- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Klub Rybářské turistiky
Jakožto dlouholetý milovník této disciplíny,rozhodl jsem se pro založení této speciální sekce pro rybáře,kteří milují pohyb okolo vody tzv.na lehko.Co je to rybářská turistika:
Je to šoulačka s prutem,batohem a fotoaparátem okolo našich řek,říček a ostatních toků.Není ani tak důležité ulovit rybu,jako poznat místa dříve nepoznaná.Mnohdy takto ujdu mnoho kilometrů,aniž bych ulovil jedinou rybku.
Všichni,kdo toto máte rádi a Vaše paměťová karta je plná fotek,račte vstoupit.Tato diskuse je tu pro Vás.
Kaprařům a ostatním bobkařům vstup zakázán!
- Zobrazit zápisy i bez fotek.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
16x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NSerza123 - Profil | Út 1.1.2013 10:55:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNICKLOTERS - Profil | Ne 30.9.2012 10:26:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNICKLOTERS - Profil | Ne 30.9.2012 10:13:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNICKLOTERS - Profil | Ne 30.9.2012 10:06:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
N: vydrák - Profil | Pá 7.9.2012 17:22:41
foto č.8.9 - řeka za městem je jiná.Nespoutaná a regulací neposkvrněná.
foto č.10 - pěšina okolo řeky
foto č.11 - vyhlídka na skále nad řekou
Fotek je víc ale tohle stačí.Jinak,cestou jsem ulovil jednoho tlouště a jednoho okouna.Velikosně to nebyl žádnej zázrak,takže bez fotky:-))
N: vydrák - Profil | Pá 7.9.2012 17:10:13
Jak vidno,rybářská turistika nepatří mezi rozšířené disciplíny českého rybářského národa :-))
No nic,k tématu:
Vzal jsem si dnes dovolenou,popadnul batoh,svačnu a proutek a vyrazil za turistikou.Mým cílem se stalo 30km vzdálené starobylé lázeňské město Bechyně.Bechyní sem mockrát projížděl ale nikdy se nezastavil.Až dnes.
Bechyní protéká Lužnice a tak jsem rozšířil obzory..Na mapě jsem označil trasu pochodu a pod ní je pár tématických fotografií.
foto č.1 - Bechyňský zámek
foto č.2 - rotunda na skále
foto č.3 - řeka v městě,zregulovaná a pomalu plynoucí
foto č.4 - železná lávka nad soutokem Smutné říčky a Lužnice
foto č.5 - lávka přes Smutnou říčku postavena r.1902
foto č.6 - cedule
foto č.7 - Bechyňská obora
N: vydrák - Profil | So 3.9.2011 15:53:25
Letošní první větší turisticko - rybářská vycházka proti proudu Lužnice(viz.mapka).Ušli jsme s mladým několik náročných kilometrů,zdolali jeden brod a utopily telefon:-)) Vše v časovém úseku 8.30h - 15.00h.
Tam po levém břehu,zpátky po pravém.Uloveno několik tloušťů a okounů - ale o ryby vůbec nešlo:-))
Petrův zdar
NOŠ - Profil | Po 2.5.2011 16:39:08
NOŠ - Profil | Ne 24.4.2011 10:44:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tato řeka je občas dost divoká, obrostlá nízkými keři, takže člověk se ani nedostane k vodě. Samozřejmě i tady je možné vidět stopy přítomnosti člověka, ale po ruchu města je to balzám na duši. Pro výletníky doporučuji!
N: vydrák - Profil | Ne 17.4.2011 8:39:29
Včerejší zahájení pstruhové sezóny mě vytáhlo k vodě,ovšem ve stylu - LOVY BEZE ZBRANÍ!!
Prošel jsem cca 1.5km úsek menší pstruhovky ověšen pouze fotoaparátem a doprovázen věrným psem Sámou.Většina úseku byla slušně zarostlá,síla jara tryskala ze všech míst.Zajímavé bylo,že jsem neobjevil jediného muškaře.Na tuto říčku nějak muškaři zapomněli,ačkoliv je pravidelně dosazována pstruhem P,D a sivenem.
Za to jsem objevil stádečko ovcí pečlivě střeženo dvěma psi(border kolií a NO).
Psi absolutně nereagovaly na mého psa.V jejich popisu práce bylo hlídat stádo-né očumovat kolemjdoucí:-)))))Skvěle vycvičení psi!!!!
