Olšava 2A - Ordějov

Ahoj všichni, prosil bych nějaké informace o kaprech na tomto revíru. Např. množství, velikost...
Předem díky
Autor diskuse: Malotík - Profil , 28.5.2007 kaprařina - revíry, cestování

Modrý šílenec - Profil | So 4.2.2012 22:35:36

XEIKON >> Krásná ryba :-))))

    XEIKON - Profil | So 4.2.2012 22:32:15

    jeden mistni mohykan chyceny o par kilometru vedle;)

      kaprikar164 - Profil | Pá 3.2.2012 19:25:54

      snipe >> Já sem slyšel ,žepry Suchložané chodili v ten den co utekly s koši plných ryb,ale myslím si že je to pravda,protože už mi to povrdilo asi 5 lidí

        snipe - Profil | Po 30.1.2012 18:45:10

        kopr69 >> OK. Ona třeba Nivnička je poslední dva roky značně populární, jelikož z Ordějova uteklo obrovské množství ryb (kapři, cejni, plotice, štiky, atd.) a tak se tam dějí věci... Škoda mluvit! Všichni to ví, ale nikdo s tím nic nedělá.

          kopr69 - Profil | Po 30.1.2012 14:57:52

          snipe >> Jak pise kanic,take se tam obcas ukazeme ale jen zridka.Tyto mistni vody by mela kontrolovat min.1x tydne mistni RS.

            kanic - Profil | Po 30.1.2012 13:29:59

            snipe >> neboj,na místní pstruhové vody jezdím taky

              snipe - Profil | Po 30.1.2012 13:26:18

              kopr69 >> S tím bordelem to je otřesné! (Pro inspiraci přikládám fotografii z Ordějova z jara minulého roku, co jsem posbíral za 20 minut na jednom top fleku... Odvezl jsem to domů a stejně to tam bylo za měsíc znova. Škoda mluvit!).

              Vím, že by tam měla udělat pořádek místní stráž, ale těm je to srdečně jedno. Co taky chtít po lidech, kteří např. nepoznají plotici od perlína, apod. Možná by stálo za to, kdyby jste někdy zaskočili i na místní pstruhový potok, kde se dost možná nebudete ani stačit divit.

                meteor - Profil | Po 30.1.2012 13:03:58

                Erva >> OK, celou diskusi jsem nečetl (ani nemíním :-)), takže díky za reakci.
                Ad. "propalování revírů nebo fleků": nevím, přijde mi, že lidé obecně mají tendenci na toto se ptát a toto konkrétně dávat veřejně všanc, tudíž považuji za nanejvýš vhodné je upozornit, že věc má 2 stránky (to myslím obecně, ne na tebe). Každopádně i na vodu s velkým rybářským tlakem lze vyvinout ještě větší tlak... třeba díky takovým zmínkám na mrku.cz nebo kdekoli veřejně...

                  Erva - Profil | Po 30.1.2012 12:38:40

                  meteor - Proč bych to nenapsal ,kdyby jsi četl celou diskusi tak zjistíš že jsem tam byl naposled před 2 lety a auty si tam dovolil jet málokdo a za ty 2 roky se to trochu víc změnilo k horšímu a mluvit o nějakém propalování revíru nebo fleků je docela úsměvné :-)))

                    kopr69 - Profil | Po 30.1.2012 12:33:02

                    snipe >> Zeptej se kapra97 jak to dela s temi monstry ze mu berou pravidelne na tu bonduelku.Ja tam nikdy nechytal a nikdy chytat nebudu tak ti neporadim.Jen tam jezdime na kontroly a muzu rict ze byli dny kde jsme si z tama odvazeli i tri povolenky o zapisech ani nemluvim.Je to tam trosku volnejsi nez je zdravo ale to by si mela predevsim ohlidat ta mistni RS a necekat na tu svazovou.
                    No a ty auta a ten bordel-hruza.

                      kuBITCHek - Profil | Po 30.1.2012 12:25:57

                      snipe >> AAAAno, tak nějak....

