MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Háčky bez protihrotů

1.10.1998 - Dušan Podzimek

Jistě jste si již při odháčkování ryby všimli, že háček jde velmi těžko ven. Nebo jtse si poškodili své oblečení neúmyslně zapíchnutým háčkem. Příčinou obého je PROTIHROT zrádně trčící za špičkou háčku. Je proto vhodné se jej zbavit, což je nejsnáze proveditelné pomocí peanu. Pokud máme háček aeměkčío, můžeme protihrot přimáčknout k háčku, máme-li háček silně kalený, protihrot ulomíme. To je ostatně nejjistější řešení u obou typů. Pozor však na ulomení špičky! Správné zamáčknutí zkontrolujte pomocí nějaké textilie, například trika. Háček s dobře zamáčknutým protihrotem lze z látky snadno vyjmout bez váznutí. Pro zručného rybáře by to však neměl být problém. Možná si řeknete, že kvůli zdraví ryb se nepřipravíte o úlovky. To si však v tom případě nemůžete říkat sportovní rybáři. Pro pravého sportovního rybáře není problém protihrot zamáčknout z vlastní vůle, protože ví, že se tak jeho miláček - ryba - podstatně méně trápí a po vrácení zpět vodě jí nehrozí nebezpečí zaplísnění a ranka se jí mnohem rychleji hojí. Používání háčků bez protihrotů znamená další poznání co se týče techniky zdolávání, protože udržet bojující rybu na takto - v duchu moderní doby upraveném sportovnějším háčku - je bezesporu kusem umění. A jde to, věřte mi.

Všem opravdovým sportovním rybářům s pozdravem Chyť a pusť přeje mnoho radosti z úlovků dosažených pomocí háčků bez protihrotů.

Dušan Podzimek

Autor: Dušan Podzimek

Přečteno: 6 014x
Průměrná známka: 1.71

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMainline particle Spomb

Nové Mainline partikly do vašich raket spomb v několika příchutích již skladem.


akce, rybareniNovinka 2017 + dárek ZDARMA!

Série lehkých univerzálních navijáků MIKADO LA VIDA FD se představuje s vysoce jakostním chodem a velice poutavým designem v krásně jasně zelené barvě.


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...