Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Holátko Josef | Pá 20.1.2006 13:14:45

Část ekologického podpůrného programu :
Ochraně životního prostředí věnují Lučební závody Draslovka a.s. Kolín (LZD) maximální pozornost a dlouhodobě patří tato oblast mezi priority vedení společnosti. Současná ekologická legislativa, ale i vědomí odpovědného podnikání v chemii, neumožňují ani jiný než aktivní přístup. Na realizaci přijímaných opatření jsou každoročně vynakládány nemalé finanční prostředky
- Vypouštění odpadních vod
Veškerá produkce odpadních vod (OV) je vypouštěna vlastní kanalizací do řeky Labe....(+ ještě něco o čističkách)

    MrCement | Pá 20.1.2006 12:49:16

    All: nebyla to chyba plovaku, ale za vse mohla chybna elektronka - kdo ma bedny, tak necht poslechne zaznam: http://www.meteleskublesku.cz/media/12/snd/31.mp3

      otik | Pá 20.1.2006 12:42:42

      Vzpomente loni touhle dobou ten samy uhyn ryb jenze v menším rozsahu skončilo to na mrtvém bodu a bez potrestani vinika.

        otik | Pá 20.1.2006 12:38:46

        To neni možný jak daleko ješte svaz klesne? Ted už věřím že penize vynaloženy na obnovu života v Labi skončí na účtech MO a obsadky ryb v revirech mistniho významu jak se doposud opravdu někde dělo.Myslíte že je možnost být u přímého nasazování¨ano Labe bude opět zarybněno,ale je otázkou jestli to nebude zarybnění papírové.

          Marin - Profil | Pá 20.1.2006 11:38:23

          oprava " z nějaké Draslovky"

            Marin - Profil | Pá 20.1.2006 11:37:13

            No já bydlím na Moravě, ale jako dítě jsem trávil prázdniny v Jakubě u Církvice, jezdili jsme do Čáslavi, Kolína, Hóry... no prostě mám k tomu kraji velký vztah, loni jsem jel vyjímečně v zimě vlakem do Prahy a viděl z vlaku Labe a řekl jsem si, že letos tam musím zajet na ryby, je to fakt krásná řeka a teď mám hrozné pocity z toho,co dokážou udělat lidi z z z nějaké Draslovka s přírodou, je to fakt hrozný.
            Asi to budu muset na nějakej rok odložit.
            Kdo jste tam pravidelně chodil na ryby, a kdo žijete v okolí Labe, věřte, že s vámi upřímně cítím...

              Marin - Profil | Pá 20.1.2006 11:24:48

              bez komentáře

              Draslovka z rubriky O nás:

              Historie v datech
              duben 1945
              zničení závodu leteckým náletem

                pepino - Profil | Pá 20.1.2006 11:22:50

                At se cela draslovka jde vykakat.Nicimk nevinahradej to co udelali.Je to proste jak se rika pi.a a penize tahnou svet.Proc nekoho trestat kdyz da koruny je to proste v lidech.A jako vzdy za 14 dni nebude nikdo o nicem mluvit a co chteji vysazovat do detoxikovane vody jedine nasadu z Cernobilu.

                  strejka - Profil | Pá 20.1.2006 11:22:24

                  Petr_S: to je tak, kdyz se pri pruseru neobrati na predni komunikacni odborniky (jako treba na me) a setri na nepravych mistech, bych jim vyfinul takovou obhajobu, ze by se rybari museli zacit stydet, ze tu reku rybama tak neunosne zasvinili, byla by to dobra schiza :-))

                    Miras - Profil | Pá 20.1.2006 11:16:10

                    Petr_S: spíš mi to připadá jako reklamní leták...

                      hellstar | Pá 20.1.2006 11:12:17

                      TCorleone: Na vedoucí pracovníky Draslovky. Pro nedbalostní trestné činy obecného ohrožení a poškozování životního prostředí. Mrkni do downloadu - už tam to trestní oznámení je. U Kordy to bude dnes odpoledne.

                        Petr_S | Pá 20.1.2006 11:02:37

                        Ti šmejdi z Draslovky ve svém stanovisku ještě drze zdůrazňují, že více jak 90% produkce vyvážejí do celého světa!!!!! Takže nám tu zlikvidovali řeku aby mohli hrabat peníze z vývozu. Nestojíme jim ani za formální omluvu! To vyjádření musel psát totální idiot - viz http://www.draslovka.cz/vyjadreni.pdf

                        Když rakouští zelení blokují hraniční přechody kvůli Temelínu, co kdyby čeští rybáři pro změnu zablokovali Draslovku?

                          TCorleoene - Profil | Pá 20.1.2006 10:53:44

                          to hellstar: na koho je to trestní ozn.? Napiš aspoň ve zkratce něco bližšího. Mám to ke Kordovi kousek a rád bych se event.připojil. Dík

                            šeptal - Profil | Pá 20.1.2006 10:20:15

                            Pike: Slááva, sláva. Podle mě by měli tlačit podstatně víc. Todle je fakt průser, kde by měli být vidět každou chvíli a ne že se po týdnu mihnou v novinách.

                              hellstar | Pá 20.1.2006 10:16:23

                              P.S. Během dneška bude trestní oznámení a příslušné archy pro připojení se k němu k dispozici v pražských prodejnách rybářských potřeb JSA na Maninách, Silurus (Tomi-Korda) na Praze 7 a Loška na Žižkově. Kdo bude chtít, může připojit své nacionále a podpis.

                                Pike | Pá 20.1.2006 10:14:58

                                Septal. Vcera mel o tom clanek mluvci Duhy v MF Dnes a docela se do toho problemu opiral.

                                  hellstar | Pá 20.1.2006 10:12:29

                                  strejka: Jmenuje se to Porušení povinnosti při správě cizího majetku. Uvidíme.

                                    hellstar | Pá 20.1.2006 10:11:01

                                    Přátelé, vzor trestního oznámení na pracovníky Draslovky je v Downloadcentru. Kdo má zájem, může si ho stáhnou a podat.

                                      šeptal - Profil | Pá 20.1.2006 10:09:11

                                      Já jsem zvědavej, kdy se pořádně ozvou zelení??? V televizi nikdo z nich nedal ani hlásku. Když povodeň propláchla Spolanu, to bylo řevu. A přitom snad žádný úhyn nenastal (jestli dobře pamatuju). Teď je sterilních nějakých 80 kiláků řeky a ticho po pěšině. Kurva, kde je zakopaný pes?

                                        rybomil | Pá 20.1.2006 10:06:09

                                        Jsem moc zvědavý, co tedy bude v konečné závěrečné zprávě o vzniku a následcích závažné havárie dle vyhl. MŽP č. 7 / 2000 Sb. Doufám taky že bude zvěřejněna, bo jinak samo o ni požádám (me ) příslušné orgány státní správy dle zákona osvobodném přístupu k informacím.