Nekula: Vodní dílo Skalička na Přerovsku má mít podobu boční suché nádrže

Kategorie: Všeobecné

Dlouho plánované vodní dílo Skalička na Přerovsku, které má pomoci ochránit před povodněmi přes 100.000 obyvatel Pobečví, by mělo mít podobu boční suché nádrže. ... Hráz suché nádrže bude postavena tak, aby v budoucnu umožnila napuštění vodního díla, pokud se nepotvrdí riziko ohrožení místních pramenů minerálních vod. Novinářům to v Ústí na Přerovsku řekl Nekula, podle kterého by stavba vodního díla Skalička mohla být zahájena za čtyři až pět let.

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nekula-vodni-dilo-skalicka-na-prerovsku-ma-mit-podobu-bocni-suche-nadrze

MAXXSKATER, 26.5.2022

Diskuse k bleskovce

NGašpi - Profil | Po 30.5.2022 18:32:12

Paní Anička je greendejlová ekoteroristická aktivistka urvaná z řetazu.


Nmilanpindryc - Profil | Čt 26.5.2022 10:02:26

Martin M. >> me spis prekvapuje kolik tyhle veci stoji… v realu se tam mota par bagru a do 50lidi

NMartin M. - Profil | Čt 26.5.2022 9:48:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Vzdycky si pri tech cifrach, kolik to bude stat, kladu otazku, jestli neni lepsi financne ci jinak motivovat lidi, aby se od tam prestehovali na bezpecnejsi uzemi... Urcite mi unika plno veci a mistnich specifik, ale obecne mi prijde dlouhodobe spravnejsi omezit skody z povodni tim, ze povoden nebude mit co poskodit, nez se budeme snazit povoden zkrotit. Tim nemyslim jen stavebni uzaveru, coz je v chapani lidi agresivni restrikce, ale proste si rict nedame 6 miliard za nadrz co zpomali povoden na 2 dny, ale rozdame tech 6 miliard lidem, at se prestehuji jinam (nebo si za to koupi sakra dobrou komercni pojistku) a rekneme jim, ze tim nase ochrana v tomto uzemi konci, vic at od nas necekaji. Jiste by se to neobeslo bez referenda nebo jineho nastroje, ktery by zmirnil pocit nespravednosti tem, kteri maji barak par metru nad kritickou zonou a nic nedostanou. Bohuzel mame hen tu demokracii :-)