Poorlické jádro !!!

... aneb volná diskuze pochybných existencí nejen z východních Čech.
Autor diskuse: Mr.Stick - Profil , 10.8.2006 všeobecné - ostatní

Ndrozďák 30,42 - Profil | Ne 31.5.2009 15:36:43

Hugo Fisher >> třeba to fakt neumíš :-)

Téměř do každý vody se dneska duhák přisypává. Běžná praxe spočívá v násypu x stovek kusů do jedný tůně.
Na jednu stranu to odsuzuju, na druhou to ve finále není od věci. 95% ryb se stejně vychytá po prvních 14-ti dnech, tedy nestihnou napáchat moc škody. Pak se těch pár ryb co přežijí rozjede po vodě a může z nich vyrůst i mimořádný kus. Jsou i na Metuji. Loni kamarád zapřáhnul šedesátku. Dlouho se s ním nebavila.
Jenže chytit rok starého duháka (a to může být klidně ryba 40cm) je mnohem těžší, než chytit stejně velkého potočáka.

    NHugo Fisher - Profil | Ne 31.5.2009 15:24:30

    drozďák 30,42 >> ale tak nejak jsem to mel od pocatku na mysli. Tj. ze mi v te vode chybi druhova rozmanitost v podobe dalsi lososovite ryby - tj. jako doplnek k potocakovi duhak. Nerekl jsem, nahradte potocaky duhakama. Jen rikam, ze kdyz je ze 40 ryb 40 potocaku a na duhaka clovek pri projiti 5 km reky nenarazi, tak mi to chybi. Je to proste zpestreni, ktere mam rad.

    Oponovat by slo, ze holt neumim toho duhaka chytit (viz. Mr.Stick ... ale od nej to zrovna v tomto pripade fakt nesedlo).

      Ndrozďák 30,42 - Profil | Ne 31.5.2009 15:20:15

      Hugo Fisher >> viz edit

        NHugo Fisher - Profil | Ne 31.5.2009 15:15:19

        drozďák 30,42 >> kdepak, vsichni jen krici naucene poucky, ze duhak do pstruhovky nepatri .. ale nikdo nerika proc. Obcas to od nekterych zni jako postoj, ktery proste patri k tomu, ze clovek je muskar. Budiz. Ja tu zase od rana tvrdim, ze jsem sobec a ze me proste duhak ve pstruhovce potesi, ze mi nevadi a ze bych ho ocenil. A i kdyz to nemusi byt eko-spravny postoj, i tak si za nim stojim. Duhaky mam rad, do Metuje se davaji a kdyz tam nejsou, chybi mi. Potocak pro me neni proste vsespasujici.

          Ndrozďák 30,42 - Profil | Ne 31.5.2009 15:11:25

          Hugo Fisher >> jo, zní to rozumně. Jenže úplně to samé se ti tady už půlden snaží všichni oponenti říct.

          Asi tak.

          Na rovinu, mám duháka na prutu rád. Je to silná ryba, skvělý soupeř. Staršího, domestikovaného duháka si velmi vážím.
          Ale ve vodě je to jenom koření. A přesně tak by se s ním mělo zacházet. Tedy opatrně. Nahrazovat si jím chybějící sportovní zážitky, to rozhodně ne.

            NHugo Fisher - Profil | Ne 31.5.2009 15:10:09

            pepa-č >> PepaČadek >> nemam, toho ma Muskihunter

            jinak prvni rozumny nazor, co z vasich muskarsko-filosofickych postoju zatim zaznel je ten posledni v muskarine od Mildase.. Ten zni relativne rozumne.

              NPepaČadek - Profil | Ne 31.5.2009 15:05:04

              Hugo Fisher >> šak máš toho SSR14RT ne? 14cm duhák. hod si ho tam a chyť ho :-) proč jen umělé nástrahy? chytej umělé ryby.

