Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Holátko Josef | Po 23.1.2006 17:51:42

Bylo by zajimavé přepočítat, kolik lidí by ty sračky otrávily... že vychcípá 80 km řeky (?), no bóže, tak se něco zaplatí na pokutě, něco se dá někomu do kapsy a něco se nasadí a je pokoj ... ale kdyby se řeklo, že by to otrávilo půlku Prahy ... asi by se fo toho šilo trochu více ....

    doncoyote - Profil | Po 23.1.2006 17:44:24

    tomvec - ® - Pro úplnnost: kyanidovové produkty z Draslovky používá zřejmě každá, nebo alespoň skorokaždá galvanovna u nás.
    Dnes jsem to probíral u jednoho našeho kooperanta. Havarie přišla v špatném čase, v létě by následky byly také obrovské, ale ve srovnání se současnými by byly výrazně menší. Řekli mi, že není problém neutralizovat kyanidy, ale pokud jsou v uzavřeném prostoru, tj v nádrži. V řece asi jen ředěním.(asi tou Vltavou). Oni mají neutralizaci 3 x jištěnou, a nikde nemají přepadová hrdla. Vše přečerpávají, vždy z menší nádrže do větší. Proto jim nic nepřeteče.
    Podle jejich informací bych si pomalu myslel, že to z Draslovky odteklo, ani nevěděli jak a kdy a ani kolik. Zřejmě bylo všechno "trochu" jinak, než mělo být. A doposud nikdo neřekl, kolik toho uteklo. 1700 litrů něčeho neříká příliš mnoho. Je to informace do zpráv. Číslo je veliké, ale neurčité. Důležité je to, kolik které sloučeniny odešlo v jakém množství a v jaké koncentraci. Tuto informaci jsem zatím neslyšel.

      Mike - Profil | Po 23.1.2006 16:45:34

      šeptal> informace najdeš i v dnešním Euru. 2 a půl strany informací.

        šeptal - Profil | Po 23.1.2006 15:26:33

        Pike: To je to, co jsem chtěl slyšet. Vrhám se na MF Dnes. Třeba mě to ukonejší.

          Pike | Po 23.1.2006 15:20:03

          MF Dnes informuje o situaci denne, takze ti se aspon cini

            šeptal - Profil | Po 23.1.2006 15:16:12

            strejka: .... a to je právě ta chyba.

              strejka - Profil | Po 23.1.2006 14:38:22

              septal: o Jagrove malicku se psalo presne 3,95krat casteji :-)))

                šeptal - Profil | Po 23.1.2006 14:33:57

                Lubo: Je mi jasný, že neuhlídám všechno. Ale mě se toho v tý televizi skutečně nedařilo zahlídnout tolik, abych to moh považovat za adekvátní. Když si Jágr zlomil malíček, tak to se o ničm jiným nemluvilo. Tady to ale považuju za závažnější a tak očekávám adekvátní odezvu a tlak médií. Zatím to považuju za slabotu.

                  Bíbo | Po 23.1.2006 14:33:17

                  Přepošlete tuto diskusi zeleným, Greenpeace...akci "Brontosaurus " nebo jak se všechna ta hnutí dnes jmenujou na jejich e-mail! Ne ES-TÉ-BÁCI spojte se, ale rybáři z celých Čech spojte se - proti bandě rybovrahů, co to chtějí zahrát do autu! Jen když jim pořádně zatopíme pod kotlíkem, tak toto téma nevyhasne a bude to pro ně dobrá výstraha i do budoucna.....

                    Lubo - Profil | Po 23.1.2006 14:23:12

                    šeptal: jaký klid. Dyť se to kolik dní mlelo všude pořád dokola. Když se to stane někde jinde než na Vltavě, nebo Labi, tak se o tom jednou zmíní noviny a možná i Nova a zítra po tom neštěkne ani pes :-)

                      strejka - Profil | Po 23.1.2006 14:19:01

                      septal: ti zeleni me taky stvou, maji moc poukazat na to, ze to neni jen skoda, kterou zpusobila jedna firma druhe :-(

                        tomvec - Profil | Po 23.1.2006 14:14:09

                        Jak bylo uvedeno nize, Draslovku asi podivne vlastni estebak. Estebaku je v politice a vrcholne ekonomice plno. Draslovka udajne dodava pro armadu. Kyanidove slouceniny nejsou vybusne, jsou to jedy (Cyklon B = Uragan D2?). I v armade jsou estebaci. Armada pouziva bojove chemicke latky. Mozna je to ve statnim zajmu, aby bylo kolem Draslovky ticho. Estebaci vsech zemi spojte se!