Hezký den to byl.Petrův zdar
N: vydrák - Profil | So 23.10.2010 15:46:23
Cílem našeho dnešního vejšlapu se stala řeka Lužnice a starý řetězový most,který se v minulosti rozpínal nad starou Vltavou u obce Podolí.
Při výstavbě Orlické přehradní nádrže byl most rozebrán a přesunut pod obec Stádlec.Jde o ojedinělou technickou památku a dodnes slouží dopravě.Provoz je omezen jen na osobní automobily.Výpravu jsme ukončili kávou v jednom stylovém hotýlku u krbu.
Petrův zdar
N: vydrák - Profil | St 20.10.2010 14:58:45
Dnes jsem vyrazil prozkoumat krásy jednoho menšího potůčku.Místní ledňáček mě prováděl celým úsekem,ovšem vyfotografovat se mi ho nepodařilo.Tak aslespoň pár fotek z místa činu.
To hlavní!-ryby nebraly.Možná tam žádné nejsou.Ale i přesto jsem si krásně rybářsky zaturistil a potkal jednu velice sympatickou kozu..
Petrův zdar
NMilda - Profil | Po 18.10.2010 19:35:36
N: vydrák - Profil | Po 18.10.2010 19:13:46
Toto je má zatím poslední letošní rybářská vycházka.Jednalo se o retro vycházku na soutok říčky Smutné a Jidášova potoka.
Vybaven velkou polní,retro sestavou Shakespeare a zvukovými rotačkami Ryna jsem se prodíral houštinami okolo této krásné říčky mendrující loukami a lesem.Petrův zdar
N: vydrák - Profil | Ne 10.10.2010 11:40:18
Pro začátek a rozběhnutí diskuse přidám moji poslední akci,jejíž název je - pochod k soutoku u obou řek.
Takhle nějak by měl vypadat zápis rybářského turisty-na fotkách jsou značky,cedule a nesmí chybět foto cílového místa.
Vím,tato diskuse nebude pro každého.Proto jsem ji založil.Petrův zdar
Kde to žije - všechna témata
12:43NPstruhová sezóna 2026 211
12:43NBoloňka a předpřipravené sestavy 6
12:42NVN Zemplínska Šírava (Revír) 29
12:04NRealita po zimním náletu kormoránů. 49
11:40Npřepravní taška na křeslo - potřebuju poradit 5
10:55NPruty Hearty Rise 491
9:44NDeeper: tipy, triky a reálné zkušenosti 46
9:29NDržák echolotu na člun 19
ÚtNPřeprava člunu na káře. 13
ÚtNNesrovnalosti BPVRP vs www.rybsvaz.cz/seznam-reviru 12
ÚtNVypínač k motoru 16
ÚtNLUŽNICE 7 B (Revír) 8
ÚtNShakespeare a vše kolem této značky 184
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 362
ÚtNDo Moravy se vrátilo 3000 jeseterů malých (Bleskovka) 31
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: Do Moravy se vrátilo 3000 jeseterů malých
. . . NBleskovka: Rybáři porušují pravidla. Porybní na Plzeňsku hlídají i z lodě.
. . . NBleskovka: Energetika vs. divoká voda: Kdo má větší nárok na naše řeky?
. . . NBleskovka: V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku"
. . . NBleskovka: Velké zlepšení čistoty vody má háček - řekami tečou tuny neviditelné špíny
. . . NBleskovka: Zákaz vstupu a rybolovu v revíru Dyje 13/1 - ohrožený orel
Akční nabídky
-25 až -53% na rozbalené zbožíZa 59 Kč
ROZBALENÉ ZBOŽÍ Z VELETRHU - jeho opotřebení je naprosto minimální, nebo žádné. Omezený počet kusů! Do vyprodání zásob. Více na www.chytil.cz
ČASOVĚ OMEZENÁ AKCE! Lehátko Mivardi CamoCODE Flat6Za 3.750 Kč
Extrémně lehké, velké a 100% ploché lehátko ve velice atraktivním designu s digitálním maskováním.
Oznámení - obecné
Poděkování za sponzorský dar
Jménem MO ČRS Hluboká nad Vltavou bych chtěl poděkovat firmě Chytil - Ludmila Šustrová za poskytnuté dary na rybářské závody pořádané naší organizací. Děkujeme a moc si toho vážíme👍
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...





































































































