Dalešice ??

Dobrý den.Sem mi prosím pište vaše zážitky z ryb na Jihlavě 7-8.Děkuji
Autor diskuse: Lukáš Uhlíř - Profil , 26.4.2006 kaprařina - ostatní
Dále moderují: dada11 Profil + Starc55 Profil + bleha Profil + matej@ Profil + vladěna Profil + Ned Profil

Jak velký kapry nejčastěji chytáte na dalešicích?

A) 40-50 cm43%

B) 50-60 cm20%

C) 60-70 cm8%

D) větší..30%

Od 27.5.2009 hlasovalo 240 čtenářů.

Ndada11 - Profil | Pá 14.1.2022 18:59:40

MilosVee >> Jen tak dál. Ale aby tam něco zbylo i pro mě. 😀

    NElis - Profil | Pá 14.1.2022 18:03:10

    MilosVee >> Moc pěkný, to se někdo má, kdo si muže jít po obědě na rybačku😆😆

      NMilosVee - Profil | Pá 14.1.2022 16:02:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Dneska po obědě nešlo nevyužit takřka jarní počasí a vyrazil jsem.Za 2 hodiny 6 cejnů, 2 plotice a 4x kapr(největší rovných 60cm).Pár záběrů jsem netrefil, pár ryb spadlo.Vše plave dál.Tak ať se daří😉😊

        Ndada11 - Profil | Ne 9.1.2022 17:58:23

        MilosVee >> Omlouvám se. Ale až mě tam provedeš, tak ti budu říkat kde zrovna ten vodník je. 😀

          NMilosVee - Profil | Ne 9.1.2022 17:03:08

          dada11 >>
          No, a Ty to takhle veřejně na mě práskneš🤔😀

            Ndada11 - Profil | Ne 9.1.2022 15:42:42

            MilosVee >> Nekecej, máš kámoša vodníka a ten ti je píchá na háček 😀

              NMilosVee - Profil | Ne 9.1.2022 11:15:27

              jagos >>
              Tak já přes zimu nekrmím, je to naprosto zbytečný.Jen trošku krmítkovky do mini krmítka.Hloubka přibližně 18 m.Voda je studená a není důležitý ani krmení ani nástraha.Důežitý je ty ryby najít, když tam nebudou, tak Ti nepomůže ani vagón žrádla.A čekat že se tam ty ryby stáhnou za potravou v lednu, to by ses možná taky dost načekal a možná ani nedočkal.Je potřeba to tam znát, to dělá 90% úspěchu, zbytek není moc důležitý.Ja ty místa kde se ryby v zimě zdržují hledal léta.Myslím teda místa kde ryby berou prakticky na každý nához, ne že tam čekáš na jednoho cejna půl dne, to můžeš chytat kdekoliv.

                Ndada11 - Profil | Ne 9.1.2022 10:33:34

                Bobo10 >> 😀

                  Njagos - Profil | Ne 9.1.2022 10:02:16

                  Valuček >> přesně tak, ale já jezdím až se voda oteplí od konesin nahoru a dole jsem nikdy nechytal tak to tam neznám. Samozřejmě že nechci vidět místo, jen mě zajímá v jaké hloubce to teď bere?

                    NValuček - Profil | Ne 9.1.2022 9:55:34

                    jagos >> můj názor je takový, že na přehradě nachytá skoro každý. Když jsem tam kolem půlky prosince 2x byl, pod Koněšínem, tak stačilo pár krmítek a pak byl důvěřivý záběr na každé nahození, ovšem stále jen cejni, kapra jsem nechytil. V té samé době nebylo v řece možné chytit často ani jednu drobnou rybu, a když sme chytili 3 - 4, už to byl moc dobrý lov, ačkoliv nejlepší závodní jemné krmení. na přehradě stačilo krmení průměrné a jak je to přitahovalo. Ale dolejc, blíž k hrázi, kde je voda patrně teplejší a možná i ryby víc stáhlé, tak nachytat asi nebude velký problém - stačí jeden den víc nakrmit, zachytat si cejny a druhej den nachytat další najeté ryby včetně kaprů. Ale samozřejmě, musí člověk být aktivní, jet tam, znat cesty, krmit a počasí často už všelijaké. Dravci, to bude bez loďky asi jinčí oříšek i na přehradě.

                      NBobo10 - Profil | Ne 9.1.2022 9:42:59

                      dada11 >> Na fóru Dalešice? Kdo by to byl řekl. 😄😄😄

                        Ndada11 - Profil | Ne 9.1.2022 8:39:37

                        Bobo10 >> Na přehradě? 😀

                          NBobo10 - Profil | Ne 9.1.2022 8:38:32

                          jagos >> Spíš ses měl zeptat kde.... ;)

                            Njagos - Profil | Ne 9.1.2022 8:36:11

                            MilosVee >> v jaké hloubce chystáš?

                              Njagos - Profil | Ne 9.1.2022 8:12:37

                              MilosVee >> ty jsi aspoň rybář! Od tebe se mám co učit! Já hlavně nemám tolik času a mám to dal jak ty. Krásnéj kapr, ale nemusel by jsi ho válet v tem kameni, stačí igelitka, jinak paráda!

                                Nauthentic - Profil | Čt 6.1.2022 16:28:55

                                MilosVee >>
                                Krásný kapřík a ta čistá voda jak v Tatrách v plese :-)
                                Ať se daří dál.Ja se tam dostanu možná až v červnu.Co už :-(

                                  NMilosVee - Profil | Čt 6.1.2022 10:46:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Letos 2. vycházka.Ryby jsou při chuti.
                                  Vše plave dál.

                                    Ncechura09 - Profil | Čt 6.1.2022 1:48:14

                                    MilosVee >> ani nevíš, jak bych na daleškách. Jako občasný návštěvník nějakou hlídanou Marínu, kde můžeš bez obav nechat přes noc nastrojenou loď za poplatek uvítal.
                                    Možná i to divoký dkládání lodí by časem mělo dostat trochu štábní kultury.

                                      Nauthentic - Profil | Út 4.1.2022 20:38:06

                                      MilosVee >>
                                      Anebo to je nějaký ojeb na úřady kvůli dotacím apd.

                                        NMilosVee - Profil | Út 4.1.2022 20:36:08

                                        authentic >>
                                        No na mě to působí tak, že to tam vede nějaká banda amatérů co neznají tamní poměry co se týče kolísání hladiny apod.

                                        Jinak tady se o tom psalo před rokem:

                                        https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/voda-prehrada-stavba-nepovolena-dalesicka-lavicky-namest-nad-oslavou-vysocina-cerna-stavba-vodak-tra.A200106_524766_jihlava-zpravy_mv