Olšava 2A - Ordějov

Ahoj všichni, prosil bych nějaké informace o kaprech na tomto revíru. Např. množství, velikost...
Předem díky
Autor diskuse: Malotík - Profil , 28.5.2007 kaprařina - revíry, cestování

Nknik-licht - Profil | Po 17.3.2014 17:26:25

Obiš >> Jirko, ve které MO jsi členem ??? Bydlel jsi v Těšově ne? Jak to funguje u vás v MO s brigádama ???

    Nknik-licht - Profil | Po 17.3.2014 17:22:49

    Obiš >> Olšavu značně poškodily Kormoráni. Ale zásluhu má i povodí s tou jejich povedenou vodní elektrárnou. Nějaký rok na zpět ji vylepšily a navezly do řeky kamení a udělaly provizorní hráz aby u ní odčerpaly vodu. To kamení všechno neodvezly, bagrem rozhrnuly po vodě a velká voda to roztahala po korytě. O každý balvan se zachytí další nějaká pevná část a dno Olšavy se tak pod splavem postupně zanáší. S kalem nám přispěla i Luhačovická přehrada po její vypuštění. V zanesené Olšavě kde je pak po kotníky vody se dost problematicky ryba udrží. Tak chyba nemusí být jen v zarybňování. PS: nikdo nikoho nekamenoval :)

      NMartimo - Profil | Po 17.3.2014 17:11:58

      Erva >> bez tech rypáku by ta diskuze brzo upadala.podekujme téhle době za ne,ze nám oživují diskuzi a ve volném čase je co číst :-D

        NErva - Profil | Po 17.3.2014 11:21:57

        Už to fakt nechápu , že do každé diskuse musí přijít nějaký rypák , bože kam ten národ dospěl .

          NObiš - Profil | Po 17.3.2014 11:10:33

          šmudlíku...chvíli sem přemýšlel,proč tě mám v ignoraci.... Už to chápu. :D Nezlob se... nepodstatné lidi vypouštím z hlavy. :D O mě a ani o něm nic nevíš. I těch 50kg nástražek je krutá realita... To k sumčařině,prostě patří. Nezazlívám ti,že tomu nerozumíš.... Ale kdyby si chtěl,něco vysvětlit,nebo poradit,tak si tě odstraním z ignorace a klidně se mne přes SZ zeptej.... :)

            Nšmudla007 - Profil | Po 17.3.2014 10:43:19

            Obiš. Tak super rybář pan Rachůnek zmasakruje metrák ryb za rok kůli tomu aby rylísák mohl chytat a pouštět sumce. Kam se hrabu na takové sportovce. To je vyšší dívčí logika. Nástražní rybičku zabít můžu, třeba i těch 50 kilo.. ale šáhnout na krk sumce nad 120 -150cm.. to je masařina.
            Už aby EU zakázalo nástražní rybku živou používat, nebo úplně.

              NObiš - Profil | Po 17.3.2014 8:12:52

              sorry chlapi... nějak mi zahaproval PC...

                NObiš - Profil | Po 17.3.2014 8:07:00

                Pánové..... Nejsem si jistý,jestli kamenujete správného člověka.... P. Rachůnka znám velmi dobře a pokud vím,snažil se upozornit na situaci,která panuje na brodských vodách. P Rachůnek je stará škola a proto může posoudit zarybnění Olšavy či Bánova nyní a dřívějších let. O této situaci sem s ním mluvil.... Jde o to,že poslední roky se mnou občas zajde na ryby a vidí ten rozdíl, mezi zarybněním revírů ,,u nás" a vodami v jiných organizacích. Proto se ozval.... To,že má nachytané a zapsané nějaké ryby je hodně i má vina. Klidně to řeknu... Jezdíme spolu na sumce a on se stará o nástražní rybky. Ono se to nezdá,ale ty kg pak hodně rychle přibívají. Samozřejmě si vzal i nějaké menší sumíky... Ale myslím,že není potřeba ho nijak obhajovat.... Je to super chlap.... A mimochodem za minulý rok pustil takové ryby, o kterých se většině rybářů ani nestilo...

                  NObiš - Profil | Po 17.3.2014 8:04:49

                  Pánové..... Nejsem si jistý,jestli kamenujete správného člověka.... P. Rachůnka znám velmi dobře a pokud vím,snažil se upozornit na situaci,která panuje na brodských vodách. P Rachůnek je stará škola a proto může posoudit zarybnění Olšavy či Bánova nyní a dřívějších let. O této situaci sem s ním mluvil.... Jde o to,že poslední roky se mnou občas zajde na ryby a vidí ten rozdíl, mezi zarybněním revírů ,,u nás" a vodami v jiných organizacích. Proto se ozval.... To,že má nachytané a zapsané nějaké ryby je hodně i má vina. Klidně to řeknu... Jezdíme spolu na sumce a on se stará o nástražní rybky. Ono se to nezdá,ale ty kg pak hodně rychle přibívají. Samozřejmě si vzal i nějaké menší sumíky... Ale myslím,že není potřeba ho nijak obhajovat.... Je to super chlap.... A mimochodem za minulý rok pustil takové ryby, o kterých se většině rybářů ani nestilo...