                          šeptal - Profil | Po 23.1.2006 14:13:53

                          strejka: Připouštím, že jsem na obrazovce neuhlídal všechno, ale i tak se mi aktivita médií zdá ne moc valná. Zatím jsem nezachytil vyjádření žádného ekologického aktivisty. Prostě na to, jaký je to průser, se mi to celý moc nezdá.

                            strejka - Profil | Po 23.1.2006 14:05:58

                            jen pro zajimavost: zastupci Draslovky (Bruzek, Holub) se od havarie v mediich vyjadrovali 34x, zastupci svazu (Horacek, Simunek) 37x, coz je prekvapive docela solidni vykon...

                              šeptal - Profil | Po 23.1.2006 13:44:28

                              strejka: To, že je to týden, nebo 2 po, to neberu. Problém totiž pořád trvá - řeka je mrtvá. To jako, kdyby se to stalo v létě a doplatil na to skautský oddíl, tak by se dva týdny mlžilo a pak bylo ticho po pěšině? V tom totiž asi smrdí něco víc, než jen leklý ryby.

                                strejka - Profil | Po 23.1.2006 13:36:08

                                septal: ono je tezky o tom nejak informovat, kdyz infomace skoro zadne nejsou, Draslovka zjevne nekomunikuje, zastupce svazu jsem v mediich videl take jen z tech nejnizsich organizacnich struktur hned po uniku, kteri litovali, ze se neco takoveho stalo, ale neinfomovali (ani nemohli) o faktech, statni sprava jeste nema jasno, zeleni zahadne mlci, navic je to problem, ktery tyden po havarii uz neni hmatatelne videt a tyka se aspon podle zverejnovanych informaci (neaktivita zelenych a politicka reprezentace se nechce palit prsty) jen jednoho "spolku" a jedne firmy, na cem pak maji media stavet reportaze? napr. Ceska televize, mi ale prijde, ze docela solidne infomuje o zverejnenych novinkach, v tisku to az tak nesleduju...
                                EDIT: ted jsem to proklepnul, havarie byla od 9.1. zminena nasimi medii 158x, prekvapive i s par vyjadrenima zainteresovanych vcetne Draslovky...

                                  šeptal - Profil | Po 23.1.2006 13:20:55

                                  V týhle věci mě pořád zaráží ten mediální klid. Když ve vile Regina vylila do výřivky flašku saponátu, tak z toho televize žila ještě kolik týdnů. Tady vychcípe 80 kiláků řeky a kolik bylo reportáží? Na prstech bych je spočítal. Co udělat pro to, aby kolem toho bylo pořádný dusno, aby ti zodpovědní nemohli sedět v klidu za pecí?

                                    Michal | Po 23.1.2006 13:14:38

                                    strejka, šeptal: pokud by nyní uzavřel svaz s Draslovkou dohodu o tom, že svazu přísluší náhrada ve výši xxx Kč a tím jsou obě strany co se týče náhrady škody zcela vyrovnány a poté by se zjistilo, že úhyn ryb pod ledem je mnohonásobně vyšší než oněch 9 tun, pak by se možná dalo o trestněprávní odpovědnosti uvažovat, ale než dle § 255 TZ, tak spíše dle § 255a TZ, protože dle § 255 je zapotřebí úmysl tuto škodu způsobit, nedbalost nestačí, ta stačí až dle § 255a TZ, ale pouze za předpokladu, že škoda dosahuje částky alespoň 500.000, -Kč

                                      doncoyote - Profil | Po 23.1.2006 12:34:37

                                      K těm 9 tunám. Někde jsem zaregistroval informaci, že se to týká Nymburku. To by znamenalo ůsek Kolín - Nymburk. I laik by pochopil, že se jedná pouze o část, a uvedené množství znamená jen část na uvedeném revíru. Proto asi chystají potapěče, ale těm nevyšlo počasí. Zlehka přituhlo.

                                        otik | Po 23.1.2006 12:18:27

                                        Do Labe nedaj ani hovno,penize konci na uctech MO a ryby na revirech mistniho vyznamu!!!!!!!!