MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybolov v Argentině, Chile?

Zajímá mě jestli máte někdo zkušenosti s rybolovem v Argentině + Chile. Jedná se mi o příležitostní lov v řekách a jezerech. Případně je-li třeba nějaké povolení. Díky. Zdar Fugas

Autor diskuse: Fugas
Zařazeno do: všeobecné - revíry, cestování, 5.1.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Fugas Pá 6.1.2006 11:52:07
Vláďa: S tou "popularitou" bohužel počítám..., snad to nebude tak hrozný.
N mirmen - ® Čt 5.1.2006 21:52:42
V Chile je u města Puerto Varas vesnice Nový Broumov ( Nuevo Braunau).
Na stránkách www.broumov.net byla v Broumovském zpravodaji informace o krajanech ( převážně německého původu), kteří v letech 1870 a později odešli z c.k.Rakouska a usídlili se v této části Chile.
Po roce 1990 se za podpory někoho z ambasády ( či konzulátu) uskutečnily nějaké kontakty.
Něco bylo zvěřejněno na stránkách Broumovského zpravodaje, uskutečnila se i výstava Nový Broumov v Chile.
Jedním z lidí, kteří se zřejmě aktivně zabývali krajany a jejich historií v Chile, je ing. Jan Neumann.
Údajně se měla uskutečnit i nějaká expedice do Chile pod vedením ing.Neumanna.
Možná by Ti pomohlo zkontaktovat někoho z lidí okolo www.broumov.net a zkusit ing.Neumanna sehnat, případně přes něj se dostat na krajana v Chile a probrat to, co potřebuješ vědět , přímo " s kovářem".
N Vláďa - ® Čt 5.1.2006 17:44:59
povolenky jsou nutne vsude. daj se koupit u mistnich pracovniků národních parků (biological officers/wardens akorat zde jako cech asi nebudes moc popularni) taky u majitelů tábořišt´ a ve většině měst údajně :-)
N Fugas Čt 5.1.2006 15:25:24
Moolis. Díky. Jestli jsou pstruzi ať už původní nebo granuláci všude, tak to je dobrý. Potřebuju už chytit rybu! Jinak si od kolegů nerybářu zase něco vyslechnu.. Minule to byl o něco severněji debakl, ale to už jsme tu myslim kdysi řešili. Zdar Fugas
N G.Moolis - ® Čt 5.1.2006 14:48:57
Fugas: byl sem v provincii Tucumán a Salta. To je na severu pod bolivijskými hranicemi. Cena povolenky mně moc nezajímala. Moc to ale nebylo. Bylo to ještě před velkou argentinskou krizí.Tenkrát jsem tam nechytal, jednak jsou v jižní Americe k vidění zajímavější věci než vysazený potočáci a taky se mi už nikam věci na ryby nevešly. Každopádně pstruzi jsou vysypaný do všech možných i nemožných jezer i řek po celý dýlce And. V Lonely Planet bys měl najít minimálně orientační informace. Tipoval bych, že v Patagoni to bude ranec. Hezkej let a výlet.
Iguazu dobrý, Robert de Niro to lez s ruksakem plnym brnění (doporučuju Misi)
N Fugas Čt 5.1.2006 14:16:11
G. Moolis: Pojedu z Brazílie přez Iguazu falls směrem na jih. Nejvíc času bych chtěl trávit v Patagonii. Končíme v Santiagu. Přesnej plán ještě nemam( na to že v pondělí letíme...). Každopádně bych si rád někde zachytal. Nepamatuješ se kolik ta povolenka přibližně dělala? Bylo to někde v okolí Mendozy? Jinak Itálii mam docela rád:-)
N G.Moolis - ® Čt 5.1.2006 13:27:08
Fugas: Kam jedeš. Já byl v severní Argentině. K chytání ryb na tamní řece i jezeru povolenky potřeba byly. Nečekej moc velkou anarchii. Já měl z Argentiny hodně evropský, snad italský dojem.
N Fugas Čt 5.1.2006 12:44:16
Všem díky. Vypadá to opravdu moc zajímavě. Jen jsem nenašel jestli je třeba nějaký to povolení. Předpokládám že v místech kam se jezdí hojně chytat a kde jsou vyloženě sportovní revíry( viz agentury v odkazech od mirmena) se povolenka koupí, ale co zbytek Chile nebo Argentiny? Nejedu tam s cestovkou a rybaření bude v mém případě pouze vedlejší "zábava", tak bych nerad pro pár náhozů udělal malér. Budu se muset optat na místě. Bouhužel nemuškařím, tak chci zkusit vláčet. No snad mě tam nezavřou:-)
N Vláďa S. - ® Čt 5.1.2006 7:59:34
Mám doma video o lovu v tamních oblastech a vypadá to hodně dobře. Zas na druhou stranu, které reklamní video by vypadalo blbě, že :-) Ale vážně, věřil bych tomu, že se tam dají slušně zachytat potočáci, duháci a i mořská forma potočáka vytahující do řek.
N rarach Čt 5.1.2006 7:57:27
Na Discovery v pořadu Zblázněni do rybaření se podvakráte co jsem viděl natáčelo v Chile a bylo to úchvatné co se týká salmonidů, jinak hledat jak píše kolega Mirmen.
N mirmen - ® Čt 5.1.2006 1:11:10
Určitě pobyt v Patagonii musí zanechat ohromný dojem.
N mirmen - ® Čt 5.1.2006 1:07:19
Kdysi jsem brouzdal na webových stránkách o Patagonii ( ve věci nesouvisející s rybařinou ) a narazil na info, že jsou tam i atraktivní sladkovodní oblasti. Možná bys nějakou inspiraci ( případně i kontakt) nalezl třeba tady - www.magallanesflyfishing.com nebo na www.exchile.com/fly_fishing_patagonia.html

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | revíry, cestování ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNash pouzdro 12 ft Double Rod Skin

Za 2.277
Obal na pruty Nash 12ft Double Rod Skin - Inovované pouzdro na dva pruty, které kvalitou předčí všechnu konkurenci. Praktické a kompaktní pouzdro, které pojme dva kompletně sestavené pruty i s podběrákem, vidličkami a dalším příslušenstvím.

akce, rybareniAKCE!! Pelety Mainline Feeder

Za 99
Kvalitní měkčené peletky nyní za TOP CENU!!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...