- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Klub Rybářské turistiky
Jakožto dlouholetý milovník této disciplíny,rozhodl jsem se pro založení této speciální sekce pro rybáře,kteří milují pohyb okolo vody tzv.na lehko.Co je to rybářská turistika:
Je to šoulačka s prutem,batohem a fotoaparátem okolo našich řek,říček a ostatních toků.Není ani tak důležité ulovit rybu,jako poznat místa dříve nepoznaná.Mnohdy takto ujdu mnoho kilometrů,aniž bych ulovil jedinou rybku.
Všichni,kdo toto máte rádi a Vaše paměťová karta je plná fotek,račte vstoupit.Tato diskuse je tu pro Vás.
Kaprařům a ostatním bobkařům vstup zakázán!
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
16x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NSerza123 - Profil | Út 1.1.2013 12:09:48
N: vydrák - Profil | Út 1.1.2013 11:04:09
Z Malše mám první parmu.
NSerza123 - Profil | Út 1.1.2013 10:55:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPetrZ - Profil | Út 1.1.2013 10:01:15
N: vydrák - Profil | Čt 29.11.2012 16:33:16
Tak sem rád že jsi další,komu je tato disciplína blízká:-)
Nnerf - Profil | Čt 29.11.2012 16:03:17
NNICKLOTERS - Profil | Ne 30.9.2012 10:26:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNICKLOTERS - Profil | Ne 30.9.2012 10:13:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNICKLOTERS - Profil | Ne 30.9.2012 10:06:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
N: vydrák - Profil | Pá 7.9.2012 17:22:41
foto č.8.9 - řeka za městem je jiná.Nespoutaná a regulací neposkvrněná.
foto č.10 - pěšina okolo řeky
foto č.11 - vyhlídka na skále nad řekou
Fotek je víc ale tohle stačí.Jinak,cestou jsem ulovil jednoho tlouště a jednoho okouna.Velikosně to nebyl žádnej zázrak,takže bez fotky:-))
N: vydrák - Profil | Pá 7.9.2012 17:10:13
Jak vidno,rybářská turistika nepatří mezi rozšířené disciplíny českého rybářského národa :-))
No nic,k tématu:
Vzal jsem si dnes dovolenou,popadnul batoh,svačnu a proutek a vyrazil za turistikou.Mým cílem se stalo 30km vzdálené starobylé lázeňské město Bechyně.Bechyní sem mockrát projížděl ale nikdy se nezastavil.Až dnes.
Bechyní protéká Lužnice a tak jsem rozšířil obzory..Na mapě jsem označil trasu pochodu a pod ní je pár tématických fotografií.
foto č.1 - Bechyňský zámek
foto č.2 - rotunda na skále
foto č.3 - řeka v městě,zregulovaná a pomalu plynoucí
foto č.4 - železná lávka nad soutokem Smutné říčky a Lužnice
foto č.5 - lávka přes Smutnou říčku postavena r.1902
foto č.6 - cedule
foto č.7 - Bechyňská obora
N: vydrák - Profil | So 3.9.2011 15:53:25
Letošní první větší turisticko - rybářská vycházka proti proudu Lužnice(viz.mapka).Ušli jsme s mladým několik náročných kilometrů,zdolali jeden brod a utopily telefon:-)) Vše v časovém úseku 8.30h - 15.00h.
Tam po levém břehu,zpátky po pravém.Uloveno několik tloušťů a okounů - ale o ryby vůbec nešlo:-))
Petrův zdar
NOŠ - Profil | Po 2.5.2011 16:39:08
N: vydrák - Profil | Ne 24.4.2011 10:53:06
NOŠ - Profil | Ne 24.4.2011 10:44:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tato řeka je občas dost divoká, obrostlá nízkými keři, takže člověk se ani nedostane k vodě. Samozřejmě i tady je možné vidět stopy přítomnosti člověka, ale po ruchu města je to balzám na duši. Pro výletníky doporučuji!
NArsenal - Profil | Ne 17.4.2011 9:30:55
Cizinec zas brečí,např.kolegové z Sk."vy sa tam v ČR máte,tam si zachytáte,u vás je to super" I s tím jsem se zde setkal.Má odpověď zní"jsme na stejný lodi" a to neví,že na Sk jezdím a znám to tam OK.