                NHugo Fisher - Profil | Ne 31.5.2009 15:01:51

                drozďák 30,42 >> Metuje je myslim relativne hodne dlouha voda s docela promennou charakteristikou. Proto bych velmi nerad pausalizoval, ze vsude v Metuji ma byt duhak. Jen rikam, ze v siroke, relativne hluboke a dle zdani i dobre meandrovane vode bych toho duhaka ocenil. Nevadil by mi, byl by prijemnym zpestrenim.

                  Ndrozďák 30,42 - Profil | Ne 31.5.2009 14:47:09

                  Hugo Fisher >> Metuje ani zdaleka není jenom o potočácích. A to považ, že jsou řeky kde je skutečně jenom ten potočák. Je to dáno charakterem té vody a je to tak naprosto v pořádku. Říká se těm vodám horní toky pstruhového pásma.

                  Co s nimi, Hugo? Omezíme potočáky a vrazíme tam duháky?
                  Rybáři si tam chtějí potahat Rybu a ne nějaký tečkovaný hadr...

                    NHugo Fisher - Profil | Ne 31.5.2009 14:22:19

                    At tak ci tak, vy to vedete jako Svatou valku, a ja to beru ciste sobecky, tj. ve pstruhove vode mi duhak nevadi a basta. A kdyz je voda pouze o potocacich, tak mne osobne to proste vadi, protoze mi tam ten duhak chybi.

                    ----------------

                    Mr: vtipne ...

                      Npira - Profil | Ne 31.5.2009 13:28:44

                      Mr.Stick >> tak se na tebe smejou 2 SZ :-)

                        NMr.Stick - Profil | Ne 31.5.2009 13:19:50

                        pira >> Nestíhal jsem včera ... pošlu SZ s číslem ... ale večer pak musíme poladit do doručení.

                          Npira - Profil | Ne 31.5.2009 13:18:24

                          Mr.Stick >> tak muzu ti poslat penis na ucet?

                            NX - Rap - Profil | Ne 31.5.2009 13:18:21

                            Hugo Fisher >> čau, koukal jsem že jsi byl an MEtujia že se dařilo, já jsem byl včera voda byla jako kafe s mlíkem, a bralo to, povedlo se mě spousta okounů a jeden duhák!

                            Letos mám jenom 4 duháky, zatím co hromady obecnáků!



                            Dnes jdu zase!

                              Ndrozďák 30,42 - Profil | Ne 31.5.2009 13:17:17

                              Hugo Fisher >> obávám se, že pokud si budeš i nadále řeku plést ze zápasnickou arénou, těžko se ti někdy nějaký hospodář zavděčí. Možná pravidelným vysazováním padesátek duháků....

                              Velmi výstižně ti to napsal PČ

                              Mimochodem na Metuji duháci jsou, jsou tam i semtam siveni (i když menší) atd. Jenže s vláčkou ty ryby úspěšně nachytáš pár dní v roce. S muškou daleko častěji. Tak to prostě je.

                                NMr.Stick - Profil | Ne 31.5.2009 13:05:39

                                Hugo Fisher >> Evidentně chodíš na špatný místa, bo duháky z Metuje tu vidím každý druh ýden.

                                  Npira - Profil | Ne 31.5.2009 12:30:49

                                  my tady na MP mame jak duhaky tak obecnaky, ale ja chytnu stejne h*vno, tak to resit nemusim....

                                    NBulk - Profil | Ne 31.5.2009 12:23:55

                                    pepa-č >> PepaČadek >> Já s oběma

                                      NPepaČadek - Profil | Ne 31.5.2009 12:22:13

                                      Bulk >> ano, ale souhlasím spíš s Pikeovým :-)

                                        NLedňáček (Iceman) 31,05 - Profil | Ne 31.5.2009 12:22:11

                                        Hugo Fisher >> to není problém vody, ale hospodaření na ní, financí a předpisů. Do vody kde nevyroste potočák, tzn. nemůže být úživná ani pro velké duháky - tak tam ten přistěhovalec tuplem nepatří, neb narušuje dost hovadsky celý ekosystém svojí přítomností!!