15-20kg tolstoj na h120 ak vies, ze to je tolstoj (samozrejme, ze pokial ho prvykrat neuvidis tak zdolavas opatrne) poriadne mu nalozis stylom nedostanes ani meter tak to co Palo hovori je realne.

                  Nklobukson - Profil | Út 5.8.2014 9:43:45

                  Rasto. >> šak isteže...je možné že tolstoj vydrží makačku len chvíľku...videl som tosltojov 30kilových, keď ich do sietí lapali, ako skákali meter nad vodu, jak delfíny, lietali po vode ako tarpony:-) sumca som nikdaj nevidel vyskočiť...leda tak fúz vystrčiť:-)

                    NRasto. - Profil | Út 5.8.2014 9:40:38

                    klobukson >> dost zalezi na tom ci stojak ci rieka...henten tolstoj ( tiez mal ratam cez 30kilo) na jemny vlacak bol na stojaku...na rieke by som ho na to naradie nedostal ani nahodou...uz len ta vaha tela nieje malo na tahanie prutom

                      NOrion24 - Profil | Út 5.8.2014 9:29:43

                      P!F >> zacina to rast :-)))))

                        NP!F - Profil | Út 5.8.2014 9:29:11

                        Hamon >> To sa nestane, pretoze tie 2 minuty su ratane s cajkom, co u nas nepouzivam. Ale tych 10 minut s harrikom 75g, ak by doslo k tomu, ze budeme spolu na rybach a tu rybu nedajboze podseknem si stopni kludne.

                          NOrion24 - Profil | Út 5.8.2014 9:27:23

                          vanuz >> pruser...toho jedneho co tam bol chytili a tipujem zozrali

                            NP!F - Profil | Út 5.8.2014 9:27:23

                            Oreh >> normalny prut na rieku ako Dunaj ci Morava je s gramazou aspon 50g a viac.

                              Nvanuz - Profil | Út 5.8.2014 9:24:54

                                Nklobukson - Profil | Út 5.8.2014 9:21:15

                                Oreh >> no ja som videl zdolávať cca 30kg tolstoja a cca 50kg sumca, mal som pocit, že tolstoj išiel 2x ťažšie z vody...nevím...tosltoj bol samozrejme podseknutý, aby som nezabou

                                  NRasto. - Profil | Út 5.8.2014 9:19:48

                                  Oreh >> no ja ti to neukazem...ja som sa docela namakal..ale mozno som sa len do toho bal viac opriet.Vyrvat haky som nechcel uz len koli rybe..a prve momenty som dufal ze je to sumcek

                                    NOreh - Profil | Út 5.8.2014 9:18:00

                                    a este k tomu tolstojovi.

                                    fakt by som chcel vidiet, ako sa vytahuje 15-20kg tolstoj za chrbtovu plutvu alebo chvost za 2 minuty. pricestoval by som sa na to pozriet do BA

                                      NOreh - Profil | Út 5.8.2014 9:17:13

                                      vanuz >> ja ju chapem, tiez sa mi viac pacia baby

                                        Nvanuz - Profil | Út 5.8.2014 9:17:10

                                        klobukson >> uz zacinam mat pocit, ze okrem mna a teba su bukvice setci