MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Háčky bez protihrotů

1.10.1998 - Dušan Podzimek

Jistě jste si již při odháčkování ryby všimli, že háček jde velmi těžko ven. Nebo jtse si poškodili své oblečení neúmyslně zapíchnutým háčkem. Příčinou obého je PROTIHROT zrádně trčící za špičkou háčku. Je proto vhodné se jej zbavit, což je nejsnáze proveditelné pomocí peanu. Pokud máme háček aeměkčío, můžeme protihrot přimáčknout k háčku, máme-li háček silně kalený, protihrot ulomíme. To je ostatně nejjistější řešení u obou typů. Pozor však na ulomení špičky! Správné zamáčknutí zkontrolujte pomocí nějaké textilie, například trika. Háček s dobře zamáčknutým protihrotem lze z látky snadno vyjmout bez váznutí. Pro zručného rybáře by to však neměl být problém. Možná si řeknete, že kvůli zdraví ryb se nepřipravíte o úlovky. To si však v tom případě nemůžete říkat sportovní rybáři. Pro pravého sportovního rybáře není problém protihrot zamáčknout z vlastní vůle, protože ví, že se tak jeho miláček - ryba - podstatně méně trápí a po vrácení zpět vodě jí nehrozí nebezpečí zaplísnění a ranka se jí mnohem rychleji hojí. Používání háčků bez protihrotů znamená další poznání co se týče techniky zdolávání, protože udržet bojující rybu na takto - v duchu moderní doby upraveném sportovnějším háčku - je bezesporu kusem umění. A jde to, věřte mi.

Všem opravdovým sportovním rybářům s pozdravem Chyť a pusť přeje mnoho radosti z úlovků dosažených pomocí háčků bez protihrotů.

Dušan Podzimek

Autor: Dušan Podzimek

Přečteno: 7 055x
Průměrná známka: 1.7

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKonvičky Fox Cookware Kettle

Konvičky na vaření vody s unikátní technologií Heat Transfer, která šetří spotřebu plynu a urychluje vaření.

akce, rybareniKrmící směsy Sensas - skladem

léty osvědčená kvalita krmení na celou sezónu

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...