                        snipe - Profil | Po 30.1.2012 12:17:37

                        Ty jo, co se tady všechno člověk nedoví?! ;-) A to jsem si myslel, že znám Ordějov téměř dokonale... Ale k věci. Co se týká amurů, tak člověk co to trochu zná, ví proč a kde se chytali. Smutné na tom je to, že byli všichni do jednoho odnešeni. Co se týká kaprů, je dost možné, že tam nějaký větší bude, ale moc tomu nevěřím. Sám mám problém se dostat přes sedmdesát. ;-)

                        Nejvíc mě zaujaly zápisy, které se zabývají lovem kapřích monster v příbřežních partiích. V prvé řadě, lidé kteří zde loví "pod břehem" (vyjma feedrařů), se dají spočítat na prstech jedné ruky a to dost možná přeháním. Na Ordějově totiž všichni razí heslo "čím dál, tím líp". Zkuste cíleně chytat 20 m od břehu. To si pak všichni ukroutí hlavu! :-)

                        Největším problémem Ordějova je "druhá" strana, kde všichni jezdí autem. Paradoxem je, že se jedná o CHKO Bílé Karpaty a nikdo s tím nic nedělá!

                        Jediným metrem (z pohledu rybařiny) je na místní profesionální rybářská stráž, která je pro většinu trnem v oku. Holt s domácím se vždycky nějak domluvili, ale teď to prostě někdy nejde.

                          kuBITCHek - Profil | Po 30.1.2012 11:29:00

                          kopr69 >> :-)) asi tak nějak.....věřím, že tam něco pěkného plave, ale asi bych se přiklonil spíš k těm amurům nebo tolstolobikům. To jsou přeci jenom ryby, na které se tolik rybářů nespecializuje...o těch amurech jsem tam slýchával už tehdy....já jsem si tam parádně zachytal na richworth s příchutí mušle, sice ryby do 60 cm ale o to více záběrů.

                            kopr69 - Profil | Po 30.1.2012 11:13:05

                            kuBITCHek >> Ja myslel kdy napsal ze velky kapr 80-90cm tam chytit jde tak ze je bezne chyta a oni mu zatim jen berou a nez ho vytahne tak ho staci pomerit,zvazit a pak mu daruje svobodu v keřich.:-)

                              kuBITCHek - Profil | Po 30.1.2012 11:08:48

                              80-90 je možná tak tvoje tajné přání.......nemyslíš?? 70+ budiž.......

                                kopr69 - Profil | Po 30.1.2012 11:06:21

                                kapr97 >> Tak potom postradam smysl tveho rybareni kdyz z vody nevytahnes jedinou rybu.Pokud to tak neni tak jsem se ptal kolik tech kusu mezi 80 a 90cm za rok vytahnes z vody?

                                  kapr97 - Profil | Po 30.1.2012 11:00:03

                                  kopr69 >> nech si ty svoje rady pro sebe brzdu používám ale je to u keřů a když tam ten kapr zajede tak je v pr....

                                    kopr69 - Profil | Po 30.1.2012 10:56:29

                                    kuBITCHek >> Asi tak nejak to tam s temi auty je.Zakazat vjezd a hned by se zvedla rybi osadka i velikost ryb.

                                      kuBITCHek - Profil | Po 30.1.2012 10:52:28

                                      Ať jsem tam přijel kdykoliv, tak to tam vypadalo jako na závodech! jednou jsme se dokonce vraceli na příjezdovou cestu aby jsme si přečetli znova tu tabuli s info o revíru, jetli tam vážně nějaké závody neprobíhají.........pravda je, že je tam K70 celkem dlouho, ovšem tlak na tu vodu je fakt hustý a o nějakém klidu u vody a pohlazení na duši......chachaaaa To by se tam nesmělo jezdit autem :-)))

                                        kopr69 - Profil | Po 30.1.2012 10:51:24

                                        kapr97 >> Takze pri zaberu uz vis jak je ryba velka a kolik take vazi?Myslim ze pelety nebo boilies o velikosti 6-10mm nejsou az tak velka nastraha nebo je snad bonduelka jeste mensi?
                                        Aby ti to netrhali pouzivej na navijaku brzdu:-)