Ze zasedání XVIII. Republikového sněmu ČRS

Kategorie: Všeobecné

V sobotu 20. listopadu se uskutečnil XVIII. Republikový sněm Českého rybářského svazu, z. s.

Hlavním tématem tohoto Sněmu byl návrh na změnu Stanov ČRS, který byl připravován a široce diskutován v posledních více než dvou letech.

https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/820-z-xviii-republikoveho-snemu-crs

MAXXSKATER, 24.11.2021

Diskuse k bleskovce

NMrknato - Profil | Čt 30.12.2021 8:03:02

Saddám >> O tom, o čem jsem psal v 22:22 hod je realita, která je v případě BPVRP (nepodložených zákonem v konkrétních jednotlivých případech ustanovení) v kolizi s listinou základních práv a svobod v čl.26. To potvrzuje i judikát Ústavního soudu z r.1998. No a ten by měl být pro všechny soudy závazný. https://www.epravo.cz/top/clanky/povinnosti-ukladane-obecne-zavaznymi-vyhlaskami-obci-9322.html

Jinak máš pravdu, kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti......)))) A vvvo tom to je. Jinak Vše nejlepší do Nového roku a hodně zdraví.

NSaddám - Profil | St 29.12.2021 21:42:13

Mrknato >> Sám o tom píšeš na str.3 této diskuse. Ve 22:22 h.
A ještě bych podotkl, že asi nejde o výklad zákona, na to jsou soudy, ale o právní názor. Vzhledem k tomu, že jsem toho součástí, tak jsem ztotožněn s právním názorem státní správy, co se tedy přestupků a BP týče. Když jsme jednou ohledně zákona 99 nebyli ve shodě, skončili jsme u soudu, který to definitivně a jasně rozhodl. Vím, že se neprosíš o radu, ale udělej to jako já. Podej žalobu, po pravomocném rozsudku budeš mít jasno. Do té doby to je jen střet právních názorů, kde pochopitelně vítězí názor toho, kdo má reálnou moc.

Nnofish - Profil | St 29.12.2021 20:48:21

Honza7 >> Zase je pravda, že dnes vybereš peníze za brigádu a z toho platíš třeba zase práci okolo revírů Já z principu nechápu jedno. U nás jsou dekrety na kraji, hospodaří kraj. Ale když máš ukilidit okolo revíru, platíš to ty, jako MO. Ano, tady dochází na t argumentaci, že dostaneš více peněz a zaplatíš to z toho. Ale kdo bude zase tedy kontrolovat, kolik to stálo?
Já vidím jen jedno. Že pokud MO nebude mít jistotu stabilního příjmu a bude čekat, kolik jí bude přiděleno, má ji v hrsti ten, kdo o tom rozhoduje. A jak jsem psal, není to jen o práci okolo revírů, nebo chovu, je to i o servisu pro členy. Spousta jich obětuje dvě stovky navíc za to, že si mohou přijít pro povolenku pomalu kdykoli a ne jen v předem vypsaný termín. Ale zase, to něco stojí, nikdo nebude dělat něco zadarmo a ještě na to doplácet.
Ale v těch důchodcích a ženách se asi neshodneme. Žena a důchodce taky v hospodě platí stejnou cenu za pivo jako my dva. V tomto by to asi mělo být stejné a jsme u toho, kdyby to platili všichni, zase by ta částka byla nižší, zase je to jen problém stanov. Osobně jsem viděl, jak chlap, ještě k tomu důchodce, dotlačil paní aby si udělala "papíry" A šup, už chytal na "čtyři".
A tím posledním jsem raději nechtěl argumentovat, ale ano, máš svatou pravdu, komisi tvoří kdo a kdo ji volí? Určit ne členové, z lidí, které znají a věří jim.

NMrknato - Profil | St 29.12.2021 20:33:55

Honza7 >> Svaz rokem 1975 a pak 2004 ve společném VRP definitivně skončil, jen některé iluze, jako stanovy, možnost BP, členské schůze, DK ještě imitují spolek. Proto jsou MO převedeny do kategorie spolku pobočného a de fakto jsou z nich jen výdejny povolenek a poslední dobou i konkurenční subjekty VRP na svých soukromácích. Tam je na vejborech, zda pro ženy a důchodce ponechá, zruší, nebo navýší jakékoliv slevy.

Lov ryb na společných revírech bych přirovnal k jízdě po dálnici, úhradě zákonného a havarijního pojištění, návštěvě divadla, nákupu potravin v supermarketu, kde ženy a ani kmeti nemají žádné slevy.

Podle mě by bylo přínosem, aby stát převzal dekrety a VRP na státních vodách zajišťoval sám za cenu povolenky cca 2500,-Kč, kdy by bez svazošarád muselo jít do vody víc ryb které ubývají a přirozeně se nedoplňují. Svaz toho není schopen, m.j. i z důvodů, které jsi popsal.

NHonza7 - Profil | St 29.12.2021 20:29:29

nofish >> 1) brigády a jejich platbu bych opravdu nechal na MO - ty ví kdo co pro organizaci odpracoval. Ženy byly osvobozeny, poněvadž v minulosti se více dělalo, než platilo. Dnes celá řada MO chce raději prachy, ale není v mnohých vůbec vidět na co se použily. Bylo dost organizací, které se bránily zuby nehty využívat elektronickou platbou, chtěly pouze platbu v hotovosti. MO Ostrava je názorný příklad.
Vymáhat platbu po ženách a důchodcích jenom proto aby se peníze prodrbaly - to vůbec nedává smysl.
Když tady chce někdo rovnost ve výdajích členů, tak ať zajistí i rovnost příjmů. Alfa a omega všeho je transparentnost, ale to je to poslední co by je napadlo.
No k těm změnám, odvolávat se na rozhodnutí DK a odvolání řeší stejné personální složení - to vymyslel opravdu jedinec mdlého rozumu.

