MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Falešná rybářská stráž?! Podivné chování na Berounce 2

Kategorie: Všeobecné

V neděli, 1.6.2008 při rybolovu na Berounce 2 nad Mokropeským jezem, na pravém břehu, ke mně přijel bílou dodávkou s nápisem inženýrské stavby, muž, zřejmě ukrajinského původu, a chtěl po mně rybářský lístek. Na mé vyzvání, aby se mně prokázal průkazem RS pravil něco v tom smyslu, že ho má u kamaráda v autě a že si pro něj dojede, ať počkám. Když jsem mu navrhl, že můžeme zavolat rovnou policii, tak říkal, proč ji hned volat. Poté odjel kousek dál, kde se zastavil a následně odjel pryč.
Šlo o štíhlého vysokého muže, věku cca 30-40 let, nakrátko ostříhaného s výrazným východním přízvukem, ale dobrou komunikativní znalostí čestiny.
Nyní čekám na vyjádření ČRS, zda-li v řadách RS má lidi původem z východu. V případě negativní odpovědi uvědomím místně příslušnou policii, protože se může jednat o muže, který se tak chce neoprávněně obohacovat, neberu-li v potaz i možnost jiných trestných činů, jako jsou krádeže, přepadení apod.
Pokud máte s tímto člověkem nebo podobným případem na B2 nějaké zkušenosti, prosím ozvěte se a napište je.
Díky Michal.

 

Okoun Michal - ®, 5.6.2008

Diskuse k bleskovce

N M9 - ® Út 10.6.2008 21:00:59
příruční zbraně (bejsbol pálky bo jak se to píše a od letošku i tomfu ) jsme měli zatím jen na Pálavě bohužel jsme byly (naštěstií jen málem) nuceni je použít proti kaprařům co lovily kousek opodál:(((( věčně našrot,šíleně drzí,stale si na něco stěžující a poslední noc,nás dokonce přišly i navštívit na malou vzdálenost,když spatřily naše zbraně se uklidnily a odnesl to jen člun který jsme měli přes noc propichlý a proto fůůůůůůj takovým,kteří se pohybují i mezi námi
N berlinan - ® Út 10.6.2008 20:30:02
Jo taky me nekdy prepadaji pochmurne myslenky, kdyz sedim uplne sam uprostred lesa u jezera a ve 3 rano slysim auto jak parkuje tam kde mam zaparkovano ja, no nic moc pocit, to vam reknu. Ale musim rict, ze zatim vzdycky v poho, tak snad to vydrzi. Na nikoho bych asi nikdy nevystrelil ani bych nikoho nebodl nebo neco takoveho pokud by slo jenom o ty udice, at si je klidne vezme.
N Okoun Michal - ® Út 10.6.2008 20:17:42
Pokud pro případ fyzického napadení u sebe nosíte zbraň (střelnou zbraň, slzotvorný prostředek, elektrický paralyzér a podobně), je nutno dodržet následující zásady:

* zbraň nosit skrytě, ale aby byla v potřebnou dobu okamžitě k dispozici
* zbraní nehrozit, ale v rozhodný okamžik ihned použít (jinak se zbraně může zmocnit útočník),
* z hlediska psychologické stránky sebeobrany být odhodlán zbraň opravdu použít,
* dobře znát všechny vlastnosti své zbraně a být dobře vycvičen v jejím používání,
* dbát toho, aby nedošlo k újmě na životě a zdraví nezúčastněných osob,¨
* ovládat způsoby poskytování první pomoci při poraněních.
N Okoun Michal - ® Út 10.6.2008 20:06:05
sojka - jo, to je fakt
N sojka - ® Út 10.6.2008 19:34:04
Ftipálek: Přes den chodím bez, ale nůž a teleskopický obušek mám. V noci si pak pistoli beru vždy. Je to o poznání lepší pocit, když víš, že jsi schopen se účinně bránit. Nikdy nevíš, na koho natrefíš. Může to být zmetek, který tě jen vystraší, vezme ti věci a uteče, ale taky to může být magor, co tě nejdřív dobije (zabije), i když se nebráníš a pak okrade. A s tím soudem bych si zas tak nelámal hlavu. Nějak to dopadne a lepší dlouhý proces než krátký pohřeb. Můžou tě zprostit, můžeš dostat podmínku, můžou tě samozřejmě taky natvrdo zavřít, ale potom tě taky stejně musí pustit a ŽIVOT jde dál. Ale když tě někdo zmrzačí nebo zabije, tak si už na něm nic nevezmeš.
N jarda 2004 - ® Út 10.6.2008 19:33:11
Tak od tět jen čekám na ruskej přízvuk na rybách. Udělám pánovi veselé odpoledene.
N Okoun Michal - ® Út 10.6.2008 19:23:08
Tento a podobné případy jen dokládají nutnost držet u vody při sobě. Jen tak nedáme šmejdům z východu či odjinud šanci (RS to za nás, jako např. v Anglii, asi řešit nebude).
N Okoun Michal - ® Út 10.6.2008 19:18:58
Já chodim na ryby radši lehce ozbrojen (specifikovat budu jen v SZ) a jsem klidnější. Zbraně bych ale volil takové, abych se nebál použít nutnou obranu: Toto je její definice společně s výkladem: Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný tímto (trestním) zákonem, není trestným činem. Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.
Podstatou nutné obrany je uplatnění práva proti bezpráví. Obránce svým jednáním chrání život nebo zdraví proti fyzickému útoku jiného člověka, a tak současně prosazuje ochranu zákonem chráněných zájmů. V okamžiku odvracení útoku pachatele vlastně při ochraně zákona nahrazuje zásah veřejných orgánů (zejména policie). Obránce je tak oprávněn nejen k sebeobraně, ale z hlediska občanské solidarity ve stejném rozsahu také k obraně jiného člověka.

