- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak má vypadat správný prut?
aby měl 6, nebo 7 oček?
jsou lepší úzká, nebo tlustá očka, jak uchycena?
je lepší, když je vyroben z grafitu (nebo jiný materiál)?
je lepší korek, nebo mech?
je lepší krátká, nebo delší zadní rukojeť?
jaký úchyt navijáku?
co blank, jaký je lepší?
co je lepší, parabolická, nebo špičková akce?
Prosím o napsání i důvodů proč to tak je.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Natc24 - Profil | Út 24.1.2006 18:50:13
Nbejk | Út 24.1.2006 18:09:08
zdroj? http://www.ateam.zcu.cz/download_sma.html
prednaska č. 13, prašková metrlurgie myslim
prdnasky doc.Kříže
SiC se vyrábí z prášků, nejvetsi pevnosti dosehne pri lisování za horka pri teplote do 2000 celsia.
aspon tedy podle doc. Ustohala
Nm.kindl | Po 23.1.2006 10:45:14
NKato | Po 23.1.2006 10:08:47
Vše co napíšu je podle mě a nejsem specialista na pruty.
1.když je na udici 7 oček, tak se tíha ryby při zdolávání rovnoměrně rozloží na celou udici
2.tlustší očka budou lepší na nahazování, menší tření
3.uchycení stačí dvojté(2 držáky od prutu k očku) 3 úchyty jsou naextrémnější rybařinu
4.materiál nevím
5.asi mech, asi víc vydrží,ale korek je elegantnější a přirodní
6.delší zadní rukojeť je asi na delší hody, aby ses víc opřel
7.úchyt navijáku je asi nej EVA (myslím že se to tak píše) slyšel jsem o spru, co měl proti sobě 2 kroužky na závit a prý se uvolňovaly
8.blank nevím
9.já mám radši paraboliku, pracuje tak celý prut
Snad jsem trošku pomohl.
Nm.kindl | Ne 22.1.2006 12:13:59
NMilan B. (MB) | Ne 22.1.2006 11:57:39
Nm.kindl | Ne 22.1.2006 11:29:00
NMilan B. (MB) | Ne 22.1.2006 10:47:33
Docela by me zajimalo jak se ta ocka vlastne vyrabi, jesti se to vyrabi, jako monoblok keramiky, nebo je to speceno z jednotlivych krystalu+pojivo...
Mam jakes takes znalosti o materialech, ale nijak hloub se tim nezabyvam...nakonec jsem si zvolil jiny obor..jedine se zeptat na katedre materialu
NMihal | Ne 22.1.2006 10:34:19
NMilan B. (MB) | Ne 22.1.2006 10:02:37
Jinak ten odkaz co jsi poslal ma jako znamenat co?
Tam jde o to, ze se vyrobi zrna karbidu, ktera se pak spoji pojivem do tvaru brousicich kotoucu...ma to pramalo spolecneho s ocky na prutech..
Nmihal | Ne 22.1.2006 9:52:31
Milan B.(MB) byla se píše s tvrdým Y :-)
NMilan B. (MB) | Ne 22.1.2006 9:46:01
Nbejk | Ne 22.1.2006 0:46:16
Macek - proto jsem o tom radsi mlčel :-)
NHolátko Josef | So 21.1.2006 20:03:54
SiC očka jsem viděl testovat pilníkem na kov, i sám jsem to potom zkusil - bez vrypu. Při koupi takových oček pozor! Není SiC jako SiC. Také jsem totiž viděl očka o kterých bylo tvrzeno že jsou SiC a pilník do nich celkem pohodlně zajel ....
Nmacek | So 21.1.2006 18:40:35
Nbejk - Profil | So 21.1.2006 18:24:34
Slinute karbidy jako SiC vynikaji skvelými vlastnostmi..
dalsi možnost jsou kovova ocka nejak povrchove upravena ale ja bych do toho nesel. SiC je prci jenom ve hmote a pripadna vrstvicka se po padu na kamen apod nemuže odloupnout..
o tom že ocko rupne radsi mlcim :-)
Ndudu - Profil | So 21.1.2006 16:11:11
NMilan B. (MB) | So 21.1.2006 15:39:30
Spousta lidi ma rada vysoce ohebne pruty s plne parabolickou akci........ja je nemam vubec rad, protoze se s nima strasne spatne haze....
NMilan B. (MB) | So 21.1.2006 10:50:27
NMartin M. - Profil | So 21.1.2006 9:28:45
NMilan B. (MB) | Pá 20.1.2006 18:20:28
Celkove myslim ze vyhody keramickych ocek prevazuji nad jejich zapory.
Nšošon+jerzyy - Profil | Pá 20.1.2006 14:48:32
Ajestli máš hodně velkej strach z oček tak si ty vole kup BIČ chi chi :-)))
Nprofo - Profil | Pá 20.1.2006 14:36:09
NKocháč | Pá 20.1.2006 14:29:29
Nprofo - Profil | Pá 20.1.2006 14:22:48
Nšeptal - Profil | Pá 20.1.2006 14:19:58
Nprofo - Profil | Pá 20.1.2006 14:17:32
NKocháč | Pá 20.1.2006 14:15:04
V čem je lepší než ten tvrzenej povrchově upravenej kov? Oděruvzdornost, tvrdost, ...?co to je? Ptám se z jednoho prostýho důvodu, docela se mi jeden takový kousek z nižší cenové relace líbí a má očka kovová s povrchovou úpravou tuším právě titanovou:o)
Nšeptal - Profil | Pá 20.1.2006 14:11:38
NKocháč | Pá 20.1.2006 14:08:11
Nprofo - Profil | Pá 20.1.2006 14:05:08
NKocháč | Pá 20.1.2006 13:46:59
Nprofo - Profil | Pá 20.1.2006 13:34:14
Kocháč : žádnej oběma prochází vlasec nebo šňůra...:-)))
NKocháč | Pá 20.1.2006 11:48:41
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...