                    Nknik-licht - Profil | Ne 16.3.2014 22:06:06

                    Proč na schůzi chodí z nějakých 800 členů - jen 97 ??? Kdyby 200 marodilo, a 200 nato kašlalo tak chybí ještě 300 členů! Všichni na to prdíte !!! Na brigády nikdo nechce. Tento národ na to doplatí. Dělat nikdo. To už na panelácích si lidé stěžují, že někteří nedělají úklid společných prostor. Odpadky od vody si nikdo neodveze apod. Hlavně dát k vodě Toi Toi záchodky :)))))))))))))))))))))) Tomu kdo dělá brigády a chodí na schůze bych dal povolení jet autem k vodě a ti líní ať si to tahaj :)

                      NSERPIK - Profil | Ne 16.3.2014 21:50:40

                      knik-licht >> jo docela jo,ale nic velkeho max kolem 50cm

                        Nknik-licht - Profil | Ne 16.3.2014 21:38:55

                        SERPIK >> Braly?

                          NSERPIK - Profil | Ne 16.3.2014 21:28:59

                          To byla parada dneska, ani noha na cele prehrade.

                            Nknik-licht - Profil | Ne 16.3.2014 11:19:00

                            antony >> Pana Rachůnka znám velice dobře i jeho otec býval velký rybář. Lovíval s bambusovým prutem a ukázal jak dobře umí lovit. Tenkrát ještě nám nezkušeným rybářům. Dobře si na něj pamatuji. Došel k vodě a do 5 minut vytahoval jelce jak ruka a to nebyla náhoda. Když někdo loví více jak 50 let na jedné vodě tak ví kde,kam a naco... Je fakt, že tento lovec tam bývá někdy i denně.

                              Nantony - Profil | Ne 16.3.2014 7:29:31

                              knik-licht >> škoda, že hospodář neřekl jak moc byl p.Rachůnek úspěšný. Pod metrák to jistě nebylo...

                                Nknik-licht - Profil | So 15.3.2014 22:30:01

                                Dev >> Čemu nerozumíš?

                                  NDev - Profil | So 15.3.2014 22:25:37

                                  knik-licht >> "Pan Rachůnek toho byl příkladem na schůzi :) (nalovil nejvíc). A ještě si stěžoval, že úlovky jsou žalostné :)"

                                  co tím chtel basník říct ?

                                    Nknik-licht - Profil | So 15.3.2014 21:24:33

                                    antony >> Ano na schůzi jsem byl. Bylo to k smíchu, protože tam tolik lidí nebylo :) Na téma brigád už nějakou dobu tady jede diskuse : Rybářské brigády - služba místní organizaci. Je tam od všech rybářů názor jak to u nich funguje. Zatím co v naší org. by mohli dělat všichni, taky jsou jiné MO kde nemají do čeho píchnout. Jsou lidé, které těší, že by platily všichni i důchodci, kteří naloví více ryb, než ti, co chodí do práce. Pan Rachůnek toho byl příkladem na schůzi :) (nalovil nejvíc). A ještě si stěžoval, že úlovky jsou žalostné :)

                                      Nantony - Profil | So 15.3.2014 18:54:21

                                      Tak kdo jste se byli zúčastnit dnešní schůze? Bylo nás tam asi 97, z nějakých 800 dospělých.
                                      Jsem zvědavý, jak se bude líbit myšlenka velkých MO o povinnosti placení za brigádu pro všechny členy MRS. Je to sice jenom úvaha, ale nějak to k této úvaze všechno spěje. A to jsme si odhlasovali před lety 150Kč/hod za neodpracovanou brigádnickou povinnost, abychom dostali co nejvíc lidí na brigádu. Jak je vidět, náš taťka v Brně to vidí opačně. Na brigády nechodit, protože vlastně není co dělat.

                                        Nknik-licht - Profil | Út 11.3.2014 17:01:47

                                        smidy >> Já si myslím, že je lepší nechat vše jak je. Protože, každá příčina má nějaký následek. Bohužel to tak není ale měla by být nabídka návrhů na změnu čehokoliv vystavena na stránkách MO, min měsíc před schůzí (tam by si to rybáři přečetli) a pak by se o tom návrhu mohlo hlasovat na schůzi. Jinak nějaký návrh, který nebude pořádně promyšlený bude v rychlosti a neznalosti schválen - protože na schůzi nikdo nechce sedět do večera. A v dalším roce budou rybáři koulet oči co za změnu to přineslo. Mluvím všeobecně, na nic konkrétního nenarážím. Možná by to zvýšilo zájem se účastnit na schůzi i těm co tam v životě nebyly.