Takže -nůž bych normálně nepoužil, leda by šlo vážně do tuhýho (můžeš jím lehce zabít a jestli ti ho vezmou .... :( Podobně to vidím i s tou ostrou pistolí
N ftipalek - ® Po 9.6.2008 22:48:51
Sojka: njn je to o držku jít na ryby sám...ve dvou je to jen pro lepší klid na srdci....
Mě se nic podobného nestalo. jen jednou policajti zastavili u rybníka auto a odvezli opilýho(v dechu 2,5promile) 17 letýho řidiče k odoktorovi. V tom autě byl ještě spolujezdec - neméně opilej - a spolujezdkyně. Spolujezdec při odjezdu policistů s řidičem se nebal přijít k jejich autu a se slovy "pusťte ho, já mám nůž" opravdu vytáhl proti nim nůž z kapsy...Policajti mu jen řekli, aby si nevyskakoval nebo pojede s nima tak toho nechal..

Pak odjeli a ti dva co tam zbyli šli ke mě..měl jsem docela nahnáno co se stane....nakonec vypadali jako docela "normální" (pokud pominu to že byli docela opilí a vzali si nějakýho tripa či co - nerozumím tomu) lidi co jedou z technopárty....ale i tak jsem radši "musel" už domů na oběd...
Vždycky když vidím někoho přicházet nebo jde jen kolem rybníka tak se mám na pozoru....ale nějakou železnou přítelkyni nemám a ani ji nechci tak budu doufat, že mě nic takovýho nepotká...
N sojka - ® Po 9.6.2008 22:31:48
Známému se stalo taky, že k němu v noci přišli 2 Ukrajinci a ať jim dá peníze. On jim řekl, že peníze na ryby nenosí a oni na to, ať tedy stáhne ty pruty, že už si je někde prodají.Naštěstí chlap co chytal vedle to zaslechl a šel se podívat, co se tam děje a oni utekli. No a ten známý, bylo mu tehdy kolem 65-70 let, který chodil celé roky zásadně na noční lov od té doby začal chodit odpoledne a se stmíváním to balil. A to se stalo na malém rybníčku v klidném menším městě na Severní Moravě v 90-tých letech.
N Jenomrybář - ® Po 9.6.2008 13:26:40
Já vozím mačetu na sekání trávy! Je dlouhá tak třičtvrtě metru, ale jestli bych ji v případě ohrožení použil to vážně pochybuji :-( Nejsem typ co dokáže seknout do člověka, ale zas na druhou stranu by mě mohla situace přimět ke všemu....vážně nevím co bych udělal!!!!!
N Knapík - ® Po 9.6.2008 12:55:51
Hlavně s tou ostrou buď připravenej ji použít, jinak je ti víš k čemu a nezapomeň, že i útočník v tu chvíli bude počítat s tím, že ji máš proto, abys ji použil a podle toho se kdyžtak zachová......
Rozhodně ten kdo je napadenej v našem pr. řádu moc chráněnej není.........
N Vodník Kebule - ® Po 9.6.2008 12:38:26
PvD - plynovka už nestačí - to nosej oni. Já po zkušenostech nosím ostrou - a cítím se líp...
N Okoun Michal - ® Po 9.6.2008 12:27:46
plavan - Tak to by presně on ! ke mně dojel akorát, když začínal ten vichr-jeste nez sem to tam zabalil (byl jsem níž jak ty-na dolnim konci). Jestli muzes, rekni to vsem, co na ten usek jezdi - Nejsem rasista ani nacionalista, ale čekal bych, že v cizí zemi stáhnou ocas a budou rádi, že jsou rádi - šmejdi jedni.
N plavan - ® Po 9.6.2008 10:02:18
Okoun Michal - jestli to bylo těsně před tou bouřkou, tak jsem ho viděl taky. Zrovna jsem balil, abych té číně utekl a přijela ke mně taková stará dodávka s nápisem stavební firmy a zatarasila mi odjezdovou cestu. Vylezl z ní kluk a stoupnul si asi 60cm od mého auta. Zarazilo mě, že se snaží mluvit česky, ale ten přízvuk byl dost divnej. zeptal jsem se ho, co potřebuje a pravil: " jak to tady jde ? ". Říkám mu že nic moc a on koukal asi tak 2 minuty, divnej pohled ( piko, hero ?? ) a pak odjel trochu níž k jezu, asi za tebou. Přemýšlel jsem o něm až do doby než mě dostihly kroupy a zácpa na Cukráku. Byl opravdu zvláštní, ale nechtěl po mě papíry( stejně žádné nemám :-))))
N Paul van Drax - ® Po 9.6.2008 9:15:38
Prijde na to, co je "nalezite ozbrojen". Moje kudla, co mam mozna hozenou nekde na dne batohu, by asi byla prd platna. To uz aby clovek nosil na ryby pod pazi aspon plynovku.

[ Vstoupit do diskuse - 56 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox

Povánoční výprodej na produkty Fox.

akce, rybareniNASH

Povánoční výprodej produktů Nash.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...