Nnofish - Profil | St 29.12.2021 20:14:32

Honza7 >> ps a svaz se postará o to, aby se u nás platily stejné nájmy za revíry a produkční vody, jako třeba platí jihočeši :-)

Nnofish - Profil | St 29.12.2021 20:13:30

Thomic >> Nevím, jaké MO jsi členem, ale směji se, fakt. Nejsem ekonom, nechci být, ale připadá mi to strašně najivní, tohle myšlení. Jsou dvě MO a ani jedna nemá náklady na revíry. Miochodem, pokud třeba u nás jsou dekrety na kraji a ten o všem rozhoduje, má taky nést veškeré náklady. Co třeba že ta MO co má brigády za 500 má výdej každé druhé úterý v měsíci leden až duben a ta co má za 1000 ho má od ledna do května 5 dní v týdnu, řekněme 6 hodin denně? Z něčeho to zaplatit musí a věř mi, to myslím smrtelně vážně, že lidi na tohle slyší, prostě jim řekneš, že když chtějí "dobré ordinační hodiny" taky to něco stojí. Obě MO jsou podle této myšlenky k ničemu, ale jedna je v něčem trošku lepší. Tak jim ty peníze seber.... Naštveš tím jenom ty členy, nic víc se nestane.
Souhlasím třeba se sjednocením peněz za brigády, ale určitě ne s tím, že se o tom bude rozhodovat nahoře a MO se budou muset podřídit. Zase to skončí jen tím, že se na VČS budou schvalovat mimořádné poplatky v rámci MO a zase, viz výše, to projde, rozumní lidé to pochopí a "zvednou ruku".

NMrknato - Profil | St 29.12.2021 20:10:27

Saddám >> Ahoj Dalibore, můžeš mně prozradit, jaký vztah jako RS máš k MZe? Podle zákona RS nemá s MZe nic společného, pokud ji MZe neustanovilo, ale o takovém postupu nevím. MZe zákon 99/2004 nemůže vykládat a pokud to udělá, udělalo, tak je na řadě soud. Do toho se ale nikomu nechce. Takže ano, mráz nepřichází z Kremlu, ale z MZe...... a drvivé většině čilimníků to vyhovuje. MZe může udělit výjimku (jako to udělalo s lovem 24, kdy žádost byla vztažena na revíry v různách krajích) a vyřešit tak většinu krkolomných BP výjimkou, nebo změnou vyhlášky. Když se to povedlo Vágnerovi, proč ne svazu?

Nnofish - Profil | St 29.12.2021 20:04:11

Honza7 >> Ahoj, jen abych upřesnil, já souhlasím, aby brigády platily ženy, vždyť je to diskriminace. I důchodci. Vím o spoustě lidí co začali s rybařinou až okolo důchodu, na doporučení kamarádů, že je to celkem levná zábava. V tomhle s tím souhlasím, stejné podmínky pro všechny. Když mají v MHD důchodci levnější jízdné, stejně to dotují ti, co platí to plné. u svazu je to stejné. A dnes už to nejsou důchodci co 40 let makali a teď chtějí mít klid. Ale ať to řeknou na rovinu. Myslím, že mě malinko znáš, mi ani tak nejde o to, co to bude stát, ale bavit se na rovinu a obhájit to, to je základ férového jednání. To je jak s těmi přestupky. Když jsem slyšel o komisích na kraji, nechal jsem to v klidu, předejde se podvodům. Ale najednou slyšíš o tom, že když se budeš chtít hájit, máš zaplatit, vždyť ti lidi jsou za to už tak nějakým způsobem placení a pokud jde o elektřinu pro PC na vytvoření zápisu, klidně si vezmu s sebou elektrocentrálu... jde o princip. Jak skvělý systém je kontrola RS pomocí aplikací jsem se dozvěděl. Ale až si rozmlátím při kontrole telefon a kdo mi bude platit data, jsem se nedověděl. Ano, jsou lidé, u RS, kterým je to jedno, někteří jsou za to placení, tam to chápu, někteří musí v práci mlčet a tady si něco dokazují. Za poslední rok vím tak o 4 lidech co by si už půl roku až rok na ryby nezašli, jsem hodný blbec, snažil jsem se je poučit domluvit, nevím, jestli to bylo něco platné, třeba to jednou zjistím... Ale jsme organizace rybářů, ne firma kde jsou zaměstnanci co mají za prémie bonzovat na jiné, co dělají špatně, tím se řídím.... jako že jsem to zažil, zaměstnance co byl placený za to aby dohlížel na ostatní a samozřejmě se to firmě vyplatilo, když jim brali prémie. Tady se vymýšlí změny, které jsou podle mě nedomyšlené. Základ je dostat se k penězům a kde je sebrat, že? :-)

NHonza7 - Profil | St 29.12.2021 19:42:18

nofish >> Kamile nejen že to ví, ale moc dobře ví jaký je bordel u některých organizací. Místo toho jak je vidět se starají jak s daným systémem ještě více vyjebat. Všimni si že i pan mluvčí odpovídá pouze na to co se mu hodí. Teď by už chtěl platit brigády po ženách, vzápětí půjde i po 85-letém důchodci.
To je tak po každé když instituci ovládne člověk bez empatie a edukace je mu cizí.