Nyvana - Profil | Ne 17.4.2011 9:29:18
Nyvana - Profil | Ne 17.4.2011 9:21:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nyvana - Profil | Ne 17.4.2011 9:18:44
NRashid 28.93 - Profil | Ne 17.4.2011 9:05:42
N: vydrák - Profil | Ne 17.4.2011 9:03:30
Nyvana - Profil | Ne 17.4.2011 9:00:28
N: vydrák - Profil | Ne 17.4.2011 8:39:29
Včerejší zahájení pstruhové sezóny mě vytáhlo k vodě,ovšem ve stylu - LOVY BEZE ZBRANÍ!!
Prošel jsem cca 1.5km úsek menší pstruhovky ověšen pouze fotoaparátem a doprovázen věrným psem Sámou.Většina úseku byla slušně zarostlá,síla jara tryskala ze všech míst.Zajímavé bylo,že jsem neobjevil jediného muškaře.Na tuto říčku nějak muškaři zapomněli,ačkoliv je pravidelně dosazována pstruhem P,D a sivenem.
Za to jsem objevil stádečko ovcí pečlivě střeženo dvěma psi(border kolií a NO).
Psi absolutně nereagovaly na mého psa.V jejich popisu práce bylo hlídat stádo-né očumovat kolemjdoucí:-)))))Skvěle vycvičení psi!!!!
Hezký den to byl.Petrův zdar
N: vydrák - Profil | So 23.10.2010 15:46:23
Cílem našeho dnešního vejšlapu se stala řeka Lužnice a starý řetězový most,který se v minulosti rozpínal nad starou Vltavou u obce Podolí.
Při výstavbě Orlické přehradní nádrže byl most rozebrán a přesunut pod obec Stádlec.Jde o ojedinělou technickou památku a dodnes slouží dopravě.Provoz je omezen jen na osobní automobily.Výpravu jsme ukončili kávou v jednom stylovém hotýlku u krbu.
Petrův zdar
N: vydrák - Profil | St 20.10.2010 14:58:45
Dnes jsem vyrazil prozkoumat krásy jednoho menšího potůčku.Místní ledňáček mě prováděl celým úsekem,ovšem vyfotografovat se mi ho nepodařilo.Tak aslespoň pár fotek z místa činu.
To hlavní!-ryby nebraly.Možná tam žádné nejsou.Ale i přesto jsem si krásně rybářsky zaturistil a potkal jednu velice sympatickou kozu..
Petrův zdar
N: vydrák - Profil | Út 19.10.2010 17:58:21
Nanakonda - Profil | Út 19.10.2010 7:10:06
NMilda - Profil | Po 18.10.2010 19:35:36
N: vydrák - Profil | Po 18.10.2010 19:13:46
Toto je má zatím poslední letošní rybářská vycházka.Jednalo se o retro vycházku na soutok říčky Smutné a Jidášova potoka.
Vybaven velkou polní,retro sestavou Shakespeare a zvukovými rotačkami Ryna jsem se prodíral houštinami okolo této krásné říčky mendrující loukami a lesem.Petrův zdar
Ndany1 - Profil | Po 11.10.2010 20:08:33
Ndany1 - Profil | Ne 10.10.2010 21:10:59
Njasommato - Profil | Ne 10.10.2010 21:00:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
N: vydrák - Profil | Ne 10.10.2010 11:40:18
Pro začátek a rozběhnutí diskuse přidám moji poslední akci,jejíž název je - pochod k soutoku u obou řek.
Takhle nějak by měl vypadat zápis rybářského turisty-na fotkách jsou značky,cedule a nesmí chybět foto cílového místa.
Vím,tato diskuse nebude pro každého.Proto jsem ji založil.Petrův zdar
Kde to žije - všechna témata
PáNRybářská videa: Dvě červnové vycházky za kapry na Labe 1
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"




































































































